Корисні поради
на всі випадки життя
» » Вітрова планка для профнастилу: розміри і кріплення

Вітрова планка для профнастилу: розміри і кріплення

Додано: 20.11.15
Рубрика: Ремонт

Якщо ви вирішили зайнятися облаштуванням металевого даху, виконаної з металочерепиці або профнастилу, то в роботі виникне необхідність використовувати безліч елементів, серед них можна виділити вітрову планку. Вона потрібна для того, щоб забезпечити захист схилу від опадів, які можуть потрапити в бічні стики. Крім іншого, вітрова планка для профнастилу використовується для декорування покрівлі.

Необхідність використання

Вітрова планка для профнастилу: розміри і кріплення

Установка описуваного елемента – це заключна процедура при проведенні облаштування покрівлі. Подібна частина просто необхідна, якщо майстер планує встановлювати софіти. Досить сильний боковий вітер може пошкодити краю покрівельного матеріалу, а також зірвати його з даху. Особливо це стосується регіонів, які характеризуються несприятливим кліматом. Вітрова планка для профнастилу здатна знизити вплив повітряних мас. Крім іншого, вона покликана перешкоджати впливу вітру на систему обрешітки. Тривалість життєдіяльності покрівлі залежить від того, наскільки захищені від води її елементи. Перед здійсненням покупки необхідно ознайомитися з асортиментом, представленим у магазинах, так як вітрова планка для профнастилу підрозділяється на кілька видів, що залежить від особливостей використання.
Основні різновиди

Вітрова планка для профнастилу: розміри і кріплення

Описуваний елемент повинен прикривати по периметру всі краю покрівлі. Для цього слід використовувати різні типи згаданих елементів. Що стосується причілкового або торцевої планки, то вона призначається для захисту схилу від попадання опадів з бічних частин. Установка проводиться на краю схилу. Коньковий елемент використовується для захисту зазору, що знаходиться на стику покрівельних скатів. Карнизна планка встановлюється перед водостоками по краях. Крім іншого, вітрова планка для профнастилу може бути виготовлена з різних матеріалів. Наприклад, для металочерепиці або профнастилу використовуються елементи, виконані з металу. Композитна черепиця передбачає необхідність застосування деталей, які мають відповідну напилення.
Розміри планки

Вітрова планка для профнастилу: розміри і кріплення

Вітрова планка для профнастилу, фото якої представлені в статті, виконується за типовими розмірами. Вони припускають довжину, рівну двом метрам. Перед придбанням слід врахувати корисну площу деталі. Цей параметр дорівнює 19 метра. Що стосується ширини, то вона може бути самою різною, тому фахівці рекомендують підбирати її, враховуючи наявні параметри даху. Стандартні габарити таких планок складають 9 x 15 а також 4 х 6. Якщо доведеться працювати з плоскою покрівлею, то необхідно придбати вузькі планки. Наприклад, вони чудово підходять для гаражної даху, у якої немає хвилі.

Установка

Вітрова планка для профнастилу: розміри і кріплення

Монтаж вітрової планки для профнастилу передбачає здійснення фіксації на обрешітку. Такі маніпуляції необхідно здійснювати з торця. Монтажні роботи слід проводити за допомогою спеціальних болтових саморізів. Вони повинні віддалятися один від одного на 40 см. Починати роботу слід знизу даху, укладаючи будівельний матеріал внапуск, ширина якого дорівнює 10 см. Це потрібно для того, щоб елемент зміг виконати завдання ребра жорсткості.


Рекомендація професіонала

Вітрова планка для профнастилу: розміри і кріплення

Після того як вам стали відомі розміри вітрової планки для профнастилу, можна приступати до придбання даного елемента. Однак важливо ознайомитися з теоретичною частиною даного питання. Важливо підбирати планки, які мають один розмір. Якщо застосувати різні за габаритами елементи на одній площині даху, то конструкція не зможе чинити опір фізичним впливам. Деталь необхідно фіксувати до бічної частини покрівлі за допомогою саморізів, про яких велася мова вище. В ряді випадків застосовуються шурупи, ще рідше в хід йдуть традиційні заклепки. Якщо вами буде використовуватися вітрова планка для профнастилу, як кріпити цей елемент, важливо знати ще до моменту початку робіт. Встановлення та вирівнювання проводиться по торцю, при цьому важливо забезпечити перпендикулярність по відношенню до даху.

Нюанси проведення робіт

Вітрова планка для профнастилу: розміри і кріплення

Здійснення установки планки не має викликати складнощів навіть у того майстра, який не має достатнього досвіду в проведенні даних маніпуляцій. Після того, як вами було встановлено перший елемент, можна переходити до монтажу другого, який укладається внахлест. Перед тим, як буде фіксуватися остання деталь, її слід відрізати за розміром. Роботи, де в якості основи виступає м'яка покрівля, нічим не будуть відрізнятися від установки з використанням в ролі покрівельного покриття металочерепиці. Однак до монтажу варто приступати тільки після того, як система буде доповнено водостоком.

Що важливо знати майстру

По краях площині планок слід встановити заглушки, які повинні бути придбані завчасно. Їх встановлення здійснюється за допомогою 4 саморізів, розташованих по периметру. На закінчення монтажу доведеться обробити всі стики за допомогою спеціальних речовин. Це необхідно для захисту готової конструкції від процесів корозії. В ході робіт буде неможливо виключити утворення швів, які фахівці рекомендують обробляти герметиком. Після того, як кріплення вітрової планки для профнастилу було завершено, і вам вдалося провести обробку герметиком, можна покрити поверхню шаром фарби.


На цьому можна вважати, що проведення маніпуляцій було завершено успішно.

Вартість вітрової планки

Ціна планки для профнастилу може виявитися різною, вона буде залежати від призначення об'єкта, а також його габаритів. Якщо мова йде про вузькою моделі, то вона обійдеться покупцеві в 160 рублів, якщо є необхідність у покупці широкої різновиди, то доведеться заплатити 100 грн. Якщо вами буде проводитися встановлення вітрової планки для профнастилу, то, можливо, вам вдасться знайти описувану деталь за іншою вартістю. Наприклад, в деяких магазинах можна зустріти добірні елементи, які були вироблені в умовах фінських заводів. В цьому випадку вартість планки виявиться більше на 30%. Якщо ви хочете заощадити, то слід вибирати деталі вітчизняного виробника, вони в рідкісних випадках коштують дорожче.

Висновок

Кріплення вітрових планок може зробити будь-який домашній майстер, якщо вам вдасться самостійно впоратися з роботами, то ви зможете заощадити пристойну суму на дорогих послугах професійної бригади майстрів.