Корисні поради
на всі випадки життя
» » Озонотерапія: показання та протипоказання, відгуки, опис процедури, результати

Озонотерапія: показання та протипоказання, відгуки, опис процедури, результати

Додано: 20.11.15

Сучасна медицина використовує не тільки медикаментозні і хірургічні методи лікування різних захворювань. Також застосовуються високотехнологічні розробки, які досить ефективні і завдають найменшої шкоди організму людини.

Одним із сучасних методів лікування широкого ряду захворювань є озонотерапія. Показання та протипоказання, відгуки про цьому методі ви знайдете в даній статті.

Озонотерапія: показання та протипоказання, відгуки, опис процедури, результати
Озон являє собою з'єднані воєдино три молекули кисню. За своєю хімічною природою він є одним з найсильніших окисників. Також відомо, що озон має більшу активність. У зв'язку з цими властивостями це з'єднання досить широко застосовується в медицині і косметології.
Причини популярності озонотерапії

Методи озонотерапії застосовуються в Європі та США вже понад півстоліття. В Росії він з'явився в 80-х роках. Зараз цей метод завойовує все більший авторитет в традиційній медицині.

Озон володіє наступними властивостями:

 • надає протизапальний ефект;
 • забезпечує адекватну імунну реакцію організму;
 • сприяє швидкому загоєнню ран.

Озон також довів свою ефективність проти багатьох мікроорганізмів:

 • вірусів;
 • бактерій;
 • найпростіших;
 • грибків.

Показання

Озонотерапія, показання та протипоказання, відгуки - вся ця інформація надається пацієнту перед тим, як він прийме рішення про прийнятність даної процедури. На сьогоднішній день цей вид лікування застосовується в наступних сферах:

 • У косметологічних клініках фахівці-дерматологи пропонують за допомогою озонотерапії досягти бездоганного стану шкіри. Дана процедура омолоджує, позбавляє від вугрів і запалень, підтягує шкіру і надає їй свіжий вигляд.
 • Завдяки відмінним антибактеріальним властивостями озонотерапія застосовується в хірургії для якнайшвидшого загоєння опіків, післяопераційних швів, трофічних виразок.
 • Даний вид терапії допомагає людям знайти стрункість і знизити вагу.
 • Озон широко застосовується в гастроентерології, для того щоб виліковувати гастрити, виразки, коліти.
 • Дана терапія дуже затребувана в гінекологічній практиці. Процедура озонотерапії досить ефективна при утрудненнях у виношуванні дитини, для лікування залізодефіцитної анемії і при проявах раннього і пізнього токсикозу. Також ця процедура сприяє постачання плода всім необхідним для нормального розвитку.
 • У дерматологічній практиці дана процедура застосовується для лікування шкірних захворювань: екземи, псоріазу, нейродерміту, герпесу.
 • У салонах краси озон використовується в антицелюлітних програмах. Замість горезвісної " апельсинової кірки утворюється гладка і підтягнута шкіра.
 • Озонотерапія: показання та протипоказання, відгуки, опис процедури, результати
  Перш ніж призначити вам цю процедуру, лікар проведе ряд діагностичних досліджень. Він повідає вам про те, що таке озонотерапія, показання та протипоказання, відгуки про цей метод - вся ця інформація має значення. Тому пацієнт повинен бути повністю проінформований.

  Найважливішим плюсом, яким характеризується процедура озонотерапії, є її добра переносимість пацієнтами і відносно невисока вартість. Ці фактори обумовлюють її наростаючу популярність.

  Протипоказання

  Крім численних свідчень, озонотерапія має ряд протипоказань. Дану процедуру можна проводити в тому випадку, якщо у пацієнта:

  • схильність до виникнення судом;
  • підвищена чутливість організму до озону;
  • панкреатит у гострій формі;
  • гіпотонія;
  • недостатня згортання крові;
  • порушення нормального функціонування щитовидної залози;
  • проблеми з кровообігом;
  • наявність внутрішніх кровотеч в анамнезі;
  • тромбоцитопенія.

  Варто пам'ятати, що озон відноситься до токсичних газів, і поводитися з ним слід дуже обережно. До роботи з цією речовиною допускаються тільки спеціально навчені професіонали. У виборі клініки або фахівця, обслуговуючого на дому, ключовим моментом повинен бути сертифікат про наявність спеціальних навичок, а також велику кількість позитивних відгуків вдячних клієнтів.


  Озонотерапія: показання та протипоказання, відгуки, опис процедури, результати
  Справжній фахівець, перш ніж проводити процедуру, повинен в обов'язковому порядку розповісти вам про те, що таке озонотерапія, показання та протипоказання, відгуки клієнтів з приводу цієї маніпуляції. Також він повинен запитати у вас про наявність хронічних захворювань і наявність алергічних реакцій. Якщо спеціаліст з порога пропонує вам приступити до процедури, то це повинно вас насторожити.

  Застосування

  На сьогоднішній день озонотерапія знайшла застосування в різних сферах косметології та медицини. Вона використовується як самостійна процедура або як додаток до оздоровчого комплексу. У косметологічних клініках озонотерапія використовується і рекомендується клієнтам в курсі омолоджуючих послуг. Вона ефективно відновлює молодість організму.

  Курс озонотерапії спрямований на загальне оздоровлення організму, відновлення його ресурсів для боротьби з наявними захворюваннями та з ознаками старіння.

  Процедура здійснюється наступним чином: спочатку лікар здійснює підготовку тіла до процедури. Це відбувається у вигляді масажу спеціалізованими насадками. Після того як підготовка була здійснена проводиться введення безпосередньо суміші кисню й озону.


  Озонотерапія: показання та протипоказання, відгуки, опис процедури, результати

  Розрізняють кілька способів застосування цього цілющого коктейлю. Вид введення суміші в організм людини залежить від того, яка мета переслідується в ході терапії. Таким чином, озонотерапія буває:

  • місцева;
  • велика аутогемотерапія;
  • внутрішньовенне введення ОФР (озонованого фізіологічного розчину);
  • ректальна інсуффляція;
  • мала аутогемотерапія;
  • озонорефлексотерапия;
  • зовнішня;
  • комплексна.

  Місцева озонотерапія

  Даний вид процедури знаходить своє широке застосування в косметології, дерматології і хірургії. Цей спосіб здійснюється за допомогою введення газової суміші в шкіру пацієнта у вигляді мікродоз. Для цього з допомогою шприца проводяться ін'єкції саме в ті зони, які потребують лікування або естетичної корекції. Таким чином здійснюється озонотерапія від прищів. Завдяки високій ефективності процедури від акне не залишається і сліду. Відмінні антибактеріальні властивості озону допомагають усунути бактерії, що викликають запальний процес. Також цей газ сприяє поліпшенню циркуляції крові та підвищує місцевий імунітет. Пацієнти, які позбавилися від акне за допомогою курсу озонотерапії, залишають просто чудові відгуки. Особливо вони підкреслюють доступність процедури, її малу травматичність, високу ефективність і мала кількість протипоказань.

  Також місцеве застосування озону може бути виражене в пиття, зрошення або полоскання ОФР або дистильованою водою, насиченою цілющим газом. Це застосовується в стоматологічній практиці і для лікування інфекційних захворювань ротової порожнини та горла. Пиття озонованої води, що дистилює, лікує від захворювань ШКТ.

  Місцева озонотерапія використовується для лікування наступних захворювань:

  • вегетосудинна дистонія;
  • нейродистрофия;
  • гінекологія і урологія;
  • отоларингологія;
  • хвороби органів руху.

  Мала аутогемотерапія

  Цей спосіб лікування передбачає паркан у пацієнта венозної крові в кількості 5-15 мл, змішування її з киснево-озоновим газовим складом і подальше введення внутрішньом'язово.

  Мала аутогемотерапія широко застосовується для підвищення імунних сил організму людини, для лікування хронічних захворювань у стадії ремісії.

  Озонотерапія: показання та протипоказання, відгуки, опис процедури, результати

  Також лікування озоном може легко впоратися з проблемою надмірної ваги, грибковими та бактеріальними інфекціями, різними ураженнями шкірних покривів, хворобами серця і судин.

  Велика аутогемотерапія

  Даний вид лікування має на увазі те, що буде проводитися озонотерапія внутрішньовенно. Для цього застосовується спеціальний контейнер з поміщеними у нього антикоагулянтами. У пацієнта проводиться забір крові з вени в кількості від 50 до 150 мл і вводять в неї суміш озону з киснем. Далі всі компоненти обережно перемішуються в контейнері. Після цього коктейль вводиться пацієнту внутрішньовенно.

  Таке лікування має резонність у випадках, коли організм людини дуже ослаблений і у нього недостатньо життєвого потенціалу для боротьби з хворобою. Таким способом можна вилікувати практично будь-яке вірусне захворювання і досить швидко одужати після перенесеного важкого недугу.

  Озонотерапія внутрішньовенно

  Цей спосіб лікування передбачає введення озонованого фізіологічного розчину внутрішньовенно. Це досить поширена озонотерапія. Крапельниці наповнюють попередньо озонованим фізіологічним розчином з концентрацією газу 2-6 мкг/мл і вводять пацієнтові. Даний спосіб широко застосовується в акушерстві та гінекології, а також для лікування серцево-судинних недуг.

  Ректальна інсуффляція

  Даний спосіб терапії здійснюється за допомогою ректального введення киснево-озонової суміші з концентрацією 5-60 мкг/мл в кількості від 50 до 500 мл Застосовується ректальна інсуффляція при запаленнях кишечника, його атонії і спазмах, хвороби Крона і тріщинах заднього проходу. При цих патологіях прямої кишки також рекомендують застосовувати масляні озонированние компреси, які значно полегшують стан пацієнта.

  Озонорефлексотерапия

  Цей незвичайний спосіб лікування заснований на вченні про акупунктурних точках. Для здійснення цього виду терапії потрібно 1 мл газоподібного озону з вмістом основної речовини 5-15 мкг/мл. Це речовина вводиться в точки акупунктури в залежності від захворювання. Пацієнти відзначають поліпшення стану організму після курсу озонорефлексотерапии.

  Зовнішня озонотерапія

  Для здійснення цього способу лікування застосовують ковпаки з нормальним або зниженим тиском киснево-озонової суміші (наприклад, «озонові чоботи»). Особливо ефективний цей метод при лікуванні трофічних виразок при цукровому діабеті і при серцево-судинних захворюваннях. Зазвичай зовнішню озонотерапію поєднують в комплексі з загальною.

  Комплексна (загальна) озонотерапія

  Під цим поняттям мається на увазі використання декількох типів лікування озоном при певному захворюванні. В основному це велика аутогемотерапія або внутрішньовенні ін'єкції ОФР об'ємом 200-400 мл і концентрацією 3-6 мкг/мл

  Озонотерапія: показання та протипоказання, відгуки, опис процедури, результати

  Загальна озонотерапія застосовується для лікування:

  • ішемічних уражень судин;
  • захворювань ШКТ;
  • цукрового діабету;
  • при дерматологічних захворюваннях;
  • хвороби органів руху;
  • недугах органів дихання.

  Необхідна апаратура

  Для здійснення терапії необхідний спеціальний прилад – озонаторная установка. Її робота вимагає обов'язкової наявності всіх необхідних деталей. Апарат для озонотерапії включає в себе:

  • озонатор з повітряним охолодженням;
  • систему метрології для контролю вмісту озону в повітряної або водяної суміші;
  • блок для відкривання і регулювання швидкості потоку газоподібного озону;
  • деструктор невідпрацьованого озону.

  Озонатор по своїй конструкції має реалізовувати досить широкий спектр концентрацій основного речовини суміші в діапазоні від 1 до 80 мкг/мл Також користувач повинен мати можливість плавного регулювання цього показника.

  Така установка повинна бути в наявності в процедурному кабінеті для проведення озонотерапії. Без нього практично жоден вид лікування даними газом не зможе бути здійснено. Клініка озонотерапії повинна не тільки мати в наявності апарати для процедур, але і висококваліфікований медичний персонал, навчений всім методикам для проведення відповідного лікування.

  По всій Росії існує величезна кількість лікувальних закладів, що пропонують серед інших медичних послуг озонотерапію. Для цього можна всією сім'єю відправитися в санаторій. Озонотерапія стане прекрасним способом зняти стресові стани, зміцнити імунітет, вилікувати хронічні захворювання, помолодіти, постройнеть та зарядитися бадьорістю на весь майбутній рік.

  Омолодження обличчя за допомогою озону

  У шкірі обличчя, збагаченою озоном, починає посилено циркулювати кров. При цьому відбувається нормалізація обмінних процесів. У глибоких шарах шкіри активно починає вироблятися колаген і гіалуронова кислота.

  Озонотерапія: показання та протипоказання, відгуки, опис процедури, результати
  Ці дві речовини безпосередньо відповідальні за молодість і пружність шкіри. Кров, насичена киснем, активніше доставляє живильні речовини. У результаті підвищується рівень зволоженості і скорочується сухість, мімічні зморшки розгладжуються. Також з допомогою місцевих процедур можна ефективно підтягнути овал обличчя, надати естетичний і свіжий вигляд шкіри на шиї і в області декольте. Очевидне омолоджуючу дію забезпечує не що інше, як озонотерапія. До і після курсу процедур обличчя виглядає абсолютно різним.

  Озон для схуднення

  Озонотерапія примітна тим, що з її допомогою можна не тільки знизити загальна вага пацієнта, але й скорегувати обсяг певних частин тіла.

  Озоновий коктейль впливає на шкіру і запускає в ній обмінні процеси з подвоєною силою. Таким чином, починають активно розщеплюватися відкладення під шаром дерми. Жир трансформується в продукти розпаду і виділяється разом з продуктами життєдіяльності. Пацієнт стрункішає прямо на очах.

  Вчені довели, що целюліт - це захворювання, пов'язане з порушенням обміну речовин і з порушенням кровообігу. Раніше вважалося, що це явище безпосередньо залежить від надмірної ваги. Однак це не так. Целюліт може бути навіть у худенької дівчини. Тому для ефективного усунення ефекту «апельсинової кірки» потрібно налагоджувати місцевий кровообіг. З цим завданням чудово справляється озонотерапія. Під впливом газової суміші в проблемних зонах з підшкірно-жировою клітковиною починають налагоджуватися обмінні процеси зважаючи посиленою микроциркулляции крові. В результаті целюліт зникає, зникає набряк, шкіра стає гладкою і пружною.

  Для здійснення програм корекції ваги і усунення підшкірно-жирової клітковини потрібно одночасне велику введення киснево-озонової суміші. За допомогою ін'єкцій це здійснити дуже складно. Це зайняло б колосальна кількість часу. Але на допомогу лікарям-озонотерапевтам і їх клієнтам прийшли нові технології – спосіб введення озону з допомогою пристосування гребінки, що представляє собою цілу плеяду голок, підключених до приладу, що дозволяє одночасно і распределенно вводити дози лікарської суміші. Це робить процедуру швидкої і зручної.