Корисні поради
на всі випадки життя
» » Капсульні кавоварки: огляд, технічні характеристики та відгуки

Капсульні кавоварки: огляд, технічні характеристики та відгуки

Додано: 22.11.15

Капсульні кавоварки, огляд яких буде дано в цій статті, увірвалися в наше життя стрімко. Такими ж швидкими темпами зростає їх популярність серед любителів ароматного напою. Продажі цих пристроїв ростуть досить швидко, і тому серед користувачів розпалюються неабиякі суперечки: «чи Потрібні капсульні кавоварки для дому, і на якій фірмі-виробнику краще всього зупинити свій вибір?»

Історія появи

Винахідником капсульної кавомашини є Ерік Фавр. Новий прилад був запатентований ним у 1978 році. Незабаром незвичайні машини для варіння кави стали проводитися деякими компаніями. Однак перші моделі таких пристроїв за наявними у них характеристиками були далекі від ідеалу.
Капсульні кавоварки: огляд, технічні характеристики та відгуки

Свою популярність капсульні кавоварки набули лише в кінці вісімдесятих років минулого століття. Тоді ж деякі моделі цих приладів з'явилися і в серійному виробництві.

Поширення на російському ринку

У нашій країні незвичайні пристрої для варіння кави з'явилися порівняно недавно. Однак покупці швидко оцінили їх зручність і простоту використання. І на сьогоднішній день порівняно доступні для широких кіл споживачів кавоварки капсульного типу допомагають ідеально приготувати ароматний напій багатьом росіянам. Такий прилад самостійно готує неперевершений кави, причому робить це за лічені секунди.

Сьогодні на споживчому ринку можна придбати подібні пристрої від десятків відомих виробників. В їх число входять найбільші концерни, що випускають не тільки прилади для варіння ароматного напою, але і кавові капсули для них.
Варто відзначити і те, що виробники такої техніки не зупиняються на досягнутому. Саме тому технологія процесу, виробленого такою кавоварка, постійно вдосконалюється. У результаті покупці із задоволенням користуються пропонованої їм технікою.

Приготування ароматного напою

Як же працює капсульна кавоварка? Інструкція з її експлуатації вказує на те, що процес приготування ароматного напою неможливий без використання спеціальних капсул. Це невеликі упаковки, в яких знаходиться мелений натуральна кава. Включені до його складу можуть бути і інші інгредієнти. Розфасовані капсули таким чином, що обсягу кожної з них вистачає на приготування порції для однієї людини.

Капсульні кавоварки: огляд, технічні характеристики та відгуки
Упаковка з меленими зернами міститься в машину і проколюється за допомогою спеціального пристрою. Через отримані таким чином отвори проходить гаряча вода, тиск якої знаходиться в межах від п'ятнадцяти до дев'ятнадцяти бар. В цей час і заварюється кава. Причому тривалість цього процесу складає всього кілька секунд. Крім зручності заварювання відгуки користувачів відзначають і те, що кофемашину після виконаної нею роботи не потрібно мити. Для очищення приладу досить видалити вже використану упаковку.

Переваги агрегатів для приготування кави

Всі капсульні кавоварки, огляд яких знаходиться на сайтах виробляють їх компаній, є зручними пристроями, що дозволяють користувачам приготувати ароматний напій дуже швидко і без будь-яких зайвих зусиль. Крім того, до основних достоїнств наявного на споживчому ринку моделей можна віднести те, що:
- для приготування ароматної, смачної і високоякісного напою не потрібно ніяких спеціальних навичок;
- є можливість легкого отримання таких складних напоїв, як латте і капучіно, мокачино і багатьох інших;
- прилад працює набагато тихіше класичних кавоварок;
- подібні пристрої мають прийнятною ціною, доступною для широкого кола покупців.


Недоліки капсульних машин

Відгуки споживачів вказують і на деякі негативні сторони приладу для заварювання ароматного напою із спеціальних упаковок. Найголовнішою з них є обмеженість вибору кави. Так, людина, що має в своєму арсеналі класичний прилад, має можливість заварювати різні напої. Вони будуть відрізнятися по фортеці, способів приготування, а також сортів кави. Усього цього не можна зробити при наявності капсульної машини. Зрозуміло, виробники випускають різні види однопорціонние упаковок кави для таких приладів. Але, незважаючи на це, їх асортимент все ще залишається обмеженим. Це призводить до того, що користувач може приготувати тільки те, що задумано виробником.

Ще однією негативною стороною капсульної кавомашини є висока вартість витратного матеріалу. Це значно підвищує ціну на одну чашечку ароматного напою.

Незважаючи на наявні у капсульних кавоварок слабкі сторони, покупці вибирають саме ці агрегати. Користувачі віддають перевагу гарантованому смаком вподобаного ним напою. Але перед купівлею такого зручного в користуванні приладу варто більш детально розглянути пропоновані на нашому ринку капсульні кавоварки. Огляд основних подібних систем необхідний для вивчення в зв'язку з великим асортиментом товару і різними принципами роботи.

Nespresso

Ці системи машин для приготування ароматного напою розроблено швейцарською фірмою Nestle Nespresso S. A. Причому таку назву в усьому світі стало прозивним, як і «ксерокс» – по найменуванню виробника копіювальних машин. Це дозволяє сказати про те, що кавоварка Nespresso капсульна – родоначальниця жанру. Виробництво подібних систем було розпочато ще у 1986 році.


Капсульні кавоварки: огляд, технічні характеристики та відгуки
На сьогоднішній день кавоварка Nespresso капсульна дозволяє приготувати сімнадцять сортів кави, три з яких не містять кофеїн. Така кількість різноманітних видів упаковок пропонується для цього агрегату виробником. 17 різноманітних смаків! Це своєрідний рекорд для кавоварок. Варто відзначити і той факт, що всі варіанти кави, пропоновані для даного пристрою є класичними еспресо. В одній капсулі – 7 грам мелених зерен, з яких виробляється 30 мл ароматного напою.

Пропонована на ринку капсульна кавоварка «Неспрессо» може бути випущена однієї з двох фірм. Це Krups і DeLonghi. Причому асортимент таких агрегатів доволі значний, як у однієї, так і біля іншої компанії. Всі ці прилади мають прекрасну якість збірки і привабливий дизайн. Їх робочий тиск здатне піднятися до 19 бар, а вартість вкладається в діапазон 5000-45000 руб.

Капсульні кавоварки: огляд, технічні характеристики та відгуки
До мінусів капсульних кавоварок Nespresso можна віднести високу ціну видаткових матеріалів. Так, за десять оригінальних одноразових упаковок з меленими запашними зернами знадобиться віддати 250-120 грн. До того ж придбати ці капсули можна не скрізь. Пропонуються вони, як правило, тільки у фірмових відділах.

Слабкими сторонами таких кавоварок є відсутність в лінійці смаків гарячого шоколаду і чаю. Крім того, любителі кави з молоком будуть змушені придбати дорогі прилади, оснащені капучинатором.

Gremesso

Цю систему приготування кави також створили в Швейцарії. Її засновником стала компанія Delica. Кількість смаків, яке пропонує дана система, не надто відрізняється від «законодавця моди». Воно дорівнює п'ятнадцяти. Серед них – чотири види чаю. З кавових напоїв виробник пропонує рістретто і еспрессо, маккіато і лунго.

У кожній капсулі для кавоварок системи Gremesso міститься сім грам спресованих ароматних мелених зерен. Оболонка упаковки виконується з харчового полімеру.

Випускають дані кавоварки під брендом, назва якого аналогічно назві системи. Однак знайти їх на полицях вітчизняних магазинів вельми проблематично. Таке положення справ не радує покупців. Справа в тому, що Gremesso є єдиною системою, що має строгий контроль якості і до дрібниць налагоджене виробництво, яке починається під час вирощування кави на плантаціях і закінчується приготуванням напою.

Капсульні кавоварки: огляд, технічні характеристики та відгуки
Робочий тиск агрегатів, що випускаються під брендом Gremesso, розвивається до 19 бар. При цьому покупці залишаються задоволені малим споживанням електроенергії і блискавичною роботою машини. На прогрів агрегат витрачає всього 15 секунд. Подача готового напою займає ще півхвилини.

Радує покупців і привабливий дизайн подібних кавоварок. Багато споживачі відзначають, що за зовнішнім виглядом рівних такій машині просто немає. Цей факт визнаний і суддівською колегією конкурсу Red Dot Design Award, найпрестижнішого змагання в сфері промислового дизайну. На ньому кавоварки Gremesso отримали премію «Кращий з кращих».

Ціни на такі агрегати знаходяться в межах 5000-20000 руб. Вартість витратних матеріалів для приготування напою – 25 руб.

Dolce Gusto

Дану капсульну систему вперше почали випускати у Франції. Розроблена вона фахівцями компанії Nestle Dolce Gusto, RPC. По суті, ця система аналогічна попередньої, але при цьому є більш доступним для покупців конкурентом.
Всі агрегати і витратні матеріали для них випускаються під маркою «Крупс».

Капсульна кавоварка даного бренду значно дешевше свого швейцарського конкурента. Крім того, в лінійці її смаків знаходиться двадцять різних варіантів. У їх числі – десять видів класичного чорного кава, а також шість – з молоком. Крім того, капсульна кавоварка Dolce Gusto дозволяє всього за кілька секунд приготувати на вибір 3 шоколадних напою або 1 молочний у формі чаю-латте, що містить спеції. Відносно доступними є і ціни на одну чашечку продукту, який приготував такий прилад. Так, за набір капсул з шістнадцяти штук потрібно буде віддати всього 300 руб.

Капсульні кавоварки: огляд, технічні характеристики та відгуки
Радує покупців і вартість даних агрегатів. Капсульна кавоварка Dolce Gusto виставляється на ринку за ціною від 5000 до 15000 руб. Це робить її доступною великому колу споживачів. Однак варто мати на увазі, що якість даних агрегатів відповідає їх вартості. У цих приладах немає точної підгонки внутрішніх деталей. Їх помпа не може дати тиск в 19 атмосфер, обмежуючись лише 15 барами. До того ж, за відгуками споживачів, такі кавоварки нерідко виходять з ладу. Майстерні часто роблять ремонти навіть у межах гарантійного строку експлуатації.

Капсульна кавоварка Krups володіє ще однією слабкою стороною. Приготований нею напій розчарує тих, хто віддає перевагу міцний і бадьорий еспресо. Справа в тому, що одноразові упаковки для таких агрегатів містять лише 6 грам мелених зерен. Це на 1 г менше, ніж у стандартної розфасовці. Крім того, варто мати на увазі, що для виробництва молочних напоїв в даному випадку використовується сухе молоко, що міститься в окремій упаковці. У підсумку той продукт, який видає капсульна кавоварка Krups, виходить в два рази дорожче. Та й присутність сухого молока у напої погіршує його смак.

Tassimo

Цю систему капсульного приготування ароматного напою винайшли в США. Її розробником стала фірма Kraft Foods, що випускає агрегати спільно з фірмою Bosch.

Система Tassimo має суттєві відмінності від тих, які були описані вище. Так, будь-яка капсульна кавоварка Bosch Tassimo оснащена малопотужної помпою, що видає всього 33 бару. Це не заважає процесу приготування напою з-за того, що капсули для "Тассимо" випускають набагато більших розмірів, ніж у існуючих аналогів. При цьому вони мають форму диска, в якому знаходиться дев'ять грамів не спресованого кави. У зв'язку з цим капсульні кавоварки Tassimo не потребують потужному тиску води для вибивання необхідного аромату. Неспрессованное одержимі дисків без особливої праці потрапляє у вашу чашку.

Капсульні кавоварки: огляд, технічні характеристики та відгуки
Капсульна кавоварка Bosch Tas представлена рядом моделей. Причому всі агрегати цього типу мають виграшну ціну, що починається з 3000 руб. Але і найдорожчі з таких комбайнів не завдадуть шкоди сімейному бюджету. Їх вартість не перевищить 9000 руб.

Топова капсульна кавоварка Bosch вибирається покупцем за своїм дизайном, відповідним до інтер'єру того приміщення, в якому вона буде працювати. Слід звернути увагу і на об'єм резервуару для води, а також на наявність пом'якшувального вбудованого фільтра (при використанні бутильованої води в ньому не буде ніякого сенсу).

Відгуки споживачів вказують на деякі негативні моменти в роботі приладів "Тассимо". Ці агрегати досить примхливі в експлуатації і їх надійність нижче тих кавоварок, які були описані вище. Наприклад, споживач змушений дуже часто протирати сканер зі штрих-кодами. Це пов'язано з тим, що агрегат зчитує параметри, які задані кожній капсулі для приготування напою. При цьому прилад з'ясовує інформацію про необхідному обсязі води, потрібної температури і часу процесу.

Слабкою ланкою капсульної системи "Тассимо" є невелике різноманітність смаків. Їх виробником пропонується всього 11. У цьому переліку 3 види класичного чорного кави, стільки ж - з молоком, 4 чайних напою і одне какао. Як бачимо, різноманітністю даний перелік не блищить. До того ж справжніх кавових напоїв в списку всього шість. А це зовсім небагато.

Приготовлені напої володіють невеликою вартістю, так як ціна 16 капсул для "Тассимо" становить 300-400 крб. При цьому варто мати на увазі, що молочні ласощі виходять в два рази дорожче. Це відбувається за рахунок використання двох дисків. В одному з них повинен знаходитися кави, а в іншому – рідкий молочний концентрат. За відгуками користувачів, така машина дуже економічна і приваблива для сімейного бюджету. Однак купувати її рекомендується тільки в тому випадку, коли приготовані нею кавові напої повністю влаштовують споживача за смаком, і він не збирається експериментувати з різними сортами ароматних зерен.

Привабливість кожної з систем

Як бачимо, капсульні кавоварки, огляд яких був представлений у цій статті, володіють своїми достоїнствами і недоліками. Яку ж з існуючих систем варто надати покупцеві?

Якщо врахувати всі переваги і недоліки, то найбільш виграшними стануть агрегати "Тассимо". До того ж вони лідирують по своїй доступності як приладів, так і капсул. Однак для деяких споживачів на першому місці стоїть різноманітність смаків. Тоді такі машини їм купувати не варто. Якщо людину повністю влаштовує палітра смаків даних приладів, то самим чудовим варіантом для покупки стане модель Bosch Tassimo Vivy T12.

Що стосується системи Dolce Gusto, то про неї не можна сказати однозначно. З одного боку, вона економічна і володіє широкою палітрою смаків. Однак у такому випадку страждає якість напоїв. Це відбувається за наявності в капсулах сухого молока, яке навряд чи сподобається тим, хто серйозно ставиться до кави. Того, кого цей варіант цілком влаштовує, рекомендується звернути увагу на модель Dolce Gusto Piccolo.

Системи Cremesso і Nespresso визнані лідерами в капсульної технології приготування кави. Як же зробити вибір між ними? Тут необхідно розглянути можливість покупки капсул. У тому випадку, коли в найближчих супермаркетах є відділи, які реалізують упаковки компанії Delica, то краще всього придбати агрегат системи Cremesso. У цієї фірми смак кави найбільш благородний, вивірений і виправдає очікування навіть самого прискіпливого споживача. При виборі приладів даної системи зверніть увагу на модель Cremesso Compact Automatic.

При неможливості придбати капсули Cremesso в найближчих магазинах як чудовий варіант покупцям рекомендується капсульна кавоварка Delonghi Nespresso EN 80. Цей агрегат порадує своїх господарів різноманітністю смаків і їх якістю. Вдалого придбання!