Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як в'язати вузли булінь? Докладне керівництво зі схемами

Як в'язати вузли булінь? Докладне керівництво зі схемами

Додано: 22.11.15
Рубрика: Цікаве

Правильно зав'язаний вузол завжди відігравав важливу роль як у побуті, так і в професійної сфері діяльності людини. Таке просте з першого погляду пристрій, придумане ще тисячоліття назад, не втратило популярності і в сучасному світі.

Як в'язати вузли булінь? Докладне керівництво зі схемами

У давнину надійний, якісно зав'язаний вузол шанувався на рівні мистецтва, а його техніка передавалася по родовому дереву від батька до сина. Правильно пов'язана мотузка могла не тільки допомогти в побутовій сфері або видобутку їжі, але і врятувати життя у певних ситуаціях.
Перед тим як в'язати туристичні вузли, необхідно повністю ознайомитися і вивчити принцип їх виконання, адже безпека є одним з основних правил активного відпочинку.

Хто і для чого використовує техніку булінь?

Вузол є споконвічно морським, так як його здавна застосовували в судноплавному справі. Другою її назвою є "бесідковий вузол", але з заміськими дачними альтанками він все ж ніяк не пов'язаний. В морській справі альтанка – це спеціальна платформа, яка служить для підйому моряка на щоглу або опускання за борт судна для виконання ремонтних або фарбувальних робіт. Платформа кріпиться до троса, що використовується для підйому, саме вузлом булінь, одержала завдяки цьому свою другу назву.

Як в'язати вузли булінь?

Така техніка, по суті, дозволяє створити незатягивающуюся петлю і по праву вважається однією з найкращих і найнадійніших для використання в морській справі. Дізнатися, як в'язати вузли булінь, краще всього задовго до їх виконання. Адже якість їх буде прямо залежати від досвіду, одержуваного лише на практиці.
Як в'язати вузли булінь? Докладне керівництво зі схемами

Візуальний огляд є одним з найпростіших варіантів вивчення техніки, що дозволяє створити вузол " булінь. Схема, представлена нижче, зображує кілька стадій виконання, після яких сайт буде повністю готовий до використання.

Як в'язати вузли булінь? Докладне керівництво зі схемами

Послідовність дій

Для кращого сприйняття дій рекомендується відразу ж перевіряти кожне з них на практиці, що дозволить з легкістю запам'ятати послідовність і навчитися не чому іншому, як в'язати вузли булінь за лічені секунди.

Для початку в ліву руку необхідно взяти один з кінців троса, а правою кистю позаду себе навколо талії обнести ходовий кінець. На наступному етапі знадобиться затиснути ходовий кінець правий кулак, не забувши при цьому відступити близько 10-15 сантиметрів від краю і витягнути ліву руку з корінним кінцем вперед. Тепер необхідно правою рукою, не розтискаючи ходовий кінець в ній, відігнути натягнуту корінну частину зверху вниз на себе і вгору від себе. Крок може здатися непростим для сприйняття, але маючи в руках мотузку і проводячи операцію в строго зазначеній послідовності, все можна зробити за планом. Виконуючи цю дію, необхідно уважно слідкувати за рукою, щоб уникнути її повного попадання в петлю. На наступному етапі навколо натягнутою корінної частини мотузки знадобиться обнести ходовий кінець вліво, після перехопивши його великим і вказівним пальцями правої руки. Далі необхідно, просовуючи ходовий кінець в малу петлю, витягнути з неї праву кисть. На завершення знадобиться, притримуючи ходову частину, потягнути за корінний кінець.


Для того щоб зрозуміти, навчитися і запам'ятати, як в'язати вузли булінь, під час вивчення рекомендується звертатися до візуальних матеріалів, які допоможуть більш швидко сприйняти послідовність дій.

Сайт «вісімка»

Існує також схожий варіант – вузол «вісімка». Як в'язати його, тим не менш, буде необхідно вивчити окремо. Сфера застосування «вісімки» схожа з вузлом булінь і охоплює морська справа, альпінізм, а також різні види активного туризму.

Сайт «вісімка» є одним з найпростіших і надійних, так як він формує безпечну, неслизьку петлю на кінці мотузки. У середовищі альпіністів його часто можна зустріти під назвою «фламандський вигин». В альпінізмі він отримав максимальну популярність за рахунок своєї простоти, високої швидкості виконання, надійності і можливості візуально проконтролювати його якість у новачків. За рахунок безлічі позитивних сторін такий вузол можна знайти в абсолютно не типових сферах застосування.

Виконання «вісімки»

Зацікавила методика в'язання мотузки, яку надає вузол «вісімка»? Як в'язати такі вузли, можна дізнатися і навчитися всього за кілька хвилин. Зрозуміло, що для якісного і швидкого виконання знадобиться набагато більше часу на практичні тренування.

Як в'язати вузли булінь? Докладне керівництво зі схемами

Для початку складіть кінці разом і, взявши їх вільні краї, зробіть коло, загинаючи його під подовжену частину мотузки. Далі знадобиться взяти два кінця з протилежного боку і загнути їх під подвійний край мотузки. Повторюючи минулий крок, ще раз загніть і підніміть кінці вгору. На завершення просуньте їх в отвір першого вигину, після чого можна буде затягнути мотузку.