Корисні поради
на всі випадки життя
» » Коли день ангела Яни

Коли день ангела Яни

Додано: 20.11.15
Рубрика: Дім і затишок

Яна - це ім'я, яке досить часто зустрічається. Насправді воно являє собою западнославянську адаптацію семітського імені Іоанна. Форми «Яна» немає в церковних святцях, тому названих так дівчаток і жінок хрестять з ім'ям «Іван» або ж «Анна». У цій статті ми поговоримо про деяких святих, на честь яких ці жінки зазвичай носять свої імена і святкують іменини.

3 травня. Мироносиця Івана

Ця жінка відома за євангельським оповіданням. Вона була послідовницею Христа і після смерті приходила до його гробу, щоб помазати тіло світом. У пам'ять про це її прозвали Мироносицей. Нареченная в її честь Яна свої іменини святкує 3 травня.
3 лютого. Ганна Римська Діва

Ця свята жінка походила з родини знатних християн, які проживали в Римі в 3 столітті. У той час християнська віра була під забороною, тому сімейство було віддано під суд, де їх примушували відректися і повернутися в лоно язичництва. За відмову прийняти цю пропозицію свята Анна була обезголовлена. Іменини Яни за церковним календарем у пам'ять про цю мучениці святкуються 3 лютого. Але є й інша дата, коли відбувається її церковне шанування. Так, Яна свої іменини може святкувати і 5 липня.

Коли день ангела Яни

10 вересня. Анна Пророчиця

Ця жінка також відома завдяки згадці її імені в Священному писанні. У молодості вона вийшла заміж, але за сім років її чоловік помер. Тоді вона повністю присвятила себе служінню Богові, проводячи дні і ночі поблизу Єрусалимського храму в пості і молитві. Якщо вірити Біблії, коли їй виповнилося 84 роки, вона зустріла матір Ісуса, несшую його на руках в храм, щоб провести там церемонію посвячення його Господеві як первістка. Вважається, що вона була пророчицею, предсказивавшей про прийдешнє Христі. Церковна пам'ять цієї жінки відбувається 10 вересня. Названа на її честь Яна свої іменини святкує в цей же день.
8 квітня. Мучениця Ганна Готфская

Ця свята була спалена живцем у храмі, в який прийшла на богослужіння. Сталося це в 375 році за наказом готського короля Унгериха.

Коли день ангела Яни

22 грудня. Анна Пророчиця, мати пророка Самуїла

Ще одна пророчиця на ім'я Анна. Однак ця жінка жила значно раніше і увійшла в історію головним чином як мати великого пророка Самуїла. Згідно з переказами, вона була безплідною і довгий час просила у Бога дитину. Одного разу, біля скинії в Шіло, вона принесла обітницю, що якщо Всевишній дасть їй завагітніти, то народженої дитини вона присвятить на служіння Богу. Незабаром вона народила сина, якого назвала Самуїл. Ім'я це означає «випрошені у Бога». Коли дитина підросла, вона відвела його в Шіло на виховання священиків храму. З часом цей юнак прославився як один з великих пророків і суддів народу Ізраїлю. Ганна ж увійшла в святці як пророчиця. Пам'ять її вчиняється 22 грудня. Кожна нареченная в її честь Яна іменини святкує в цей же день.