Корисні поради
на всі випадки життя
» » Скільки сохне стяжка підлоги. Види стяжок, технологія

Скільки сохне стяжка підлоги. Види стяжок, технологія

Додано: 20.11.15
Рубрика: Ремонт

Починаючи ремонт у будинку, господарі квартир та будинків часто замислюються над тим, скільки часу знадобиться для даних маніпуляцій. Тривалість робіт у більшості випадків виявляється неприємною несподіванкою. В якості одного із складних етапів ремонту виступає укладання стяжки. Даний процес передбачає підготовку поверхні перед облагороджуванням чорнового підстави декоративними матеріалами. Якщо ви вирішили, що вирівнювання буде здійснюватися методом облаштування стяжки, то важливо знати, скільки сохне стяжка підлоги. Для того щоб відповісти на це питання, слід врахувати безліч чинників, серед них: товщина шару, підлогове покриття, яке передбачається укладати зверху, умови висихання, а також матеріал для проведення робіт. Якщо перед вами постало питання про те, скільки сохне стяжка підлоги, то не варто плутати період повного застигання з часом схоплювання. Останній етап - це термін, після якого по поверхні можна пересуватися. Що стосується повного висихання або застигання, то воно являє собою час, коли стяжка повністю позбавляється вологи і підходить для проведення подальших оздоблювальних робіт.
Період висихання стяжки на гіпсовій основі

Скільки сохне стяжка підлоги. Види стяжок, технологія

Якщо ви задалися питанням про те, скільки сохне стяжка підлоги, то необхідно врахувати, що ляже в основу розчину. Якщо мова йде про ровнителях, то вони виготовляються на цементній або гіпсовій основі. Остання різновид схоплюється через 4 години, тоді як повне висихання може настати лише через тиждень. Саме через такий проміжок часу можна починати стелити лінолеум, паркет, ковролін або ламінат. На підготовлену таким чином поверхню можна заливати самовирівнюється суміш. Якщо ви вирішили використовувати плитку в якості декоративної обробки, яка ляже на гіпсову стяжку, то приступати до робіт з укладання можна вже через 4 дні. Слід врахувати, що дані розрахунки дійсні лише для тієї стяжки, товщина якої не перевищує 40 міліметрів. Якщо перед вами постало питання про те, скільки сохне стяжка підлоги, то необхідно пам'ятати про те, що більш масивний шар буде сохнути набагато довше.
Залежність часу висихання гіпсової стяжки від товщини шару

Скільки сохне стяжка підлоги. Види стяжок, технологія

Якщо ви вирішуєте питання про те, скільки повинна сохнути стяжка, то важливо врахувати, що на 10 міліметрів товщини гіпсового підлоги необхідно 42 години. Цей період становить одну добу та 18 годин. Якщо ж згадана товщина буде перевищена, то на кожні 10 міліметрів варто додати приблизно 90 годин, що становить три доби і 18 годин. Таким чином, для висихання стяжки в 80 міліметрів буде потрібно 3 тижні.

Період висихання цементної стяжки

Скільки сохне стяжка підлоги. Види стяжок, технологія

Якщо ви задумалися про те, скільки часу сохне стяжка на цементній основі, то варто пам'ятати про те, що період виявиться більш значним порівняно з вищеописаним варіантом. В якості основи розрахунків будуть взяті всі ті ж 40 міліметрів. Тиждень знадобиться для 10-міліметрової стяжки. Якщо належить укладати шар більше 40 міліметрів, то на додаткові 10 міліметрів необхідно додати 15 днів. Дочекатися висихання стяжки в 80 міліметрів вдасться через два, максимум 3 місяці. Якщо ви поставили перед собою завдання укладання масивного шару, то слід застосовувати спеціальні легкі склади. Такий чорнова підлога не буде надавати настільки значні навантаження на несучі конструкції, а сохнути буде трохи довше.


Час висихання стяжки з піскобетону

Скільки сохне стяжка підлоги. Види стяжок, технологія

Після того як ви дізналися, скільки сохне цементна стяжка, вам напевно захочеться дізнатися про період набору міцності пескобетоном. Цей склад являє собою щось середнє між цементним розчином і бетоном. Суміш прекрасно підходить для облаштування стяжки підлоги. В ході укладання розчину необхідно проводити ущільнення, намагаючись позбавитися від повітряних бульбашок. Подібний чорнова підлога буде висихати стільки ж, скільки цементна стяжка. Таким чином, для готовності 5-сантиметрового шару до проведення подальших робіт знадобиться 30 днів. Однак у продажу можна знайти швидковисихаючі суміші, які дозволять провести ремонтні роботи в більш короткі терміни.

Про час висихання бетонної стяжки

Скільки сохне стяжка підлоги. Види стяжок, технологія

Досить часто домашні майстри перед початком ремонту задаються питанням про те, скільки сохне бетонна стяжка. Якщо товщина не перевищує 4 сантиметрів, то на кожен сантиметр буде необхідна тиждень для повного затвердіння. Для більш значної по товщині стяжки слід закладати збільшений у 2 рази час на додатковий сантиметр. Це вказує на те, що бетонна підлога в 8 см буде сохнути 12 тижнів.

Період висихання напівсухий стяжки

Скільки сохне стяжка підлоги. Види стяжок, технологія

Якщо вами буде облаштовуватися напівсуха стяжка, то важливо знати про час її висихання. У середньому для цього знадобиться 2 тижні. Якщо роботи проводяться в зимовий період, то двох тижнів буде недостатньо. При товщині шару, який не перевищує 50 міліметрів, повне висихання відбувається через 15 днів. Якщо передбачається укладати 70-міліметровий шар, то буде необхідно почекати перед проведенням подальших робіт 21 день. У 100-міліметрового шару висихання відбудеться через 28 днів. Але через 12 годин по поверхні стяжки вже можна буде ходити. Важливо забезпечити правильну температуру на етапі висихання, діапазон може змінюватись в межах від 22 до 25 градусів, необхідно витримувати певну вологість, яка не повинна перевищувати 65%.


Технологія укладання бетонної стяжки

Перед початком робіт необхідно визначити нульовий рівень, що відзначається на стіні. По периметру приміщення необхідно прокреслити лінію, яка стане визначати поверхню чорнової підлоги. Після укладається гідроізоляція, яка кілька заходить на поверхню стін. Напрямні маяки дозволять здійснити вирівнювання поверхні, а їх встановлення здійснюється на розчин або за допомогою саморізів. Заливають бетон від далекого кута трохи вище рівня маяків. На наступному етапі вступає в справу правило, з допомогою якого можна буде вирівняти кожну секцію. Після того як бетон трохи схопиться, його можна обробити теркою, що дозволить усунути напливи. У процесі затвердіння чорнову підлогу сбризгивается водою.

Висновок

Незалежно від того, яка технологія буде використовуватися - напівсуха стяжка або мокрий метод, необхідно в процесі слідувати правилам, тільки тоді результат буде очікуваним. Важливо врахувати і терміни висихання стяжки, а також набору нею міцності, так як саме від цього залежатиме те, наскільки тривалим виявиться ремонт у вашому будинку або квартирі.