Корисні поради
на всі випадки життя
» » Трансферний папір – ефективний засіб для кольорового друку

Трансферний папір – ефективний засіб для кольорового друку

Додано: 20.11.15
Рубрика: Дім і затишок

Трансферний папір являє собою надійне засіб для перенесення зображень на різні поверхні. Матеріал володіє такою структурою, що сприяє ефективній просочення значним обсягом різнокольорових чорнил в процесі виготовлення.

Завдяки специфічній термообробці трансферний папір дозволяє переносити чітке зображення на окремі матеріали. В процесі нагрівання рідкі компоненти чорнила практично моментально випаровуються, залишаючи чітку і яскраву картинку.

Області застосування

Трансферний папір – ефективний засіб для кольорового друку
В даний час активно використовується трансферний папір для тату, перенесення образів на продукцію з тканини. Метод термодруку також застосовують для виготовлення картонних плакатів, вивісок, декорування керамічних виробів.
Технологія має ряд переваг:

 • практично моментальний перенесення кольорової картинки із збереженням повної палітри відтінків;
 • можливість друку як одиничних екземплярів, так і великих тиражів продукції згідно з єдиним шаблоном;
 • отримання стійкого до зовнішніх впливів зображення.

Перенесення зображень на папір

Трансферний папір – ефективний засіб для кольорового друку
Для друку можна використовувати практично будь-які моделі кольорових принтерів. Крім того, трансферний папір запросто оздоблюється методом шовкографії і ризографии.

Ступінь стійкості відбитка визначається властивостями фарби і якістю матеріалу. Тому в деяких випадках абсолютно не гарантоване створення долгоживущего зображення. Найбільш надійні картинки виходять завдяки застосуванню друкованих пристроїв, в яких використовуються стійкі до дії води, тверді барвники.
Термічні преси

Трансферний папір – ефективний засіб для кольорового друку
Щоб трансферний папір якісно передала особливості ілюстрації на поверхню потрібного матеріалу, при створенні відбитка доцільно використовувати спеціальний прес. Подібні пристосування відрізняються окремими можливостями, варіантами конструкції, а також площею нагрівається поверхні. Таким чином, можна підібрати обладнання, характеристики якого будуть якнайкраще задовольняти вимоги.

Особливості друку

Перенесення зображень на поверхні за допомогою термотрансферного паперу відрізняється наступними особливостями.

 • Можливість створення чіткого малюнка на фактурних і рифлених поверхнях.
 • Трансферний папір для тканини дозволяє отримувати яскравий відбиток з правильною передачею кольорів і відтінків.
 • Після друку не залишається помітного полімерного шару. Наприклад, при переносі зображення на дзеркальні поверхні зберігається ефект відбиття.
 • Застосування матеріалу дозволяє створювати ілюстрації, стійкі до зовнішніх механічних і хімічних впливів при використанні готових виробів в побутових умовах.
 • Можлива друк на пластику та інших легкоплавких матеріалах.
 • Типи трансферної папери

  По суті, матеріал являє собою особливу перекладну плівку, яка містить спеціальне покриття для нанесення зображення за допомогою лазерних або струминних принтерів.

  При струминному способі друку використовується папір для перенесення відбитків на темні і світлі тканини. Матеріал також дозволяє отримувати стійку картинку з ефектом люмінесцентного світіння в темряві. Єдиний недолік трансферу на тканинах – збільшення щільності матеріалу в місцях нанесення, що може створити ефект провисання області відбитка.

  Папір, призначений для лазерних принтерів, використовується переважно при необхідності декорування виробів із твердих матеріалів: пластика, металу, скла, дерева, картону.