Корисні поради
на всі випадки життя
» » Кладка цегли в 1 цеглу: схема, фото. Товщина і ширина кладки в 1 цеглу

Кладка цегли в 1 цеглу: схема, фото. Товщина і ширина кладки в 1 цеглу

Додано: 20.11.15
Рубрика: Ремонт

Застосування цегли в якості елемента для будівництва будинку на сьогоднішній день все ще актуально, незважаючи на появу все нових рішень. Якщо використовувати дані вироби, то споруда вийде надійною і міцною, що обумовлено фізико-технічними характеристиками матеріалу. Кожен конструктивний елемент будівлі припускає використання свого оптимального спобличчя кладки. Наприклад, несучі стіни фахівці виконують по технології кладки в 2 цегли. Тоді як для формування перегородок відмінно підходить кладка в один елемент.

Кладка цегли в 1 цеглу: схема, фото. Товщина і ширина кладки в 1 цеглу
Господарські будівлі приватними майстрами зводяться методом в 1 цеглу навіть для несучих конструкцій. Якщо є необхідність створити більш міцні стіни, то слід застосувати технологію в півтора цегли.

Товщина кладки в одну цеглину

Габарити стандартного виробу обмежені довжиною 25 см, шириною в 12 см і товщиною, що дорівнює 65 см. Ширина цегляної кладки в 1 цеглу дорівнює 25 см. Товщина здатна забезпечити міцність і надійність гаража, сараю або літньої кухні. Якщо використовувати методику в півтора елемента, то вдасться збільшити даний параметр до 38 сантиметрів.

Особливості проведення робіт

Незважаючи на те, що описувана кладка вважається досить простим процесом, подібні роботи можна вважати складними і відповідальними. Якщо у майстра немає теоретичної підготовки та достатньої кількості досвіду, то це може стати причиною виникнення помилок, а наслідки виявляться досить негативними. У якості одного з наслідків неправильно проведеної кладки може виступити виникнення тріщин у стіні. Якщо вами буде здійснюватися цегляна кладка в 1 цеглу, то при цьому можна скористатися одним з декількох способів, кожен з яких володіє своїми особливостями і нюансами.

Кладка цегли в 1 цеглу: схема, фото. Товщина і ширина кладки в 1 цеглу
Один з часто використовуваних і традиційних методів передбачає укладання останнього і першого рядів поперек основний кладки. Остання здійснюється поперемінно і вказує на те, що один ряд повинен розташовуватися уздовж, тоді як інший – поперек. Такий підхід забезпечує міцність всієї конструкції. Якщо буде використовуватися цегляна кладка в 1 цеглу, то можна при необхідності посилити стіну, розташовуючи через кожні 5 рядів спеціальну армуючу сітку. Подібний підхід, крім зміцнення стіни, гарантує зчеплення між виробами. Майстер повинен приділити особливу увагу швах. При цьому формувати стіни необхідно, крім збіг вертикальних швів в рядах, які розташовуються по сусідству. Якщо допустити таку помилку, то сформована конструкція не буде володіти якостями надійності і стане небезпечною при експлуатації.

Рада професіонала

Коли здійснюється кладка цегли в 1 цеглу, важливо правильно з'єднати кути. Дані елементи виступають в якості основних, що відповідають за міцність всієї системи.

Спобличчя укладання стіни в одну цеглину

Якщо вами буде здійснюватися кладка цегли в 1 цеглу, то можна використовувати один з двох методів формування стіни. Перша технологія називається вприжим, тоді як інша – вприсик. Перша методика передбачає необхідність приготування густого розчину. Друга передбачає використання більш рідкого матеріалу.

Кладка цегли в 1 цеглу: схема, фото. Товщина і ширина кладки в 1 цеглу


Методику "вприжим" практикують більш досвідчені майстри. Перед тим як густий розчин буде укладатися на цеглу, необхідно сформувати вертикальний шов методом укладання складу на торцеву частину виробу. У момент нанесення суміші її слід притримувати кельмою, яка виймається після того, як вдасться сформувати шов.

Рекомендації по проведенню робіт

Якщо майстер буде проводитися кладка цегли в 1 цеглу, то він може використовувати метод "вприсик", який передбачає утворення канавок в місцях розташування вертикальних швів. Найбільш часто після завершення кладки таким способом проводиться обробка підстави стіни. Цей метод, якщо поєднувати його з оштукатурюванням, дозволяє утворити міцну конструкцію, для якої немає необхідності у використанні армуючої сітки. Для проведення робіт готується розчин, який притискається виробом до поверхні попереднього ряду. Майстер вдавлює цегла в поверхню, а після постукує по ньому ручкою кельми, домагаючись остаточного втрамбовування.

Кладка цегли в 1 цеглу: схема, фото. Товщина і ширина кладки в 1 цеглу

Який би метод вами не був обраний, слід забезпечувати товщину горизонтального шва від 8 до 15 мм. Що стосується вертикального, то його параметри повинні варіюватися від 8 до 12 мм. Якщо враховувати дані показники, то 1 метр кладки буде складатися з 13 рядів. Такі стандарти вірні для матеріалу, який виконаний з глини, тоді як силікатні цеглини припускають дещо інші параметри.

Визначення кількості матеріалу для кладки в одну цеглину

Після того як товщина кладки в 1 цеглу вам стала відома, ви можете визначити кількість матеріалу, необхідне для роботи. Для подібної методики розрахунок проводиться в кубічних метрах. Для того щоб сформувати 1 м3 стіни, яка буде укладатися в один цегла, необхідно використовувати 400 одиниць керамічного матеріалу.

Технологія порядовки

Для того щоб кладка цегли в 1 цеглу виявилася більш міцною і надійною, необхідно підготувати підставу, в якості якого може виступити підкладка з бетону. Це може бути і сам фундамент. На наступному етапі встановлюється порядовка, що являє собою пристосування з рейок чи кутків, які мають поділками в межах 77 міліметрів. Вони стануть визначати ширину горизонтально орієнтованих рядів. Порядовки виконують завдання кріплення причального шнура, який контролює горизонтальне і вертикальне положення кладки. Кутові порядовки слід зміцнити скобами.

Кладка цегли в 1 цеглу: схема, фото. Товщина і ширина кладки в 1 цеглу


Якщо перед вами стоїть завдання здійснення облицювальних робіт, то порядовки можна встановити на кутах будівлі в тих місцях, де передбачається примикання стін. Вони розміщуються по всьому периметру з кроком 12 метрів. У вертикальному шві встановлюється струбцина, яка може бути виконана з металу або дерева. Через кілька рядів слід встановити іншу. Між струбцинами вставляється порядовка, яку слід притиснути зажимом. Якщо використовується тичковая кладка, то від кордону слід відступити 1 см. Якщо стіну передбачається штукатурити після завершення робіт, то відступати рекомендується близько 25 см.

Що необхідно знати майстру

Якщо ведеться цегляна кладка в 1 цеглу, товщина якої було вказано вище, то в праву руку майстер бере кельму, якій можна розрівнювати розчин, підтягуючи ребром кельми деяку частину суміші. Остання притискається до вертикальної грані раніше покладеного вироби. Коли використовується наступний цегла при кладці, його слід просувати лівою рукою. Виріб повинен ковзати по підготовленого розчину. Для початку суміш наноситься кельмою, а після цегла щільно притискається, за його поверхні майстер постукує рукоятку інструмента. Для того щоб виключити провисання причалки, слід встановити проміжні маяки.

Кладка цегли в 1 цеглу: схема, фото. Товщина і ширина кладки в 1 цеглу

Виступаючий розчин необхідно усувати для повторного застосування. Цегляна кладка в 1 цеглу, схема якої дозволить вам без проблем провести роботи, передбачає зміщення виробів наступного ряду на півцеглини. Важливо забезпечити якісне заповнення швів, щоб виключити продувність стіни, а також поліпшити теплоізоляційні якості.

Заключні роботи

Кладка в 1 цеглу, фото якої представлені в статті, передбачає після завершення робіт розшивку швів, при цьому слід використовувати кельму. Робити це необхідно до того моменту, поки розчин остаточно не застигне. Вдавлювати суміш всередину шва необхідно на 2 міліметри. Для того щоб стіна вийшла рівною, слід використовувати будівельний рівень.

Якщо цегляна кладка передбачає електропрогрів, то товщина шва не повинна бути меншою 12 міліметрів, це стосується і застосування армованої сітки. Якщо ви вирішили використовувати методику "вприсик", то слід підготувати розчин з осадкою конуса в 13 см. Укладання цегли "вприжим" передбачає застосування жорсткого розчину з осадкою конуса до 9 сантиметрів. Швах при заключній розшивці можна надати опуклу, трикутну, закруглену, увігнуту або прямокутну форму.

Кладка цегли в 1 цеглу: схема, фото. Товщина і ширина кладки в 1 цеглу

Цегляна кладка в 1 цеглу, схема якої дозволить вам здійснити роботи без помилок, передбачає очищення поверхні матеріалу за допомогою щітки або дрантя. Далі можна розшивати вертикальні шви, а після приступати до горизонтальних. Розшивку можна проводити за допомогою спеціальних пристосувань, придбаних в магазині будівельних матеріалів, або, використовуючи альтернативні рішення. Останній варіант може бути виражений у застосуванні садового шланга, який попередньо розрізається таким чином, щоб при розшивці його було зручно тримати, згинаючи навпіл. Іноді використовують для цієї мети і товсті шнури, які дозволяють отримати красивий декоративний шов.

Вдалих вам будівельних робіт!