Корисні поради
на всі випадки життя
» » Масивна дошка на підлозі: плюси і мінуси

Масивна дошка на підлозі: плюси і мінуси

Додано: 20.11.15
Рубрика: Ремонт

Натуральні будівельні та оздоблювальні матеріали цінувалися у всі часи. У сучасних інтер'єрах їх також активно використовують для обшивання стін, підлог, конструкцій, оскільки вони володіють високими естетичними властивостями. Але, поряд з красою, вироби з дерева мають унікальні технічні характеристики, що роблять їх застосування зручним і практичним. Масивна дошка на підлозі з успіхом замінює сучасні матеріали для влаштування покриття. За функціональним та естетичним властивостям вона обходить навіть самі передові розробки.
Загальні відомості

Масивна дошка являє собою штучний елемент для облаштування підлогового покриття, оснащений замковим з'єднанням «шип-паз». За зовнішніми якостями нагадує паркет, але має збільшені розміри одного виробу:

 • Ширина – 1020 мм;
 • Товщина – 1822 мм;
 • Довжина – 125 м, іноді до 6 метрів.

Масивна дошка на підлогу виготовляється з цільного бруса без включення додаткових шарів, що робить її екологічно чистим матеріалом.

Масивна дошка на підлозі: плюси і мінуси

Виробництво

Виготовлення дощок роблять на спеціальних верстатах шляхом розпилювання брусів з деревини, після цього на заготівлі вирізують пази і шипи, потім обробляють поверхню. У деяких випадках замкових з'єднань може не бути, такі елементи монтують за допомогою саморізів або клею, але даний спосіб застосовується вкрай рідко.

Різні спобличчя виробництва дозволяють створювати виробу певного типу:

 • Дошка-радіал виходить допомогою радіального розпилу. Така деревина має приємну однорідну структуру з найменшими проміжками між кільцями. Висока зносостійкість, здатність зберігати свої характеристики згодом і низький вихід продукту (13-15%) роблять вартість такого елементу високої.
  Масивна дошка на підлозі: плюси і мінуси
 • За допомогою тангенціального розпилу отримують дошку-селект. Вона відрізняється наявністю хвилеподібного малюнка з незначною кількістю дрібних сучків того ж кольору. Вироблена полутангенциальним способом масивна дошка на підлозі схильна до розбухання.
  Масивна дошка на підлозі: плюси і мінуси
 • Виріб типу "натур" нагадує необроблене дерево. Його проводять різними способами: радіальним, полурадиальним, тангенціальним. По фарбуванню така дошка однорідна, але допускаються незначні тонові перепади і включення сучків, що не порушують цілісність виробу.
  Масивна дошка на підлозі: плюси і мінуси
 • Рустик – самий простий вигляд масивної дошки. Він може включати істотні колірні перепади, великі сучки, невеликі тріщини. Дозволяються тільки механічні пошкодження, які не можна ліквідувати шліфуванням, шпатлюванням. Така масивна дошка на підлозі виглядає максимально природно, але служить порівняно недовго.
  Масивна дошка на підлозі: плюси і мінуси
 • Матеріал

  Для виробництва використовують деревину модрини, дуба, клена, ясена, тік, мербау. У Росії найбільш поширені вироби з порід, які ростуть в наших регіонах.
  Масивна дошка на підлогу з дуба відрізняється впізнаваною приємною кольоровою палітрою, високою міцністю і мінімальної зносостійкістю. Таке покриття здатне прослужити більше 100 років при належному догляді.

  Масивна дошка для підлоги з модрини доступна за ціною, тому досить поширена серед споживачів. Крім того, вона має привабливий колір і текстуру, вологостійкість породи дозволяє використовувати її в приміщеннях з підвищеною вологістю. При правильному догляді і своєчасної обробці покриття з модрини служить довго – до 100 років і більше.


  Спобличчя обробки

  Масивна дошка на підлогу укладається в чорновому вигляді. На виробництві після етапу розпилу її обробляють і декорують різними способами:

 • Традиційна шліфування. Цей спосіб обробки дозволяє позбутися від шорсткості поверхні, дошка виходить ідеально гладкою з природним кольором і малюнком.
  Масивна дошка на підлозі: плюси і мінуси
 • Ефект зістареної деревини досягається методом вискоблювання верхніх волокон, посилюється структура натурального матеріалу. Для збереження таку дошку покривають фінішним лаком або спеціальними маслами.
 • Тонування поверхні виробу допомагає зробити колір породи більш глибоким або яскравим. Колер може мати райдужний відтінок, тоді виріб буде зеленим, червоним, синім і т. д. Часто традиційним для наших широт порід дерева надають колір дорогих імпортних сортів, що дозволяє заощадити на покупці.
 • Покриття бронзою, латунню дозволяє домогтися незвичайного для натуральної дошки ефекту металік різних відтінків. Такі рішення підходять для дизайнерських інтер'єрів у стилі модерн і хай-тек.
 • Брашірованіе спеціальною щіткою виділяє структуру верхніх шарів дерева. На відміну від зістареної, така дошка має більш виражену поверхню і рельєф.
 • Достоїнства і недоліки

  Масивна дошка для підлоги плюси і мінуси, звичайно, має, як і будь-який будівельний матеріал. До переваг належать:

  • Абсолютна екологічна чистота. Дошка являє собою шматок натурального дерева без додаткової хімічної обробки, тому повністю нешкідлива для здоров'я людини і навколишнього середовища.
  • Довгий термін служби при належному догляді.
  • Ефект теплої підлоги без електричного підігріву.
  • Ремонтопридатність . Дошку можна замінити при необхідності, а поверхня підлоги оновити 5-6 разів.
  • Виняткова естетична привабливість за рахунок різноманіття малюнків, текстур і відтінків.

  Недоліки:


  • Здатність деформуватися від зміни вологості є у кожної деревної породи. В сухий літній і зимовий сезон дошка має мінімальні розміри, у вологе міжсезоння вона розбухає.
  • Монтаж підлогового покриття зробити непросто – існує безліч нюансів. Крім того, габарити виробів можуть створити додаткові труднощі. Роботу слід довірити майстру-професіоналу.

  Слід брати до уваги всі переваги і недоліки, якими володіє масивна дошка для підлоги. Плюси і мінуси визначають правила укладання та догляду за виробами. Дотримуючись їх, можна з успіхом підкреслити особливості матеріалу і звести до мінімуму неприємні наслідки.

  Масивна дошка або паркет?

  Часто ці види підлогових покриттів плутають між собою.

  Паркетна дошка являє собою складний елемент, склеєний з 3-х шарів:

  1. Верхній – порода дерева, часто цінного, 3-4 мм.

  2. Середній – плити HDF або тонкі досочки з хвойних порід.

  3. Нижній – хвойна деревина.

  Як було сказано, масивна дошка для підлоги складається з цільного дерева. У цьому і полягає принципова різниця між цими виробами.

  Крім того, масивна, паркетна дошка для підлоги відрізняються за вартістю: складений виріб набагато дешевше. Правда, термін служби у нього нижче і можливість оновлення поверхні - всього 2-3 рази.

  Масивна дошка на підлозі: плюси і мінуси

  Найбільш благородно все ж виглядає масивна дошка для підлоги. Фото це наочно демонструють.

  Особливості укладання

  Щоб масивна дошка на підлозі прослужила довго і надійно, необхідно правильно його укласти. Цей процес досить клопіткий, роботу краще довірити професіоналові. Якщо ви все ж вирішили зробити ремонт самостійно, слід врахувати деякі тонкощі:

  • Поверхню під покриття повинна бути ідеально рівною.
  • Незалежно від конструкції і складу підлоги, є необхідність гідроізоляції основи і пристрої чорнового настилу з фанери або системи лад.
  • У приміщенні повинна бути вологість вище 60% і температура повітря в межах 1030 0 С.
  • Перша дошка повинна розташовуватися шипом до стіни.
  • Уздовж стіни потрібно залишати компенсаційний зазор, щоб при розширенні дощок підлога не здувся.

  Це основні особливості укладання покриття. Всі нюанси і технології доступні тільки досвідченим майстрам, до якого все-таки варто звернутися, адже від якості укладання залежить термін служби такої підлоги.

  Захист

  Після укладання масивну дошку піддають шліфуванню дрібною шкуркою для усунення незначних нерівностей і зачіпок. Якщо виникли дрібні пошкодження, їх потрібно зашпатлевать і зачистити після просушування.

  Важливий етап – покриття підлоги поліуретан-акриловим лаком. Він додасть дошці дзеркальний блиск і закінчений зовнішній вигляд. Варто відзначити, що склад водорозчинний і не має шкідливих летючих речовин. Коли покриття висохне, слід нанести ще один шар. Через тиждень в приміщення можна ставити меблі.

  Крім лаку, для обробки поверхні використовують спеціальні масла. Вони не дають глянсового дзеркального ефекту, але наділяють поверхню блиском і природним сяйвом.

  Догляд

  Дерево – примхливий матеріал, чутливий до перепадів температур і вологості. Тому вимагає особливого догляду для продовження терміну служби і збереження естетичних властивостей:

 • В приміщенні необхідно підтримувати постійну вологість 50-60%, щоб підлога не розсихається і не розбухала.
 • Оптимальна температура повітря для дошки – 1825 0 С. Вона не повинна різко змінюватися протягом короткого проміжку часу.
 • Періодично потрібно оновлювати захисний шар. Зношене покриття (зроблене лаком або маслом) по мірі необхідності шліфують і дошки обробляють заново.
 • Використовують спеціальні засоби догляду за підлогою з масиву.
 • Для уникнення утворення подряпин від меблів і піску під ніжки важких предметів підкладають м'які матеріали, а центр кімнати вистилають килимами на жорсткій основі.
 • Для очищення підлоги від сміття використовують пилосос. Допускається протирання дощок вологою ганчіркою, але повністю виключений контакт з водою у великій кількості.
 • Дотримуючись цих нескладних правил, ви зможете насолоджуватися підлоговим покриттям з масиву дошки довгі роки.