Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Дисульфірам": відгуки. "Дисульфірам": опис, ціна

"Дисульфірам": відгуки. "Дисульфірам": опис, ціна

Додано: 20.11.15

У цій статті ми вирішили розповісти вам про те, що являє собою такий медикамент, як «Дисульфірам». Інструкція із застосування, відгуки і свідчення цього засобу також будуть описані нижче. Крім цього, ви дізнаєтеся те, яка вартість цього медикаменту, в якому вигляді його виробляють, що входить до його складу і т. д.

"Дисульфірам": відгуки. "Дисульфірам": опис, ціна

Форма, упаковка і склад

Лікарський засіб «Дисульфірам», інструкція із застосування якого вкладена в коробку з картону, надходить у продаж у вигляді масляного розчину і таблеток для імплантаційного і перорального призначення.
Перша форма випускається у флаконах по 20 мл, а друга і третя - в скляних баночках по 10 і 20 штук відповідно.

Активною речовиною цього препарату є дисульфірам. Крім нього, препарат містить у собі і додаткові компоненти (залежить від форми випуску): натрію хлорид, маніт, натрію крохмаль стеарат, ПЕГ-6000 МКЦ, дифосфат кальцію, гідроксипропілцелюлоза, стеаринова кислота і полиоксил 40.

Фармакологічні властивості

Що являє собою розглянутий нами медикамент? Що про нього говорять лікарські відгуки? «Дисульфірам» має виражений антиалкогольний ефект.

При прийомі даного засобу зазначається його значний вплив на метаболізм етанолу. В результаті цього утворюються безпечні метаболіти, які підвищують концентрацію такого токсичного речовини, як оцтовий альдегід. Саме він і зумовлює ефективність лікарського засобу.

При внутрішньовенному введення медикаменту, а також при його пероральному прийомі хворі практично відразу ж починають відчувати припливи, гостру диспепсію, тахікардію, сильну астенію і навіть загрозливу гіпотензію. Крім цього, інтоксикація ацетальдегидом сприяє виникненню відрази до спирту та усунення тяги пацієнта до алкогольних напоїв.

"Дисульфірам": відгуки. "Дисульфірам": опис, ціна
Фармакокінетичні показники

Якими кінетичними показниками володіє розглянутий препарат? Що про його абсорбції повідомляють відгуки? «Дисульфірам» досить швидко і практично повністю всмоктується з кишечнику.

При його використанні відзначається високий метаболізм активного компонента, в ході якого утворюються декілька метаболітів. Виведення цього засобу здійснюється за допомогою легень і нирок.

Показання до застосування

Лікарський засіб «Дисульфірам», ціна якого зазначена нижче, призначається для:

  • лікування хронічного алкоголізму;
  • профілактики рецидивів при лікуванні хронічного алкоголізму.

Приймати цей препарат на свій розсуд небажано. Його повинен призначати тільки лікар.

Протипоказання до застосування

Препарат «Дисульфірам» внутрішньовенно і перорально не рекомендується використовувати при наступних захворюваннях:

"Дисульфірам": відгуки. "Дисульфірам": опис, ціна

  • нервово-психічних хворобах;
  • епілепсії;
  • цукровому діабеті.

Також цей медикамент не призначають при вагітності, чутливості до активного компоненту і додатковим складовими грудному вигодовуванні.

Не можна не відзначити і те, що з особливою обережністю цей препарат рекомендують приймати пацієнтам з порушеною роботою печінки, дихальної системи і нирок.

Препарат «Дисульфірам»: інструкція по застосуванню

Застосування будь-якої форми розглянутого кошти допустимо лише за призначенням лікаря. Лікар зобов'язаний провести повне обстеження пацієнта, а потім підібрати для нього індивідуальну схему лікування та дозування.


Згідно інструкції, що додається, середня добова доза цих ліків для прийому внутрішньо становить близько 125-500 мг.

Що стосується ін'єкції, а також імплантації медикаменту, то ці процедури повинні здійснюватися тільки досвідченим фахівцем. При цьому рекомендоване дозування лікарського засобу залежить від особливостей організму хворого і тяжкості наявного захворювання.

"Дисульфірам": відгуки. "Дисульфірам": опис, ціна

Побічні дії

Може викликати побічні явища розглянутий препарат? Що з цього приводу кажуть відгуки? «Дисульфірам» досить рідко стає причиною виникнення небезпечних побічних реакції. При його прийомі всередину можливі деякі відхилення в роботі травного тракту, а також наявність металевого присмаку і розвиток гепатиту.

Крім цього, можуть відбуватися порушення функції нервової системи. До таких небажаних станів відносять поліневрит нижніх кінцівок, психічні розлади, зниження пам'яті, дезорієнтацію і головний біль.

Також не слід виключати розвиток різних алергічних реакцій, які були спровоковані впливом алкоголю (наприклад, колапсу, нападів стенокардії, порушень серцевого ритму, набряку мозку та інфаркту міокарда).

Ознаки передозування

Препарат «Дисульфірам» при підвищених дозах може викликати такі ефекти, як колапс, коматозний стан і небезпечні неврологічні реакції.

Для усунення цих ознак слід провести симптоматичну терапію в стаціонарі, яка повинна обов'язково включати в себе дезінтоксикаційні заходи.

Антидоти лікарського засобу

Фахівцями було доведено, що повна нейтралізація розглянутого препарату неможлива.

"Дисульфірам": відгуки. "Дисульфірам": опис, ціна

При необхідності виводу «Дисульфіраму» з організму людини (наприклад, при тяжкій реакції на знову прийняту дозу алкоголю) проводять певні процедури.

В якості антидоту до цих ліків використовують аскорбінову кислоту. Її вводять внутрішньовенно. Даний елемент не дозволяє спирту перетворитися в ацетальдегід, який, власне, і викликає неприємні відчуття.


Також можуть бути використані ефедрин і H1-блокатори.

Лікарська взаємодія

Припустимо з іншими препаратами використовувати розглянутий нами медикамент? Що про лікарську взаємодію кажуть відгуки? «Дисульфірам» у поєднанні з антикоагулянтами підсилює їх дію, а також підвищує ризик розвитку кровотеч.

Одночасний прийом препарату з ліками, які метаболізуються в печінці, що може значно погіршити перебіг цього процесу.

Поєднання інгібіторів МАО, трициклічних антидепресантів і похідних фенотіазину з «Дисульфірамом» може посприяти виникненню складних побічних реакцій.

Комбінація даного засобу з «Буспироном» викликає розвиток маній. Такі ліки, як «Амітриптилін», досить часто посилює ефект «Дисульфіраму», а також підвищує свою токсичний вплив на нервову систему.

"Дисульфірам": відгуки. "Дисульфірам": опис, ціна

Розглянутий медикамент здатний збільшувати концентрацію хлордіазепоксид і діазепаму в крові, знижуючи інтенсивність токсичних реакцій і викликаючи запаморочення.

При поєднанні «Дисульфіраму» з «Ізоніазидом» може розвиватися депресія та запаморочення, з «Метронідазолом» – сплутаність свідомості і гострі психози, з «Омепразолом» – порушення свідомості, а з кофеїном – його знижене виведення з організму.

«Хлорзоксазон» підвищує концентрацію протиалкогольного препарату в складі крові, а «Хлорпромазин» посилює гіпотензію.

Лікарський засіб «Дисульфірам»: відгуки, ціна та аналоги

Аналогічними ефектами мають такі препарати, як «Экзорран», «Радотера», «Эспенал», «Кротенал», «Тетлонг», «Рефузал», «Стоптил», «Антиэтил», «Контрапот», «Тетрадин», «Антиэтан», «Дизетил», «Алкофобин», «Аверсан», «Антикол», «Антабус», «Еспераль», «Лидевин», «Абстинил».

Скільки коштує медикамент «Дисульфірам»? Ціна цього ліки в таблетках варіюється в межах 200-1000 рублів (залежно від виробника). Що стосується імплантаційній форми, а також масляного розчину, то їх можна придбати за 600-2130 грн.

Більшість відгуків про розглянутому препараті носять позитивний характер. Примітно, що даний медикамент нерідко використовують для таємного лікування людей, хворих на алкоголізм. Фахівці не рекомендують давати це засіб без відома пацієнта.

"Дисульфірам": відгуки. "Дисульфірам": опис, ціна

Згідно відгуками тих, хто використовував розглянуте ліки, воно дуже ефективно бореться з бажанням взяти нову порцію алкоголю. Як правило, після прийому цього препарату у хворого виникає відраза до спирту. Якщо алкогольний напій був прийнятий після використання медикаменту, то він викликає гостру диспепсія, припливи, сильну астенію, тахікардію і навіть загрозливу гіпотензію.