Корисні поради
на всі випадки життя
» » Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки. Інвентар для розпушування грунту своїми руками

Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки. Інвентар для розпушування грунту своїми руками

Додано: 20.11.15
Рубрика: Сад і город

Будь-яку роботу на дачі неможливо виконати без інвентаря. Його обирають в залежності від призначення. Яким буває садовий інвентар для розпушування ґрунту і як його зробити своїми руками, читайте в статті.

Граблі

Дуже важливо перед посадкою рослин розпушити і вирівняти поверхневі шари грунту. Це можна зробити простим інструментом – граблями, які виготовляють з різного матеріалу. Обробляти важку грунт не рекомендується дерев'яними граблями. Вони дуже легкі, тому доведеться докласти деякі фізичні зусилля, працюючи ними. Такий ґрунт краще розпушувати залізними граблями.
Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки. Інвентар для розпушування грунту своїми руками

Вибираючи садовий інвентар для розпушування грунту, слід уважно його оглянути, особливо зворотний бік. Важливо знати, що цільна металева планка міцніше складовою. А широка – краще вузькою. Зазвичай граблі мають дванадцять зубців, але для розпушування великих територій потрібні на шістнадцять і більше.

Ручний розпушувач грунту

Для тих, хто віддає перевагу працювати без використання техніки, існує культиватор ручний. Його застосовують, коли виникає необхідність розпушити поверхневий шар злежалого грунту або переорати бур'яни. Цей інвентар являє собою металеву пластинку з трьома або п'ятьма зубцями, до якої кріпиться довгий держак. Людина рихлить грунт таким культиватором, стоячи на весь зріст.

Розпушувач грунту, зроблений з пилки

У господарстві будь-якого садівника або городника є зламана пила. З неї легко і швидко вирубується трикутне лезо, до якого приклепивается зігнута під невеликим кутом металева труба довжиною п'ятнадцять сантиметрів. В неї вставляється кругла дерев'яна палиця. Її довжина варіюється від одного до півтора метрів, в залежності від росту людини, який буде працювати цим інвентарем. Лезо являє собою рівнобедрений трикутник. Його можна зробити різної форми. Розміри леза залежать від того, де потрібно рихлити грунт. Якщо це вузькі міжряддя, краще використовувати садовий інвентар для розпушування грунту з маленьким лезом.
Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки. Інвентар для розпушування грунту своїми руками

Також його застосовують для розпушування землі і прополки бур'янів в парниках, між кущами малини та суниці. Платівка мала саморобного розпушувача має ширину сім-вісім сантиметрів і завдовжки – шість з половиною. Для розпушування грунту під кущами смородини, аґрусу, винограду використовують інвентар з середньою величиною леза, ширина якого становить п'ятнадцять сантиметрів, а довжина – десять. Їм можна рихлити грядки з баштанними культурами, огірками та помідорами.

Для обробки грунту під плодовими деревами зручніше в роботі велике лезо, яким оснащений садовий інвентар для розпушування грунту. Своїми руками зроблений розпушувач легко справляється з трудомісткою роботою. Ширина леза - двадцять п'ять сантиметрів, довжина - чотирнадцять. Можна взяти будь-які інші розміри.

Розпушувач грунту з сапи

Такий інвентар зробити дуже просто. Потрібно взяти звичайну сапу і приварити до центральної частини леза вигнуту сталеву пластину. На її вільному кінці просвердлити два отвори. Потім підбирається відрізок труби діаметром два з половиною сантиметри. З однієї сторони до нього приварюються дві щічки квадратної форми, на кожній з яких просвердлюється п'ять співвісних отворів. Щічки розташовуються симетрично по відношенню один до одного.


Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки. Інвентар для розпушування грунту своїми руками

Відстань між ними повинна відповідати товщині зігнутої пластини, яка вставляється між щічками і закріплюється. У відрізок труби з протилежного боку вставляється дерев'яна ручка. Ось так своїми руками можна зробити садовий інвентар для розпушування грунту. Фото наочно демонструє, як можна змінити кут нахилу по відношенню до грунту.

Саморобний розпушувач із заліза

Для обробки грунту під кущами обов'язково потрібен садовий інвентар. Своїми руками зроблений розпушувач полегшить працю і підвищить продуктивність. Для виготовлення інструменту знадобиться м'яке залізо, з якого роблять дерев'яні обручі на бочки. Це і буде вихідним матеріалом.

Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки. Інвентар для розпушування грунту своїми руками

Зубилом вирубується невелика смужка, ширина якої складає три з половиною сантиметри, а довжина – двадцять. На одному кінці виточуються зуби по чотири сантиметри завдовжки. Зазвичай виходить не більше трьох штук. На іншому кінці просвердлюється пара отворів. З допомогою цвяхів закріплюється дерев'яна ручка. Садовий інвентар для розпушування грунту готовий.

Розпушувач «Кріт»

Цей садовий інструмент рихлить грунт на глибину двадцять п'ять сантиметрів. Ширина перекопаному їм смуги може бути сорок два, сорок вісім чи п'ятдесят п'ять сантиметрів, це залежить від моделі інвентарю. Розпушувач грунту «Кріт» відрізняється простотою і надійністю. Конструкція являє собою раму з зубцями і пару зустрічних, шарнірно сполучених вил.

Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки. Інвентар для розпушування грунту своїми руками

Для роботи з інструментом ніякими спеціальними навичками володіти не потрібно. Достатньо натиснути ногою на вила, і вони увійдуть в землю, а при опусканні черешка рукою піднімуться вгору. Грудки грунту продавятся через зуби і опустяться на місце, з якого їх підняли, вже разрихленними. Пласт землі при такій обробці не перевертається. Бур'яни будуть звільнятися від землі, але не перерізатися. Вони разом з корінням виявляться на поверхні грядки. Їх можна зібрати в відро і винести з городу, а можна і залишити. Вони все одно висохнуть і загинуть.


Садовий інвентар для розпушування грунту "Кріт" є універсальним інструментом. Його можуть використовувати люди з різною стороною опори на ногу: праву або ліву. Але цим інструментом не обробляють щільний цілинний грунт. Його спочатку потрібно розорати.

Розпушувач Фокіна

Цей садовий інструмент називають плоскорізом Фокіна, за прізвищем винахідника. Він призначений для розпушування грунту і її прополки. З допомогою інвентарю можна робити двадцять різних видів робіт в саду та городі. Основна функція плоскоріза полягає у висмикуванні або скошування бур'янів на глибині двох-п'яти сантиметрів. Цей спосіб обробки грунту – щадний, тому що не змінюється структура ґрунту, не завдається шкода тварин і комах, не витрачається багато фізичних сил і часу.

Розпушування здійснюється без обертання пласта землі, тому поверхневого шару немає необхідності змінюватися. Звичайно, плоскорізом неможливо переорати грунт на велику глибину. У традиційному землеробстві він, скоріше, грає роль сапи. Але, якщо грунт буде пориста і з мульчують шаром, садовий інвентар для розпушування грунту Фокіна може творити чудеса. Його конструкція дуже проста. Дві пластини, вигнуті під певним кутом, нагадують скоби. Поверхні, якими зрізаються бур'яни, гостро заточуються.

Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки. Інвентар для розпушування грунту своїми руками

Плоскорізи Фокіна мають шість різновидів, кожна з яких призначена для певної роботи на земельній ділянці. Так, наприклад, малим інструментом пропаливаются грядки і прореживаются густі сходи. З допомогою великого інвентарю здійснюється підготовка, формування грядок і підгортання. Їм же скошується трава. Важкі глинисті грунти краще розпушувати плоскорізом «Здоровань», з укороченим лезом. Для підгортання високих рослин підійде «Могущник» - у нього широке лезо.

Як працювати з плоскорізом?

Рихлити ґрунт краще більшим інструментом. Для початку потрібно скосити бур'ян з високими стеблами. Якщо поверхня грунту сильно заросла травою, потрібно прикрити її поліетиленом чорного кольору. Так у бур'янів не залишиться сили для зростання. Цю роботу слід зробити за півмісяця до початку розпушування грунту.

Отже, кінчик інвентарю встромляється в землю і заглиблюється на три сантиметри. Лезо потрібно встановити паралельно землі або з невеликим нахилом. Категорично забороняється ставити його перпендикулярно поверхні. Далі плавним рухом інструмент протаскується до себе. Лезо буде рухатися і підрізати коріння трави. Працюючи з плоскорізом, треба уважно стежити, щоб грунт не зміщувався, а залишався на тому ж місці. Якщо у ніг залишається грунт, що щось зроблено не так в роботі з інструментом. Можливо, занадто швидкими були руху. При добре заточенном інструменті робота просувається швидко і не вимагає багато сил.

"Торнадо" – культиватор ручний

Обробляти ґрунт нелегко. Щоб отримати багатий врожай посаджених культур, потрібно перекопувати і рихлити грунт, позбавлятися від бур'янів і прополювати рослини. Ці роботи забирають багато часу і фізичних сил. Полегшити працю можна за допомогою ручного культиватора "Торнадо". Його конструкція напрочуд проста. До однієї сторони центрального металевого стрижня кріпиться ручка, а до іншої – вигнуті зуби. Причому вони повернені по відношенню до стрижня проти стрілки годинника. Ось і всі хитрощі! Садовий інвентар для розпушування грунту "Торнадо" позбавляє садівників і городників від важкого монотонного праці.

Садовий інвентар для розпушування грунту: фото, відгуки. Інвентар для розпушування грунту своїми руками

Для роботи з культиватором потрібно поставити його вертикально і повертати навколо осі. Зуби поступово будуть вкручуватися в землю. За допомогою цього інструменту рихлити грунт, і знищуються бур'яни. Причому в процесі роботи відбувається рівномірний розподіл всієї навантаження на організм. Людина менше втомлюється і виконує більше роботи.