Корисні поради
на всі випадки життя
» » Фіброцементна панель: опис, характеристики, монтаж

Фіброцементна панель: опис, характеристики, монтаж

Додано: 20.11.15
Рубрика: Ремонт

При будівництві будь-якого типу будівель особливу увагу приділяють обробці фасаду, адже саме його унікальність підкреслює зовнішній вигляд споруди. Сучасний ринок наповнений широким асортиментом різних оздоблювальних матеріалів, які мають безліч кольорів, відтінків, різноманітних текстур. Відмінним варіантом для облицювання фасадів будівель, котеджів, приватних будинків може стати фіброцементна панель.

Фіброцементна панель: опис, характеристики, монтаж

Що собою являє цей облицювальний матеріал

Фіброцементна панель – сучасний штучний матеріал, який має багатошарову структуру. Складається з цементно-піщаного розчину, волокон фібри і спеціальних добавок. Вихідна щільність фіброцементу залежить від обсягу таких компонентів, як вода і повітря. Панелі середньої щільності призначені для невеликих будівельних об'єктів. Вироби високої щільності використовують в великомасштабних проектах.
Панелі мають різну текстуру (під камінь, дерево, цегла) і покриті захисною плівкою. Кожен вид виглядає естетично і природно. Готові вироби проходять термічну обробку, яка проводиться під високим тиском у спеціальних камерах. Це дає можливість повністю зневоднювати їх, що виключає різного роду деформації в подальшій експлуатації.

Використовується фіброцементна панель для облицювання фасадів цегляних, дерев'яних, каркасних будівель. Середня маса 1 м 2 складає 16-38 кг. Монтаж панелей може проводитися на металлопрофильний або дерев'яний каркас.

Фіброцементна панель: опис, характеристики, монтаж

Технічні характеристики

Всі фасадні фіброцементні панелі володіють властивостями:

 • негорючість;

 • стійкість до ультрафіолетових променів;

 • низьким коефіцієнтом водопоглинання;

 • стійкості до корозії;

 • теплоізоляції;

 • морозостійкості;

 • шумопоглинання;

 • невеликою вагою.

Фіброцементна панель: опис, характеристики, монтаж

Розміри панелей

Габарити фасадних фіброцементних панелей залежать від виробника. Товщина виробу варіюється від 8 до 35 мм. Ширина і довжина панелей може становити 455 х 3030455 х 1818910 х 3030 мм
Найбільш популярні марки

На вітчизняному ринку завоювали найбільшу популярність японські фіброцементні панелі. Відгуки споживачів про технічні характеристики виробів марки Nichiha тільки позитивні. Це повнотілі панелі, які відрізняються високою якістю і величезним вибором текстур. Наповнювачем для їх виробництва служать натуральні волокна з твердих порід деревини.

Не менш популярна фіброцементна панель марки Kmew. Вироби цього виробника мають порожнисту структуру. Його поліпшені характеристики роблять панелі довговічними і міцними. В якості наповнювача використовується порубана папір або целюлоза.

Непоганим попитом користуються і російські фасадні фіброцементні панелі марки "Роспан" і "Латонит". Експлуатаційні показники дозволяють застосовувати їх у різних кліматичних умовах.

Вітчизняні фіброцементні панелі, відгуки покупців про яких зустрічаються самі різні, володіють міцністю, довговічністю, стійкістю до атмосферних опадів. Крім цього, вони мають доступну ціну.

Фіброцементна панель: опис, характеристики, монтаж

Монтаж фасадних панелей

Монтаж фасадних панелей проводиться аналогічно установці сайдинга і передбачає три послідовних етапи виконання робіт:

 • підготовка стін;

 • монтаж каркасу;

 • установка фіброцементних панелей.

Перед тим як приступити до монтажу, в першу чергу слід заміряти і підготувати стіни будинку. З метою виявлення нерівностей необхідно провести геодезичну зйомку фасаду. Далі знімають водостічні труби, наличники, підвіконня та інші оздоблювальні елементи. Перевіряють, чи немає на стінах грибка або цвілі, і усувають всі можливі пошкодження. Після проведення підготовчих робіт приступають до установки каркаса.

Фіброцементна панель: опис, характеристики, монтаж


Як і всі вентильовані фасади, фіброцементна панель кріпиться на вертикальні напрямні, які можуть бути дерев'яними або з металопрофілю. Відстань між планками повинно відповідати 40-60 см. Краще всього використовувати металеву конструкцію каркаса. Для його кріплення передбачені спеціальні кронштейни. Монтуються вони по вертикалі з кроковим відстанню один від одного в 1 м, по горизонталі - у 60 см. По закінченні установки каркаса укладають шар пароізоляції та утеплювача.

Завершальним етапом є монтаж панелей. Для цього спочатку встановлюють стартову планку, на яку буде спиратися перший ряд. Її ширина повинна відповідати товщині панелі. Монтаж плит здійснюється знизу вгору. Метод кріплення панелей залежить від їх товщини. Тонкі вироби 14 мм можна кріпити саморізами, а товщиною 18 мм – спеціальними замками-клямерами. Стики між плитами закладають герметиком. Різання панелей проводиться спеціалізованим електроінструментом.

Якісно зроблена фасадна обробка фіброцементними панелями, що імітують камінь, цегла або дерево, додасть будинку красивий зовнішній вигляд, який буде радувати вас протягом багатьох років.