Корисні поради
на всі випадки життя
» » Протимікробні препарати широкого спектру дії. Протимікробні препарати в гінекології

Протимікробні препарати широкого спектру дії. Протимікробні препарати в гінекології

Додано: 20.11.15

Бактерії, мікроби і гриби можуть нещадно атакувати наш організм. Для боротьби з ними застосовуються антибактеріальні, протимікробні та протигрибкові препарати. Ці засоби здатні блокувати поширення хвороботворних агентів або впливати на них згубно. Але щоб боротьба з ними була успішною, потрібно точно встановити, які бактерії викликали захворювання. В деяких випадках неможливо визначити діагноз і найкращим виходом є протимікробні препарати широкого спектру дії.

Особливості боротьби з хвороботворними мікроорганізмами

Важливо врахувати, що багато протимікробні препарати володіють потужним впливом не тільки на чужорідних агентів, але і на організм хворого. Так, вони згубно позначаються на мікрофлорі шлункового відділу і деяких інших органів. Щоб завдати мінімальний збиток, важливо починати лікування негайно, оскільки мікроорганізми поширюються з величезною швидкістю. Якщо упустити цей момент, боротьба з ними виявиться більш тривалою і виснажливою.

Протимікробні препарати широкого спектру дії. Протимікробні препарати в гінекології
Крім того, якщо для лікування необхідно застосовувати протимікробні препарати, їх потрібно призначати в максимальній кількості, щоб мікроорганізми не встигли адаптуватися. Приписаний курс переривати не можна, навіть якщо помічені поліпшення.

Також в лікуванні рекомендується застосовувати різні протимікробні препарати, а не один вид. Це необхідно для того, щоб після пройденої терапії не залишилося чужорідних агентів, які адаптувалися до певного лікарського засобу.

Додатково до цього обов'язково пройти курс, який зміцнить організм. Оскільки багато препаратів здатні викликати серйозні алергічні реакції, їх слід приймати лише за рекомендаціями вашого лікаря.
Сульфаніламідні засоби

Можна сказати, що протимікробні препарати діляться на три види – це нітрофурани, антибіотики і сульфаніламіди. Останні кошти надають свою згубну дію тим, що не дозволяють отримувати мікробам фолієву кислоту та інші компоненти, які важливі для їх розмноження і життєдіяльності. Але передчасне припинення лікувального курсу або мала кількість препарату дає можливість пристосуватися мікроорганізмів до нових умов. В подальшому сульфаніламіди вже не здатні вести боротьбу.

Протимікробні препарати широкого спектру дії. Протимікробні препарати в гінекології

До цій групі ставляться добре всасиваемие препарати: "Норсульфазол", "Стрептоцид", "Сульфадимезин", "Етазол". Також слід зазначити важко всасиваемие лікарські засоби: "Сульгин", "Фталазол" та інші.

Якщо необхідно, для кращого результату лікар може порекомендувати комбінувати ці два види сульфаніламідних засобів. Також можливе їх поєднання з антибіотиками. Деякі протимікробні препарати описані нижче.

"Стрептоцид"

В основному даний препарат призначається для лікування ангіни, циститу, пієлітах, пики. У деяких випадках ліки може викликати такі побічні ефекти, як головний біль, сильна нудота, що супроводжується блювотою, деякі ускладнення з боку нервової, кровотворної або серцево-судинної систем. Але медицина не стоїть на місці, і на практиці застосовуються такі препарати, але вони мають менше побічних реакцій. До таких лікарських засобів можна віднести "Етазол" і "Сульфадимезин".


Протимікробні препарати широкого спектру дії. Протимікробні препарати в гінекології

Також "Стрептоцид" можна наносити місцево при опіках, гнійних ранах, виразках шкіри. Крім цього, можна вдихати порошок носом, якщо спостерігається гострий нежить.

"Норсульфазол"

Цей препарат ефективний при церебральному менінгіті, пневмонії, сепсисі, гонореї та ін Це протимікробний засіб швидко виходить з організму, але при цьому необхідно випивати в день велику кількість води.

"Інгаліпт"

Хороші протимікробні препарати для горла, які призначають при ларингітах, виразкових стоматитах, фарингітах, це ті, які містять стрептоцид і норсульфазол. До таких засобів відноситься "Інгаліпт". Крім іншого, він містить у складі тимол, спирт, м'ятна і евкаліптова олія. Він є антисептиком і протизапальним засобом.

Протимікробні препарати широкого спектру дії. Протимікробні препарати в гінекології

"Фурацилін"

Це відома багатьом антибактеріальна рідина, яка згубно діє на різні мікроби. Застосовувати ліки можна зовнішньо, обробляючи рани, промиваючи носові і слухові проходи, а також внутрішньо при бактеріальної дизентерії. На основі "Фурациліну" виробляються деякі антибактеріальні та протимікробні препарати.

"Фталазол"

Цей повільно всмоктується препарат можна комбінувати з антибіотиками. Також він поєднується з "Етазол", "Сульфадимезином" та іншими лікарськими засобами. Він активно працює, пригнічуючи кишкові інфекції. Ефективний при дизентерії, гастроентериті, коліті.

Нітрофурану

У медицині є безліч препаратів, які є похідними від "Нітрофурану". Такі кошти мають великий дією. Наприклад, "Фурагін" і "Фурадонін" нерідко призначаються при циститі, уретриті, пієлонефриті та інших інфекційних хворобах сечостатевої системи.

Протимікробні препарати широкого спектру дії. Протимікробні препарати в гінекології

"Пеніцилін"

Препарат є антибіотиком, який згубно діє на молоді мікроби. У боротьбі з грипом, віспою і іншими вірусними захворюваннями він малоефективний. Але при пневмонії, перитоніті, абсцесі, сепсисі, менінгіті "Пеніцилін" є непоганим помічником. З нього отримують різні препарати, які перевершують його по дії, наприклад "Бензилпеніцилін". Ці медикаменти малотоксичні, вони практично не викликають ускладнень. Саме тому вважається, що це сильні протимікробні препарати для дітей.


Але все ж варто врахувати, що ліки низької якості здатне викликати інтенсивну алергію. Також він може пригнічувати природну кишкову мікрофлору у літніх і новонароджених. Ослабленим людям або в дитячому віці одночасно з "Пеніциліном" прописують вітаміни груп С і Ст.

"Левоміцетин"

Штами, стійкі до Пеніциліну" пригноблюються "Левоміцетином". Він не чинить впливу на найпростіших, кислотостійкі бактерії, анаероби, синьогнійну паличку. При псоріазі та захворюваннях шкіри даний препарат протипоказаний. Також його заборонено приймати при пригніченні кровотворення.

Протимікробні препарати широкого спектру дії. Протимікробні препарати в гінекології

"Стрептоміцин"

Цей антибіотик має кілька похідних, які допомагають у різних ситуаціях. Наприклад, одні можуть лікувати від пневмонії, інші ефективні при перитоніті, треті справляються з інфекцією сечостатевої системи. Зазначимо, що застосовувати "Стрептоміцин" і його похідні допустимо лише після призначення лікаря, оскільки при передозуванні не виключається таке серйозне ускладнення, як втрата слуху.

"Тетрациклін"

Даний антибіотик здатний впоратися з багатьма бактеріями, які не піддаються лікуванню іншими препаратами. Можуть виникати побічні ефекти. "Тетрациклін" можна комбінувати з "Пеніциліном" у разі тяжкого септичного стану. Також є мазь, яка справляється з шкірними захворюваннями.

"Еритроміцин"

Цей антибіотик вважається "запасним варіантом", до якого вдаються в тому випадку, якщо інші протимікробні засоби не впоралися зі своїм завданням. Він успішно перемагає захворювання, що з'явилися з-за дії стійких штамів стафілококів. Також є эритромициновая мазь, яка допомагає при пролежнях, опіках, гнійних або інфікованих ранах, трофічних виразках.

Основні протимікробні препарати широкого спектру дії перераховані нижче:

  • "Тетрациклін".
  • "Левоміцетин".
  • "Ампіцилін".
  • "Рифампіцин".
  • "Неоміцин".
  • "Мономіцин".
  • "Рифамцин".
  • "Іміпенем".
  • "Цефалоспорини".

Гінекологія та антибактеріальне лікування

Якщо в будь-якій іншій області захворювання допустимо атакувати антибактеріальними препаратами широкого спектра дії, то в гінекології потрібно наносити удар добре підібраним вузьконаправленим засобом. У залежності від мікрофлори призначаються не тільки ліки, але і їх дозування і тривалість курсу.

Протимікробні препарати широкого спектру дії. Протимікробні препарати в гінекології

Найчастіше протимікробні препарати в гінекології застосовуються зовнішньо. Це можуть бути свічки, мазі, капсули. У деяких випадках, якщо виникає необхідність, лікування доповнюється препаратами широкого спектру дії. До таких можуть ставитися "Тержинан", "Поліжінакс" та інші. Більш швидкого результату можна досягти, якщо брати два або три препарати одночасно. У будь-якому випадку важлива попередня консультація з лікарем.