Корисні поради
на всі випадки життя
» » Світловідбиваючий жилет для водіїв, дітей, дорожніх працівників: характеристики, відгуки

Світловідбиваючий жилет для водіїв, дітей, дорожніх працівників: характеристики, відгуки

Додано: 20.11.15
Рубрика: Дім і затишок

Сьогодні статистика нещасних випадків на дорогах неухильно зростає. Зробити більш помітним людини на значній відстані і знизити ризик дорожньо-транспортних пригод допоможе світловідбиваючий жилет.

Світловідбиваючий жилет для водіїв, дітей, дорожніх працівників: характеристики, відгуки

Опис

Виготовляються жилети з трикотажної тканини, стовідсоткового поліефіру, а ширина світловідбивних смуг, як правило, становить 5 см. Жилет оснащений застібкою у вигляді липучки, яка дозволяє регулювати його по фігурі. Виробники пропонують різні моделі, в тому числі і досить недорогі. Приміром, вартість дитячого жилета становить близько 75 грн. Можна придбати і дорожчий варіант – сітчастий світловідбиваючий жилет, ціна за який не може перевищувати 1000 рублів.
Призначення

Це спеціалізований тип одягу, який використовується для того, щоб у будь-який час доби забезпечити хорошу видимість людину, що опинилася на дорозі, особливо якщо він одягнений у темний одяг. Крім яскравого кольору, велику роль в цьому відіграють спеціальні світловідбиваючі смуги. При попаданні на таку поверхню світлового променя вони завжди відображають його у напрямку до джерела. Кут освітлення значення не має і може бути абсолютно будь-який. Завдяки такому ефекту людини видно на значній відстані, що дозволяє уникнути ДТП.

Світловідбиваючий жилет для водіїв, дітей, дорожніх працівників: характеристики, відгуки

Представники ДАІ стверджують, що світловідбиваючий жилет здатний скоротити загибель пішоходів на дорозі більш, ніж на 70%. Тому їх застосовують для того, щоб убезпечити дітей, а також при проведенні дорожніх робіт та на виробництві.

Кожен водій повинен мати в автомобілі сигнальний жилет, який під час непередбаченої зупинки допоможе позначити людину на дорозі.

Технічні характеристики

Світловідбиваючий жилет, як і будь-яка інша сигнальна одяг, покликаний забезпечувати хорошу видимість людини як у нічний, так і в світлий час доби при добрій ступеня освітленості. Тому для пошиву використовується кольоровий люмінесцентний матеріал, який видно вдень. Смуги на жилеті виготовлені із світлоповертального матеріалу, що робить їх добре помітними в темряві.
Сигнальна одяг розрізняється за класами, які залежать від площі люмінесцентної частини і світловідбиваючої. Всі стандарти визначає ГОСТ Р 124219-99. На кожному предметі обов'язково є піктограма, де вказано клас і ступінь відбиття світла.

Світловідбиваюча стрічка повинна мати ширину не менше 50 мм.

Види жилетів

Держстандартом передбачені 2 види цих виробів:

 • Жилети, дві світловідбиваючі смуги на яких розташовуються горизонтально, відстань між ними становить 50 і більше мм. При цьому нижня стрічка перебуває не менше ніж 50 мм від краю одягу.
  Світловідбиваючий жилет для водіїв, дітей, дорожніх працівників: характеристики, відгуки
 • Жилети з однією горизонтальною смугою, двома паралельно спрямованими вертикальними на передній частині жилета і перехрещеними у вигляді літери "Х" ззаду.
 • Споживчі якості

  Світловідбиваючий Жилет сигнальний володіє високою стійкістю кольору, тривалим терміном експлуатації і простотою у догляді. Все це досягається завдяки вдалому поєднанню поліефірної трикотажної і особливої флуоресцентної тканини. Крім того, виробники відчувають ці матеріали на стійкість до впливу атмосферних опадів, перепадів температур, на стирання і стійкість до прання і синтетичних миючих засобів. Матеріал здатний витримати до 25 прань.


  Жилет для пішоходів і водіїв

  Велика кількість наїздів на пішоходів відбувається з причини того, що в темний час доби водій часто їх просто не може вчасно помітити на проїжджій частині, значить, не встигає зреагувати і загальмувати. У багатьох країнах пішоходи, які не мають світлоповертаючих знаків на своєму одязі, несуть адміністративну відповідальність. Приміром, у Білорусі перебування на вулиці без таких елементів в темний час тягне за собою покарання у вигляді штрафу. В деяких державах навіть на кожного пасажира повинен бути в наявності жилет. Без нього залишати транспорт категорично забороняється.

  Світловідбиваючий жилет для водіїв, дітей, дорожніх працівників: характеристики, відгуки

  Не менш важливі світловідбиваючі жилети для водіїв. Як і аптечка, аварійний знак і вогнегасник він повинен обов'язково бути присутнім в автомобілі. При вимушеній зупинці на трасі (для заміни колеса, виправлення будь-якої поломки або надання допомоги) водій зобов'язаний одягти сигнальний жилет. Така нескладна міра здатна значно знизити кількість смертельних випадків на дорогах. Світловідбиваючий жилет є обов'язковим атрибутом для персоналу дорожньо-ремонтних підприємств, автотранспортних і будівельно-монтажних. Охорона праці розглядає таку екіпіровку як засіб індивідуального захисту. Не обходяться без них і працівники швидкої допомоги, ДАІ, комунальних служб.

  Дитячі жилети

  Для дітей такі жилети – це більш ефективне і надійне засіб захисту, порівняно зі світловідбиваючими значками, які не завжди можуть виконувати свою функцію. Причиною цього може бути їх неправильне закріплення або випадкове прикриття складками одягу.

  Світловідбиваючий жилет для водіїв, дітей, дорожніх працівників: характеристики, відгуки

  Завдяки яскравому жилету, на якому є світловідбиваюча стрічка, дитина помітний здалеку, що робить його більш захищеним. Для того, щоб забезпечити безпеку дітей на міських вулицях, ГИБДД рекомендує всім загальноосвітнім закладам мати такі комплекти для використання їх при проведенні екскурсій, масових заходів, що проводяться на відкритих майданчиках, для виходів у місто.


  Виходячи групою за територію дитячого закладу, не тільки діти, але і дорослі, які супроводжують колону, мають бути в сигнальних жилетах. Вони можуть бути придбані в магазині або виконані за індивідуальним замовленням і для малюків, і для старших школярів.

  Світловідбиваючі жилети для дітей виготовляються з особливою водовідштовхувальної тканини. Застосовується спеціальна обробка країв, що збільшує термін служби виробу. Світловідбиваюча смуга нашивається на дитячий жилет по всій його окружності. Це дозволяє бачити дитину з будь-якої сторони. Прикрасити дитячий жилет може аплікація на вільну тему, виконана із світлоповертального матеріалу.

  Недоліки

  Істотним мінусом сигнальних жилетів є те, що світловідбиваючі властивості його мають невеликий термін служби. Після декількох механічних чисток світиться шар починає руйнуватися. Крім того, світло звичайних фар протитуманних має різну довжину хвилі, тому однакового відображення такої жилет забезпечити не може.

  Світловідбиваючий жилет для водіїв, дітей, дорожніх працівників: характеристики, відгуки

  Щоб експлуатаційні властивості жилета зберігалися при різного ступеня освітленості і тривалий час, на ньому робляться вікна-прорізи. У них встановлюються взаємозамінні світловідбиваючі смуги з комбінованим покриттям. Завдяки цьому прослужить набагато довше світловідбиваючий жилет. Ціна за нього в цьому випадку буде дещо вищою, але і переваги очевидні.