Корисні поради
на всі випадки життя
» » Електровелосипед своїми руками за 30 хвилин. Саморобний електровелосипед

Електровелосипед своїми руками за 30 хвилин. Саморобний електровелосипед

Додано: 20.11.15

Популярність такого компактного, легкого і безпечного виду транспорту, як складаний електровелосипед, зростає з року в рік. Як зробити таку конструкцію своїми руками, щоб заощадити на покупці?

Переваги

Знавці стверджують, що для виготовлення модного і міцної конструкції досить трохи кмітливості, купити відповідні деталі – і вірний електричний кінь готовий. Він володіє масою переваг:

 • на такому транспорті можна чудово пересуватися по місту, повного пробок;
 • на нього не потрібні водійські права;
 • не потрібно пальне, тільки підзарядка для электроконтроллера;
 • він сприяє підтримання спортивної форми завдяки використовуваної мускульною силою;
 • зроблений своїми руками саморобний електровелосипед допомагає бути незалежним від магазинів і ринкових цін.

Середній агрегат досягає швидкості до 42 кілометрів на годину, а на крейсерській швидкості йде під 26 кілометрів на годину.

Електровелосипед своїми руками за 30 хвилин. Саморобний електровелосипед
Вага всього пристрою складе до 35 кілограм. Щоб виконати якісну і надійну модель з доступних матеріалів, варто скористатися рекомендаціями досвідчених майстрів.
Робимо колісний транспорт самостійно

З чого починається збірка всієї моделі? Для початку варто визначитися з тим, як повинен виглядати результат і яких цілей ми хочемо досягти з допомогою цього транспорту. Можна придбати спеціальний набір для електровелосипеда – він значно спрощує всю роботу по збірці. Але найголовніше, що необхідно – це власне сам агрегат з потовщеною рамою, на який можна поставити электродвижок.

Знайти необхідні деталі та комплектуючі можна на розпродажах, в магазинах для винахідників, на ринках з технічними товарами. Електровелосипед своїми руками за 30 хвилин зібрати цілком по силам просунутому школяреві.
Основні компоненти

Зазвичай потрібно движок на 48 вольт, міцний велосипед, який його витримає, трохи інструментів і кріплень. А також терпіння і винахідливість, готовність до технічних випробувань.

Додатково будуть потрібні:

 • спеціальний контролер з мікропроцесорним керуванням;
 • кислотні батареї для системи живлення;
 • дискові гальма (2 шт) роторного типу, механічний;
 • мопедная ланцюг;
 • «зірочка» на 13 і на 66 зубів;
 • перемикачі;
 • запобіжники;
 • кріплення для мотора з нержавійки.

Далі виконується модифікація колісної вилки і гальм. Електровелосипед своїми руками за 30 хвилин починають збирати з передньої вилки. Потім надбудовуються двигун, акумулятор, резистор.

Деякі умільці краще зібрати складаний велосипед, який за секунди може перетворитися зі звичайної у вантажній або поміститися в багажнику. Розбірний варіант зручний по безлічі причин – зменшений розмір коліс, легкість перевезення в ліфті.

Електровелосипед своїми руками за 30 хвилин. Саморобний електровелосипед
Суть модифікації полягає в розрізанні рами, до якої в двох місцях приварюються з'єднують вузли. Вони фіксуються спеціальними болтами, гвинтами і смушковими гайками. Процедура зборки і розбирання агрегату в побуті займає менше 1-2 хвилин.

Вибір двигуна

Саморобний електровелосипед вимагає встановлення відповідної технічної надбудови, яка буде полегшувати м'язові зусилля. Основним елементом усієї конструкції є двигун. Його вибирають у відповідності з потрібним напругою і силою струму. При цьому одержувана потужність повинна бути в районі 400 ватт, тоді можна буде досягти швидкості до 30 кілометрів на годину, при наявності редуктора. Дальність поїздки також може досягати 30 кілометрів, в залежності від потужності акумулятора.


Перед вибором моделі важливо враховувати баланс між напругою і ємністю акумулятора і напругою і ємністю движка. Наприклад, при виборі двигуна на 500 ватт і 12 вольт потрібен акумулятор ємністю на 40 ампер на годину. Допустима ємність розраховується за законом Ома. При нормальному рівні розряду акумулятор прослужить довше і надійніше. Для економії енергії краще розганятися мускульною силою, стоячи на педалях – це дозволить зберегти енергію на рівні коефіцієнта 12. Краще витратити заряд на більш складні ділянки під час пересування: на пагорби і гори, ґрунтову дорогу.

Електровелосипед своїми руками за 30 хвилин. Саморобний електровелосипед

Параметри резистора

Електровелосипед триколісний дорослий або двоколісний однаково вимагає наявності ручок газу. Змінний варіант резистора допомагає керувати зміною швидкостей і кількістю обертів двигуна. Розрахувавши потужність змінного струму, беруть відповідний прилад з потрібним напругою. На ручці гальма встановлюють контакти для розмикання – їх положення завжди замкнутий, пропускає по ланцюгу електрика. Натискання на контакти дає розмикання і замикання ланцюга – двигун зупиняє або прискорює роботу.

Зазвичай стандартний набір для електровелосипеда містить необхідні деталі для збірки. Завдання майстра – зробити так, щоб двигун зупинявся при тиску на ручку гальма. Для цього беруть два алюмінієвих шматочка. Один встановлюють на рухомі частини гальм, другий – на нерухомі. Під'єднання цього поєднання в розрив ланцюга двигуна, який кріпиться на кронштейни шляхом зварювання, дає функціональний електричний гальмо.

Розробка схеми

Щоб зібрати електровелосипед своїми руками за 30 хвилин, необхідно мінімум умінь, але обов'язково знання деяких законів фізики.

Електровелосипед своїми руками за 30 хвилин. Саморобний електровелосипед
Наприклад, закон Ома, опір матеріалів або електропровідність різних речовин. Склавши просту схему у відповідності з класичними технічними вимогами, можна наочно побачити прогалини в конструкції, причини можливих несправностей або можливості для подальшої модифікації.


Схема електровелосипеда включає в себе наступні елементи:

 • корпус велосипеда;
 • джерело струму;
 • двигун;
 • змінний резистор для введення в розрив ланцюга;
 • батарею.

Різні схеми дозволяють удосконалити винахід і розігнати транспорт до більш високих швидкостей при одному і тому ж акумуляторі.

Вибираємо контролер

Головна відмінність класичного засоби пересування від електризуватися – наявність спеціального регулюючого пристрою. Це контролер для електровелосипеда, який представляє собою коробку, манипулирующую тягою всього агрегату. Якщо в країні є обмеження на швидкість пересування на велосипеді, цей прилад допоможе встановити ліміт під час їзди. Найчастіше це 25 кілометрів на годину.

Конструкція такого датчика не має в складі електрощіток.

Електровелосипед своїми руками за 30 хвилин. Саморобний електровелосипед
Але є процесор, що відслідковує положення магнітів колісного обода. Контролер дозволяє оптимальним чином розподілити навантаження на колеса, скоротити виділення тепла, а двигуну – нормалізувати зусилля по пересуванню без ривків.
Електровелосипед своїми руками за 30 хвилин. Саморобний електровелосипед
Розроблені алгоритми руху допомагають рухатися рівномірно і з однаковою швидкістю.

Правила експлуатації

Сьогодні можна своїми очима побачити досить транспортних засобів, зібраних умільцями. На них виконують гірські сходження, небезпечні трюки, підкорюють ущелини. Але можна просто отримувати задоволення від гарної надійної машини, яка отримала друге дихання завдяки двигуну.

Важливо дотримуватися технологію виготовлення електровелосипеда своїми руками за 30 хвилин, але не менш уважно потрібно поставитися до рекомендацій по правильному використанню цього засобу пересування.

Електровелосипед своїми руками за 30 хвилин. Саморобний електровелосипед
Не можна постійно перенапружувати АКБ перевищенням встановленої швидкості в движку. Також велосипед не варто ставити на сонце – акумулятор може перегрітися і втратити ємність на 80% від початкового об'єму. Особливо небезпечні температури близько 40-45 градусів в жарких країнах.

Електровелосипед своїми руками за 30 хвилин можна зібрати досить якісно. Він прослужить багато років, якщо дотримуватись заходів безпеки і грамотно виконувати всі рекомендації.

Отже, ми з'ясували, як зробити саморобний складаний електровелосипед. Як бачите, в цьому немає нічого складного.