Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Фокусин": відгуки лікарів, протипоказання та інструкція по застосуванню

"Фокусин": відгуки лікарів, протипоказання та інструкція по застосуванню

Додано: 20.11.15

Що являє собою препарат «Фокусин»? Відгуки лікарів, протипоказання і показання цього засобу ми представимо в матеріалах даної статті. З неї ви дізнаєтесь про те, які властивості має цей медикамент, в якій формі він проводиться, викликає побічні реакції.

"Фокусин": відгуки лікарів, протипоказання та інструкція по застосуванню

Форма, опис, склад і упаковка

Яку форму має препарат «Фокусин»? Інструкція із застосування, відгуки повідомляють, що даний медикамент надходить у продаж у вигляді твердих желатинових капсул. Вони мають прозорий корпус, а також темно-синю кришечку.
Всі лікарські капсули заповнені микропеллетами білого або практично білого кольору. Їх діючою речовиною є тамсулозин гідрохлорид, а в якості допоміжних елементів використовують дисперсію метакрилатного сополімеру, дибутилсебацинат, микрокристаллическую целюлозу, тальк, полісорбат 80 та водний кремнію діоксид колоїдний.

Що стосується капсульної оболонки, то вона складається з азорубина, синього барвника патентованого і желатину.

Придбати ці ліки можна у контурних упаковках, які поміщені в коробки з картону.

Фармакологія

Чим примітний препарат «Фокусин»? Відгуки повідомляють, що він відноситься до фармакологічної групи альфа-адреноблокаторів. Даний медикамент коригують уродинаміку, а також впливає на обмінні процеси, які протікають в передміхуровій залозі.

Терапевтичний ефект цього ліки обумовлений активністю компонентів, що входять до його складу.

"Фокусин": відгуки лікарів, протипоказання та інструкція по застосуванню

Як було сказано вище, діючою речовиною цього медикаменту виступає тамсулозин гідрохлориду. Даний елемент являє собою білий порошок з кристалічною структурою. Він погано розчинний у воді, слабо розчинний в етиловому спирті і крижаній оцтовій кислоті, а також практично не розчиняється в ефірах.
Особливості медикаменту

Які особливості притаманні препарату «Фокусин»? Інструкція із застосування, відгуки повідомляють, що це засіб здатне екранувати альфа-рецептори, які локалізуються на постсинаптичних мембранах. Також даний медикамент перешкоджає проходженню судинозвужувальних імпульсів крізь адренергічні синапси, провокуючи розширення прекапілярів і артеріол.

Іншим ефектом цього ліки є здатність тамсулозину гідрохлориду блокувати альфа1А-адренергічні рецептори, які розташовані в зоні простатичної частини, а також в м'язовій оболонці сечового міхура. Такий вплив покращує показники уродинаміки, особливо при аденомі передміхурової залози.

Властивості

Через деякий час виявляється клінічний ефект від препарату «Фокусин»? Відгуки лікарів свідчать, що дія цього медикаменту помітно лише через 14 днів після початку терапії.

"Фокусин": відгуки лікарів, протипоказання та інструкція по застосуванню

На тлі прийому ліків у пацієнтів відзначається:

 • збільшення просвіту уретри;
 • нормалізація кровопостачання детрузори;
 • збільшення просвіту шийки сечового міхура;
 • поліпшення метаболізму в м'язах сечового міхура;
 • зниження тиску в уретрі;
 • зменшення опору току сечі;
 • нормалізація процесу сечовипускання;
 • зменшення вираженості симптомів подразнення, які обумовлені аденомою передміхурової залози;
 • зменшення вираженості ознак обструкції сечовивідних шляхів.

Слід також зазначити, що даний препарат не провокує зниження АТ.


Фармакокінетика

Які кінетичні показники має медикамент «Фокусин»? Відгуки лікарів (протипоказання препарату будуть представлені нижче) свідчать, що процес всмоктування тамсулозину гідрохлориду здійснюється в ШКТ. Найбільша активність абсорбції спостерігається в тому випадку, якщо препарат був прийняти відразу ж після їжі.

"Фокусин": відгуки лікарів, протипоказання та інструкція по застосуванню

Біологічна доступність зазначеної речовини складає 100 %. Після прийому однієї дози ліків, його найбільша плазмова концентрація відзначається протягом 6 годин.

Стійкий стан пацієнта досягається після 5 діб безперервного прийому препарату.

Метаболізм медикаменту протікає дуже повільно. Екскретується він разом з сечею

Показання

Для чого необхідний представлений препарат? Що про це повідомляють лікарські відгуки? Таблетки «Фокусин» призначають для лікування дизуричних розладів, які обумовлені аденомою передміхурової залози.

Даний медикамент слід приймати тільки після консультації з лікарем.

Протипоказання

При яких станах пацієнтам не призначають препарат «Фокусин»? Відгуки лікарів (протипоказання цього засобу будуть представлені прямо зараз) повідомляють, що заборон в розглянутого медикаменту практично немає. Його не можна використовувати при підвищеній чутливості до діючої і допоміжних компонентів, а також при ортостатичній гіпотензії.

З особливою обережністю цей медикамент призначають людям з важкими формами ниркової і печінкової недостатності.

"Фокусин": відгуки лікарів, протипоказання та інструкція по застосуванню

Препарат «Фокусин»: інструкція

Відгуки фахівців повідомляють, що оптимальною дозою цього препарату для дорослих людей є 1 капсула на добу.

Медикамент рекомендують приймати відразу ж після першого прийому їжі. Капсулу слід ковтати в цілому вигляді і не розжовувати.

Побічні явища

Виникають побічні ефекти на тлі прийому препарату «Фокусин»? Відгуки пацієнтів досить часто містять в собі скарги на такі небажані явища, як:

 • запаморочення, втрата свідомості, головні болі;
 • постуральна гіпотонія, посилене серцебиття;
 • порушення в роботі дихальної системи (риніт);
 • розлад стільця, блювота, напади нудоти;
 • порушення в роботі статевої системи.

Також можуть проявлятися такі побічні реакції, як астенія і синдром судженого зіниці.


Випадки передозування

При перевищенні рекомендованої дози препарату «Фокусин» є високий ризик розвитку ознак гострої артеріальної гіпотонії. У цьому випадку пацієнт повинен звернутися до лікаря.

"Фокусин": відгуки лікарів, протипоказання та інструкція по застосуванню

Для лікування такого стану потерпілому промивають шлунок та призначають активоване вугілля.

Лікарська взаємодія

При поєднанні «Фокусина» з антигіпертензивними препаратами, бета-адреноблокатором ніякої взаємодії цих коштів не відзначається.

Одночасний прийом цього медикаменту з противиразковими препаратами викликає збільшення плазмової концентрації першого. Зворотний ефект помітний при комбінації «Фокусина» з діуретиками.

Згідно фахівцям, розглянутий препарат здатний вступати у взаємодію з:

 • гіпоглікемічними засобами;
 • трициклічними антидепресантами;
 • бронхорозширювальними препаратами;
 • гормональними протипухлинними ліками.

Ціна і аналоги

Аналогічними властивостями володіють такі лікарські засоби, як «Тамсол», «Аденорм», «Флосин», «Базетам», «Урофрин», «Омікс», «Тулозин», «Омник», «Таниз», «Омнимакс», «Тамсулозин», «Ранопрост», «Тамсоник», «Тамекс».

Середня вартість препарату «Фокусин» в нашій країні варіюється в межах 480-170 грн за 30 капсул та 1000-160 грн за 90 капсул.

"Фокусин": відгуки лікарів, протипоказання та інструкція по застосуванню

Відгуки про медикамент

Багато пацієнтів при аденомі передміхурової залози або простатиті змушені приймати лікарські засоби з тамсулозином. Аналізуючи їх відгуки, можна сміливо зробити висновок про те, що більшості з них цей медикамент подобається більше, ніж його аналоги.

Вибираючи між такими засобами, як «Омник» або «Фокусин» багато чоловіків віддають перевагу другому варіанту. Вони запевняють, що він набагато рідше провокує такий неприємний побічний ефект, як ретроградна еякуляція.

Серед позитивних відгуків лікарів дуже поширені ті, в яких йдеться, що після призначення капсул пацієнтам їх процес сечовипускання перестає приносити які-небудь проблеми. Більш того, імперативні позиви до нього зовсім зникають.

Тепер ви знаєте, що являє собою медикамент «Фокусин». Відгуки лікарів, протипоказання і показання цього ліки описані в даній статті. Слід нагадати, що призначати цей препарат повинен тільки досвідчений фахівець.