Корисні поради
на всі випадки життя
» » Парник "метелик": особливості будівництва

Парник "метелик": особливості будівництва

Додано: 21.11.15
Рубрика: Ремонт

На заміській ділянці завжди є можливість вирощувати культурні рослини. Але в суворому кліматі зробити це часом дуже складно. Для того щоб вищеописана завдання стала реальною, вами може бути самостійно виготовлений парник "метелик". В його основі знаходиться полікарбонат, який є прозорим, легенею, недорогим і простим у монтажі матеріалом.

Проведення робіт здійснюється в кілька етапів, серед яких земляні маніпуляції, створення каркаса, а також кріплення укривного матеріалу. Для того щоб парник "метелик" виявився ефективним при використанні, необхідно намагатися зробити кількість щілин мінімальним. При необхідності згинання аркуша слід проводити цю маніпуляцію виключно поперек напрямку сот.
Каркас слід формувати таким чином, щоб він був стійкий до впливу підвищеної вологості, зовнішніх опадів та сильного вітру. Для того щоб всередину полотен не потрапляла волога, монтаж слід провести паралельно з ізоляцією зрізу. Найбільш підходящим варіантом буде установка листа в П-подібний профіль. Слід здійснювати виготовлення конструкції ранньою весною чи пізньою восени. Це обумовлено тим, що найбільш придатною температурою для маніпуляцій з полотнами виступає діапазон від +10 до +12 градусів за Цельсієм.

Парник "метелик": особливості будівництва

Вибір місця

Якщо вами буде виготовлятися парник "метелик", то для початку необхідно розібратися з тим, де стане розташовуватися конструкція. Велику частину часу вона повинна бути під променями сонця. Не слід розпочинати будівництво в низині, так як там можуть скупчуватися дощові і грунтові води. Це призведе до замоканию і запреванию рослин. Довга сторона повинна розташовуватися з півночі на південь. Якщо на території високо знаходяться грунтові води, то при необхідності будівництва заглибленого парника реалізувати цю ідею можна лише методом виконання високого насипу.
Підготовка ділянки

Парник "метелик" з полікарбонату може бути виконаний у вигляді заглибленою конструкції. Спочатку слід позбутися дерну, викопавши котлован трапецієподібної форми. Його глибина може бути дорівнює 80 см, а мінімальне значення еквівалентно 30 см. Цей параметр залежить від мети використання теплиці і кліматичних умов. Стінки котловану зміцнюються дерев'яними дошками, а на дно насипається гній, який попередньо перемішується з прелими листям або іншими добавками типу торфу. Зверху засипається грунт шаром 25 см, а далі виготовляється вінець. На останній буде встановлюватись верхня частина конструкції. Вінець повинен бути виконаний з 20-сантиметрових колод. Їх слід збити таким чином, щоб вийшов контур, ширина і довжина якого рівні відповідним параметрам майбутнього парника.

Парник "метелик": особливості будівництва

Виготовлення каркаса

Якщо вами буде виготовлятися парник "метелик" з полікарбонату, то після проведення земляних робіт можна приступати до виготовлення каркаса. Його вид безпосередньо залежить від того, якою має вийти кінцева конструкція. Найбільш простим варіантом вважається той, що має арочну кришку. Для цього готуються 50-міліметрові бруси, які можна збити разом за відсутності достатньої довжини. У результаті повинна вийти рейка, довжина якої дорівнює довжині парника. Таких елементів потрібно буде два. До них фіксується полікарбонат. Проте проведення кріплення укривного листа здійснюється на останньому етапі.


Парник "метелик": особливості будівництва

Якщо парник "метелик" своїми руками буде виготовлятися, то каркас може бути виконаний з водопровідних металопластикових труб, їх слід зігнути, щоб після обшити полікарбонатом. Але дана конструкція більш складна у виготовленні при формуванні добре стулок. Саме тому фахівці рекомендують вибирати деревину або оцинкований профіль для каркаса.

Установка листів полікарбонату

Якщо вами виготовляється теплиця-парник "метелик", то для конструкції знадобиться всього лише один аркуш. Стандартне полотно має шириною, що дорівнює 210 см, тоді як довжина становить 6 метрів. Матеріал необхідно розрізати на 4 частини, перша з яких складе 90 сантиметрів, інші три будуть еквівалентні 170 см. Різати листи необхідно звичайним будівельним ножем.

Парник "метелик": особливості будівництва

Особливості проведення робіт

Полотна кріпляться до каркаса. Розкласти їх необхідно таким чином, щоб широка сторона, довжина якої дорівнює 210 см, виявилася уздовж бруска. Використовувати для кріплення потрібно шурупи, а укладання слід здійснювати внапуск. Зріз верхнього листа після проклеюють скотчем. Коли виготовляється такий парник, листи слід звертати сонцезахисною плівкою назовні.

На наступному етапі полотно загинається у вигляді арки. Майстру слід використовувати 50-міліметровий брус, довжина якого дорівнює 150 см. Останній параметр повинен бути еквівалентний ширині конструкції. Брус прибивають до одного з елементів каркаса. Після того, як полотно буде загнуті, його слід зафіксувати. Дана процедура повторюється і з іншого боку.

Парник "метелик": особливості будівництва

Відгуки

Парник "метелик", відгуки про який досить часто тільки позитивні, відрізняється незначною вагою, що дуже подобається споживачам. Крім іншого, полікарбонат захищає рослини від згубної дії ультрафіолетових променів, однак пропускає сонячне світло в достатній кількості. Не можна не відзначити і теплоізоляційні якості конструкції.