Корисні поради
на всі випадки життя
» » Трамблер - що це таке і для чого він необхідний?

Трамблер - що це таке і для чого він необхідний?

Додано: 20.11.15
Рубрика: Авто поради

У статті буде розказано про такому елементі автомобіля, як трамблер. Що це таке і для чого він необхідний, які бувають види, які основні засади його функціонування, ви дізнаєтеся з цього матеріалу. Вітчизняні автомобілі мають кілька видів системи запалювання – контактна, безконтактне, мікропроцесорне. Якщо поглянути на історію розвитку всіх цих систем, то можна виявити, що є й проміжні модифікації. Але вони, як правило, не отримали широкого поширення. Наприклад, контактно-транзисторна, в якій переривач комутує ділянку слабкострумової ланцюга.
Контактне запалювання

Трамблер - що це таке і для чого він необхідний?

Хороший приклад – це система і трамблер 2106. На «класиці» використовувалося тільки контактне запалювання, на моделях, починаючи з ВАЗ-2109 встановлювалося тільки електронний. Якщо закрити очі на всі недоліки, можна побачити явні переваги контактної системи – простота та дешевизна. Немає складних і дефіцитних елементів, але от надійність у тих, які встановлені, вкрай мала. І все це з-за того, що дуже багато тертя є в системі. Часом ні з того, ні з сього починає пропадати іскра, двигун «троїть», працює нестійко.

В такому випадку винуватців може бути два – карбюратор або запалення. Зокрема, трамблер – що це таке, чому таку поведінку він викликає? Справа в тому, що контактна група знаходиться постійно в русі. Крім того, між кулачками постійно проскакує іскра, яка залишає на них нагар. З-за цього порушується контакт, змінюється встановлений зазор. І найкращий вихід з положення – заміна групи і регулювання зазору.
Електронне (безконтактне) запалювання

Трамблер - що це таке і для чого він необхідний?

Його можна зустріти на автомобілях ВАЗ класичної серії другої половини 90-х років випуску, а також на всіх машинах, починаючи з 2108 випущених до початку 2000-х. Справа в тому, що на початку 21 століття почали активно використовувати інжекторні системи упорскування, а для управління ними потрібно дещо інша конструкція запалювання. Основна відмінність безконтактної системи від розглянутої вище – відсутність контактного переривника.

Замість нього трамблер 2109 наприклад, оснащується безконтактним датчиком, що працюють на ефекті Холу. Все управління відбувається по ланцюгах з низьким струмом і напругою. Необхідну частоту імпульсів задає датчик Холла, а ось від нього йде один керуючий провід до комутатора. Крім того, він же служить для роботи тахометра в приладовій панелі. Зверніть увагу на те, що деякі умільці роблять своєрідні протиугінні системи. Провід від тахометра за допомогою таємного вимикача з'єднують з масою. В результаті цього запалювання повністю не працює.

Регулювання безконтактного запалювання

Трамблер - що це таке і для чого він необхідний?

На автомобілях ВАЗ-2108 і більш нових, на яких встановлено електронне запалювання, виставляти момент випередження дуже просто. Найголовніше – це встановити розподільний і колінчастий вали по мітках. Зверніть увагу на те, що неправильно неможливо поставити трамблер (що це таке, ви вже знаєте). Справа в тому, що він встановлюється на розподільчий вал в одному положенні, повернути на 90 або 180 градусів просто неможливо.


Трамблер - що це таке і для чого він необхідний?

Отже, коли виставили мітки на валах і встановили ремінь приводу газорозподільного механізму, можна приступити до точному регулюванню. Трамблер повинен розташовуватися на осі таким чином, щоб мітка на кришці головки блоку знаходилася навпроти середньої риси. У цьому випадку випередження запалювання буде 0 градусів. Обертаючи корпус трамблера за або проти годинникової стрілки, ви можете змінити кут випередження в меншу або більшу сторону. Здійснювати ці дії необхідно за умови, що у вас є як мінімум стробоскоп.

Конструкція трамблера

Трамблер - що це таке і для чого він необхідний?

Розподільник запалювання, або трамблер (що це таке, знає кожен автолюбитель), складається з декількох елементів. По-перше, це металевий корпус. Виготовлений він із сплаву алюмінію, це сприятливо впливає на рівень захисту від перешкод. По-друге, ротор трамблера, який з'єднується з бігунком і розподільним валом. По-третє, сам бігунок, у якого є два контакти – зовнішній і внутрішній (в центрі). На внутрішній подається висока напруга, з зовнішнього воно знімається і надходить на контакти в кришці трамблера. Між внутрішнім і зовнішнім контактами знаходиться опір. Воно необхідно для поглинання перешкод. Усередині корпусу розташовано кілька елементів – датчик Холла, вакуумний й відцентровий регулятори кута запалювання. Всі ці елементи дозволяють функціонувати двигуну в нормальному режимі при будь-яких умовах.

Висновок

Тепер ви дізналися, де застосовується трамблер ВАЗ, а також те, яким він буває. На сучасних автомобілях від цього механізму повністю позбулися, так як всі керування подачею іскри відбувається за допомогою складної системи датчиків і виконавчих пристроїв. І регулювання кута випередження відбувається лише шляхом зміни програмного забезпечення в електронному модулі управління.