Корисні поради
на всі випадки життя
» » Пробіотики для дітей: назви. Список кращих пробіотиків для дітей

Пробіотики для дітей: назви. Список кращих пробіотиків для дітей

Додано: 20.11.15

Часті застуди – це результат поганої роботи імунітету, який безпосередньо залежить від стану кишкової мікрофлори. З такою проблемою стикаються пацієнти різних вікових груп, в тому числі і малюки. Багато педіатри призначають пробіотики для дітей для зміцнення захисних функцій організму, усунення дисбактеріозу і поліпшення травлення. Фармацевтична промисловість виробляє величезну кількість таких препаратів, які розрізняють за поколінням, а отже, і по ефективності.
Пробіотики – що це?

Пробіотики – корисні мікроорганізми, що населяють кишечник в здоровому стані. Вони згубно впливають на патогенні бактерії і здатні відновити нормальну мікрофлору після перенесених захворювань. Пробіотики містяться в спеціально розроблених препаратах або ж додаються деякі продукти харчування, наприклад, йогурти.

Пробіотики для дітей: назви. Список кращих пробіотиків для дітей

Самим першим пробіотиком, який почав використовувати людина, вважається Lactobacillus bolgaricus. Болгарська лактобацила активно застосовувалася для виготовлення кисломолочних продуктів. Цієї технології дотримуються і до теперішнього часу в багатьох країнах. Крім лактобактерій, до складу препаратів можуть входити біфідобактерії, дріжджові гриби, ентерококи.

Навіщо потрібні пробіотики?

Кишечник людини населений безліччю різних бактерій, як корисних, так і шкідливих. Вони нормально можуть співіснувати разом, якщо організм відносно здоровий. На жаль, в даний час знайти людину, яка б не мала в анамнезі ні однієї патології і практично не хворіє на вірусні і простудними захворюваннями, неможливо. Найбільш схильні до різних хвороб пацієнтів молодшої вікової групи.
Препарати-пробіотики для дітей призначають досить часто. З їх допомогою зміцнюють імунну систему, коригують кількість корисної і патогенної мікрофлори в травному тракті, перешкоджають розмноженню мікробів і вірусів. Пробіотики – основний метод боротьби з дисбактеріозом, яким страждають малюки грудного віку. Також корисні бактерії допомагають організму справитися з такими проблемами:

 • Відновлення мікрофлори після курсу терапії антибактеріальними препаратами.
 • Запори, викликані нововведеннями в харчуванні дитини.
 • Розлади шлунково-кишкового тракту інфекційної етіології.
 • Здуття живота, кольки в немовлят.
 • Часті прояви симптомів алергії у вигляді діатезу або контактного дерматиту.
 • Для запобігання і лікування анемії.

Батьки повинні враховувати, що підібрати пробіотики повинні виключно лікарі, враховуючи діагноз дитини.

У чому відмінність пребіотиків від пробіотиків?

Пребіотиками називають речовини, які надають позитивний вплив на стан кишечника, стимулюючи зростання кількості корисних мікроорганізмів. Пребіотики, на відміну від пробіотиків, відносяться до хімічних речовин, що містяться в різних продуктах харчування. При взаємодії вони доповнюють один одного і прискорюють процес відновлення мікрофлори. Тобто пребіотики забезпечують необхідні сприятливі умови для розвитку живих корисних бактерій, але при цьому вони не мають жодного лікувального впливу.


Пробіотики для дітей: назви. Список кращих пробіотиків для дітей

Багато фахівців рекомендують одночасно приймати пробіотики і пребіотики. Для дітей хороші препарати, у яких одночасно містяться живі бактерії і речовини, що виконують роль живильного середовища для корисних бактерій. Пребіотики також сприяють зменшенню кількості патогенних мікроорганізмів, підтримують оптимальний рівень кислотності, усувають підвищене газоутворення. Вони не перетравлюються у верхньому відділі травного тракту, а розщеплюються тільки при попаданні в товстий кишечник.

Класифікація пробіотиків

У сучасній медицині пробіотики розрізняють по комбінації живих бактерій в складі. Їх поділяють за групам:

 • Монопробиотики – містять тільки один вид корисних мікроорганізмів.
 • Полипробиотики – до складу входять кілька штамів бактерій.
 • Самоэлиминирующиеся антагоністи містять спорові бацили і дріжджоподібні гриби.
 • Сорбційні (комбіновані) пробіотики для дітей – поєднують в собі одночасно живі корисні мікроорганізми та ентеросорбенти.
 • Метаболічні пробіотики – в основі препаратів лежать компоненти мікробної клітини і метаболіти.
 • В залежності від вхідних в склад бактерій, пробіотичні препарати класифікують наступним чином:

  • Біфідосодержащіе.
  • Лактосодержащие.
  • Дріжджоподібні гриби.
  • Ентерококи.
  • Колисодержащие.

  Препарати можуть випускати в рідкій та сухій формі. Малюкам до 6 років лікарі рекомендують давати рідкі пробіотики. Користь такий засіб принесе тільки в тому випадку, якщо призначення було зроблене фахівцем після попереднього обстеження дитини.

  Як вибрати кращі пробіотики для дітей?

  Препарати, що містять корисні живі мікроорганізми, дійсно можуть допомогти організму побороти деякі захворювання, зміцнити імунітет і налагодити травлення. В залежності від типу недуги фахівець підбирає відповідні пробіотики для кишечника.

  Пробіотики для дітей: назви. Список кращих пробіотиків для дітей

  Для дітей при дисбактеріозі спочатку більше підходять лактосодержащие лікарські засоби, потім переходять до біфідобактерій. Найбільш придатними вважаються препарати в рідкій формі, які не піддавалися сушці і знаходяться спочатку в активному стані. У їх склад зазвичай включені продукти життєдіяльності корисних бактерій – метаболіти. Слід враховувати, що в такій формі пробіотики не мають довгого терміну зберігання, але при цьому вважаються найбільш ефективними, так як встигають подіяти до того, як будуть виведені з організму.


  При діареї, викликаної кишковою інфекцією, необхідно застосовувати комбіновані пробіотичні засоби, дія яких доповнюють сорбенти. Лактобактерії будуть найбільш ефективними у разі бактеріального або вірусного ураження. В здебільшого їх поєднують з біфідобактеріями, які пригнічують розвиток патогенної мікрофлори і очищають слизову оболонку кишечника.

  Пробіотики для дітей: назви препаратів

  Маленький організм ще не знайомий з багатьма патогенними мікроорганізмами, які викликають різноманітні патології. Крім лікування основного захворювання, фахівці радять звернути увагу на імунну систему дитини. Поліпшити опірність організму атак хвороботворних агентів допоможуть пробіотики і пребіотики. Також не варто забувати і про правильне харчування.

  У педіатрії використовується величезна кількість препаратів, які не тільки пройшли попередні випробування, але і зарекомендували себе з хорошого боку. Батьки повинні враховувати, що визначити на око, будь бактерій не вистачає кишкової мікрофлори, навіть самий досвідчений педіатр нездатний. Тому попередньо необхідно здати аналіз на дисбактеріоз, за результатами якого призначить лікар кращі пробіотики.

  Для дітей препарати підбирає виключно лікар, тому як навіть корисні бактерії при неправильному застосуванні можуть завдати шкоди організму. Найчастіше для лікування дисбіозу малюкам призначають краплі «БиоГая» (рідкий пробіотик для дітей), «Хілак Форте», «Флорін Форте», «Біфіформ», «Портолак», «Аципол», «Лактулозу». Оцінювати результат лікування пробіотичними препаратами слід через 2-3 місяці.

  Дітям, схильним до прояву алергічних реакцій, переважно давати препарати, у складі яких є біфідо - і лактобактерії: «Ацилакт», «Біфідумбактерин Форте». Існує практика прийому пробіотиків з метою профілактики простудних та інфекційних захворювань. Курси терапії проводять 2-3 рази на рік.

  Пробіотики для новонароджених

  Практично кожного малюка з самого народження переслідують хворобливі коліки та здуття живота. Це пов'язано з тим, що в кишечнику новонародженого відсутні будь-які бактерії, і йому доводиться «знайомитися» як корисною, так і з шкідливою мікрофлорою. І якщо остання переважає над першої, то виникає маса неприємних симптомів, які повинні насторожити батьків. Самолікування в цьому випадку повністю виключається.

  Головним компонентом лікувальної терапії різних патологічних станів травного тракту є пробіотики для дітей. Назви таких ліків, як «Біфідумбактерин», «Лінекс», «Пробифор», «Лактобактерин» на слуху у багатьох батьків. Самим маленьким пацієнтам фахівці воліють призначати пробіотики без вмісту лактози, наприклад «Нормофлорин-Л», «Наріне» або «Біфіформ Бебі».

  Пробіотики для дітей: назви. Список кращих пробіотиків для дітей

  Дітки, що знаходяться повністю на грудному вигодовуванні, не мають потреби в додатковому прийомі пробіотиків, адже всі необхідні корисні бактерії вони отримують з материнським молоком. Перші проблеми можуть початися з введенням прикорму або після лікування антибіотиками. В цьому випадку препарат для нормалізації балансу мікрофлори кишечника повинен призначити педіатр. Пробіотики для дітей до року потрібно купувати в рідкій формі. Їх дозволено розводити з грудним молоком, сумішшю або водою. Найбільш популярними в цій категорії товарів є препарати «Біфіформ Бебі» (краплі), «Ливео» (краплі), «Наріне Форте», «Біфідум БАГ», пребіотичні засоби на основі лактулози.

  Чи потрібно пити пробіотики при прийомі антибіотиків?

  Антибактеріальні ліки вже понад півстоліття рятують життя багатьох людей від хвороботворних збудників, що провокують розвиток страшних недуг. В той же час вони негативно впливають і на «хорошу» мікрофлору кишечника. Дисбактеріоз – побічна дія антибіотиків, від якого страждають і дорослі, і діти. Зміна нормальної флори кишечника викликає неприємні, а іноді і болісні відчуття, страждає імунітет, порушується процес травлення, виникають запори і діарея.

  Науково доведено, що пробіотики для дітей при прийомі антибіотиків допоможуть зберегти здоровий баланс кишкової мікрофлори. Для позитивного результату важливо правильно підібрати засіб, точніше, його лікарську форму та склад корисних бактерій. Найбільш придатними вважаються біфідобактерії в комплексі з лактобактеріями і ентерококами. Представником такого складу є препарат «Лінекс», що випускається в Словенії. Багато педіатри призначають саме це засіб для відновлення мікрофлори під час і після лікування антибактеріальними препаратами.

  Як правильно приймати пробіотики?

  Для того щоб корисні бактерії, що містяться в пробіотичних ліках, змогли потрапити в кишечник і зберегти при цьому свою життєздатність, необхідно дотримуватися певних правил прийому таких коштів. Особливо за цим стежать, якщо приймаються пробіотики при антибіотиках. Для дітей і дорослих рекомендації однакові - треба починати відновлення мікрофлори вже з першого дня лікування. У деяких випадках необхідно дочекатися закінчення прийому антибактеріальних ліків і потім приступити до терапії пробіотиками.

  Пробіотики для дітей: назви. Список кращих пробіотиків для дітей

  Нормалізувати баланс мікрофлори кишечника і відновити правильну роботу травної системи можна, якщо дотримуватися наступні правила застосування живих мікроорганізмів:

  1. Більшість пробіотиків приймають до їжі через годину після неї або ж вживають безпосередньо в процесі прийому їжі. Слід заздалегідь ознайомитися з анотацією конкретного ліки;

  2. Тривалість терапії залежить від стану пацієнта і виду призначених ліків і визначається тільки лікарем. Пробіотики для дітей після антибіотиків рекомендовані до прийому 14-21 день, а для лікування діареї, викликаної інфекцією, знадобиться 7-денний курс терапії.

  3. Протягом дня корисні бактерії вживають 2-3 рази через рівні часові проміжки.

  4. При підвищеній кислотності необхідно попередньо випивати склянку лужної мінеральної води, а потім вже пити пробіотики.

  5. Для дітей молодшої вікової груп, і новонароджених в тому числі, рекомендується купувати живі бактерії в рідкій формі (краплі, суспензії). Також можливе використання препаратів в капсулах.

  6. Заборонено запивати препарати гарячими напоями. Пробіотики в краплях або у вигляді суспензії можна змішувати з молочною сумішшю, грудним молоком, кип'яченою охолодженою водою і давати дітям.

  7. В якості профілактики захворювань та для кращого розвитку малюкам показано застосування пробіотичних препаратів протягом 2-3 тижнів в осінньо-весняний період.

  Пребіотик «Хілак Форте»

  Одним з найбільш дієвих препаратів при лікуванні дисбактеріозу є «Хілак Форте» виробництва Німеччини. До складу препарату входять продукти метаболізму корисних бактерій, які допомагають розвиватися нормальній мікрофлорі кишечника. Краплі рекомендують приймати в період і після лікування антибіотиками для запобігання розвитку дисбактеріозу у дітей і дорослих. Також пребіотик допоможе впоратися з проблемою запорів і діареї на тлі інфекційних патологій, усуне коліки та здуття живота у немовлят.

  Пробіотики для дітей: назви. Список кращих пробіотиків для дітей

  Засіб можна застосовувати з самого народження. Додають краплі в суміш для годування або розбавляють кип'яченою водою. Дозування для немовлят – 5-10 крапель, дітям від 2 років дозволено приймати по 20-30 крапель пребіотика.

  «Біфіформ Бебі»

  Препарат користується величезною популярністю як серед дитячих лікарів, так і серед матусь, діти яких страждають від дисбактеріозу, розладів травного тракту, підвищеного газоутворення. «Біфіформ Бебі» очолює список пробіотиків для дітей, незважаючи на те, що препарат відноситься до біологічних добавок. До складу засобу входять Streptococcus thermophilus і Bifidobacterium lactis. Завдяки відсутності лактози, препарат може використовуватися і для дітей із непереносимістю молочного ферменту.

  Пробіотики для дітей: назви. Список кращих пробіотиків для дітей

  Пробіотик випускають у формі масляного розчину в зручному флаконі з піпеткою. У кришці знаходиться порошок з корисними бактеріями; її необхідно повернути за годинниковою стрілкою для того, щоб суспензія потрапила всередину флакона. Після проведення такої маніпуляції пробіотик готовий до застосування. Згідно інструкції, його можна давати дитині до годування або ж під час їжі.

  Деякі допоміжні компоненти можуть викликати побічну дію у вигляді алергічної висипки, діареї або запору. Тому без попередньої консультації з лікарем препарат краще не використовувати.

  Відгуки про пробіотиках

  Препарати, що містять живі корисні бактерії, які активно використовуються в педіатрії для лікування дисбактеріозу. Багато батьків вже переконалися в тому, що пробіотики є найкращими препаратами, які здатні відновити нормальну мікрофлору кишечника, усунути хворобливі кольки та запори у немовлят. Позитивний результат лікування залежить від того, чи правильно було підібрано ліки. Тому знадобиться відвідати педіатра, здати при необхідності посів на дисбіоз, який допоможе визначити, яких саме бактерій не вистачає для нормальної роботи травної системи малюка.