Корисні поради
на всі випадки життя
» » Плити перекриття пустотні технічні характеристики і вага

Плити перекриття пустотні технічні характеристики і вага

Додано: 20.11.15
Рубрика: Ремонт

Якщо ви хоч раз стикалися з питанням будівництва дачної будівлі, власного будинку або ремонту квартири, то вам повинно бути відомо, що являють собою плити перекриття пустотні, технічні характеристики яких будуть представлені в статті. Якщо знати конструктивні особливості, а також характеристики виробу, використовуючи інформацію, представлену маркуванням, то можна визначити, який межа декоративної корисного навантаження здатна зазнавати плита перекриття.

Основні різновиди та позитивні особливості

Плити перекриття пустотні технічні характеристики і вага

Плити перекриття пустотні, технічні характеристики яких дозволять вам здійснити будівництво або ремонт, виключаючи помилки, відрізняються від повнотілих виробів менш значним вагою і доступною вартістю. Але їх надійність і міцність не нижче. Кількість і розташування порожнин не здатні зменшити несучі характеристики. Навпаки, завдяки даному додатком підвищуються тепло - і звукоізоляційні особливості споруди. Серед позитивних характеристик можна виділити популярність при необхідності зведення залізобетонних багатоповерхових об'єктів, монолітних будівель і приватних будинків. Нерідкі випадки, коли описувані плити стають частиною несучого каркасу будівлі.
Розміри і вага

Плити перекриття пустотні технічні характеристики і вага

Плити перекриття пустотні, технічні характеристики яких вам повинні бути цікаві перед придбанням даних виробів, можуть мати різну вартість в залежності від розмірів і типу. Габарити варіюються в межах від 118 до 97 метра, що стосується довжини. Тоді як ширина змінюється від 099 до 35 метрів. Найпоширенішими вважаються вироби, довжина яких еквівалентна 6 метрів, ширина найбільш купованих плит варіюється в діапазоні від 12 до 15 см. Незмінною величиною є висота плити, яка дорівнює 22 см. Плити перекриття пустотні, технічні характеристики яких представлені нижче, мають досить значною вагою. Саме тому для їх встановлення є необхідність використання монтажного крана. Орендувати слід той, який володіє потужністю не більш як 5 тонн.
Якщо мова йде про плиті, розміри якої дорівнюють 1680х990х220 то її вага становить 049 тонн.

Технічні характеристики

Плити перекриття пустотні технічні характеристики і вага

Для придбання виробів недостатньо знати тільки лише вага пустотних плит перекриття. Важливо ознайомитися з основними технічними характеристиками. В якості сировини при виготовленні використовується бетон, який виконується з застосуванням цементу марки М300 і М400. Цифри стануть визначати якісні особливості матеріалу, які в кінцевому підсумку будуть властиві готового виробу. Таким чином, цемент М400 здатний зазнавати одномоментну навантаження, що дорівнює 400 кілограмів на один сантиметр кубічний в секунду. Що стосується цементу марки М300 то він являє собою похідну суміш від М 400. Незважаючи на те, що цей матеріал здатний витримати менш значну навантаження, він відрізняється пластичністю, що забезпечує виключення пролому при прогинах. Якщо ви вирішили придбати плити перекриття пустотні, технічні характеристики по навантаженню, представлені вище, вас повинні зацікавити. Крім іншого, для зміцнення виробів використовується арматура, яка забезпечує значну несучу здатність моноліту. В процесі виготовлення використовується нержавіюча сталь класу A3 і A4. Вона відрізняється підвищеною опірністю до процесів корозії і перепадів температур. Таким чином, вироби можна експлуатувати від -40 до +50 градусів.


Запорука стійкості до вигинів

Плити перекриття пустотні технічні характеристики і вага

Незважаючи на те що вага пустотних плит перекриття досить значний, в ході експлуатації вони не прогинаються. Цього ефекту вдалося досягти методом завчасного натягу арматури, яка здатна розподілити напруга елементів по всій площі. Після того як бетон твердне і стає міцним, натягнуті елементи обрізають. У торцях, якими плита спирається на несучі стіни, укладають подвійну арматуру. Це виключає деформування під тиском ваги і забезпечує можливість витримати навантаження від несучих стін верхніх.

Характеристики плит в залежності від маркування

Плити перекриття пустотні технічні характеристики і вага

Пустотні плити перекриття, характеристики яких повинні бути відомі перед придбанням, мають маркуванням. Вироби позначається двома літерами - ПК. Далі йде число, яке позначає довжину виробу в дециметрах. Наступні цифри - приблизна ширина. Останній показник вказує на те, яку вагу в кілограмах може впливати на 1 квадратний дециметр плити з урахуванням власної маси. Таким чином, якщо перед вами плита з маркуванням ПК 12-10-8 то це вказує на те, що довжина дорівнює 118 метра, що приблизно становить 12 см. Ширина еквівалентна 099 метра. Що стосується найбільш значною навантаження, яке буде здатне зазнавати виріб, то вона дорівнює 8 кілограмів на квадратний дециметр. Останнє значення дорівнює 800 кг на квадратний метр.

Додаткова інформація про можливі навантаженнях

Плити перекриття пустотні технічні характеристики і вага

Варто відзначити, що залізобетонні пустотні плити перекриттів здатні зазнавати вищезгадану навантаження, цей показник практично однаковий для всіх пустотних залізобетонних виробів, що використовуються в якості плит перекриття. У ролі виключення можна виділити вироби, які зазнають вага до 1000 та 1250 кілограмів на квадратний метр. Такі плити можна дізнатися по маркуванню, яка закінчується цифрами 10 і 125 відповідно.


Вплив характеристик на особливості монтажу

Плити перекриття пустотні технічні характеристики і вага

В якості головного правила надійного пристрою плит виступає дотримання правил, що регламентують опору на стіни. Якщо площа обпирання виявиться недостатньою, то стіни можуть деформуватися. Тоді як зайва площа призведе до підвищення теплопровідності. Спирання пустотних плит перекриття цегляної будівлі має становити 9 см. Якщо мова йде про пінобетоні і газобетоні, то цей показник збільшується до 15 см. Для сталевих конструкцій цифра повинна бути дорівнює 7 5 см. При цьому найбільше заглиблення закладення виробів у стіни не повинно бути більше 16 см для цегляних споруд і легких блоків. Для бетонних і залізобетонних конструкцій аналогів це цифра еквівалентна 12 см. Перед монтажем плит краю пустот слід закрити за допомогою легкого бетонного складу, заглибившись на 12 см.

Додаткові рекомендації по монтажу

Пустотні плити перекриття, розміри, ГОСТ яких вказані у статті, не повинні укладатися без розчину. На робочу основу настилається шар суміші, товщина якого повинна бути дорівнює 2 міліметрам, але не менше. Це забезпечить можливість рівномірної передачі навантаження на конструкцію стін. Крім іншого, при установці плит на тендітні стіни, наприклад, виконані з газоблоків або пінобетону, слід використовувати технологію армування суміші, що виключить ймовірність вигинання блоків. Для того щоб знизити якість теплопровідності перекриття, необхідно провести утеплення конструкції зовні.

ГОСТ 9561-91

Згідно державним стандартам, плити перекриття пустотілі встановлюються на несучі конструкції будівель і споруд різного призначення. У процесі виробництва використовується бетон, з допомогою якого формуються вироби товщиною 220 міліметрів. Всередині містяться круглі порожнечі, які володіють діаметром в межах 159 міліметрів. Від центральних частин двох поруч розташованих пустот крок дорівнює 185 міліметрів. Пустотні плити перекриття, розміри, ГОСТ яких вказані вище, володіють морозостійкістю, яка визначається маркою F200. Купувати необхідно плити, виготовлення яких велося у відповідності з правилами державних стандартів.