Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Сульфаргін": інструкція по застосуванню. Відгуки лікарів про препарат, показання

"Сульфаргін": інструкція по застосуванню. Відгуки лікарів про препарат, показання

Додано: 23.11.15

Кілька десятків років тому батьки, щоб захистити від інфекції покалічені коліна дітей, вдавалися до використання зеленки чи йоду. Сьогодні фармакологи розробили нові препарати, що володіють антибактеріальною дією. Серед них особливою популярністю користується засіб «Сульфаргін». Інструкція по застосуванню свідчить, що обробка ран – не єдиний варіант використання даного засобу. Отже, розглянемо, коли доцільно вдаватися до допомоги медикаменту «Сульфаргін».
"Сульфаргін": інструкція по застосуванню. Відгуки лікарів про препарат, показання

Опис медикаменту

Препарат «Сульфаргін» інструкція по застосуванню характеризує як антимікробну бактерицидну ліки, що володіє широким спектром дії. Медикамент випускається у вигляді мазі і призначений виключно для зовнішнього використання.

Ліки володіє білим кольором і досить характерним запахом. Діючою речовиною є сульфадіазін срібла.

Засіб активно стосовно:

 • грампозитивних бактерій;
 • грибів кандида;
 • грамнегативних мікроорганізмів;
 • дерматофітів.

При нанесенні препарату на уражені ділянки відбувається вивільнення іонів срібла і сулфаниламида. Такі компоненти забезпечують пригнічення росту патогенних мікроорганізмів. Мазь проникає у некротизовані тканини. З ранової поверхні в деякій кількості випаровується. Відмінно змивається водою.

Не слід зберігати «Сульфаргін» (мазь) морозильній камері. Під дією низьких температур відбувається руйнування лікарських компонентів. Рекомендується зберігати препарат при кімнатній температурі, що не перевищує 25 градусів. Після використання ліки слід щільно закривати.
"Сульфаргін": інструкція по застосуванню. Відгуки лікарів про препарат, показання

Показання до застосування

Ліки використовується в ролі антимікробного засобу. Препарат «Сульфаргін» інструкція рекомендує застосовувати для дорослих і дітей старше 1 року.

Даний засіб призначається пацієнтам при таких патологіях:

 • трофічні виразки;
 • гнійні рани;
 • пролежні;
 • ранові поверхні, не загоюються тривалий час;
 • опіки з невеликою ексудацією.

Мазь застосовується і для лікування, і для профілактики пошкоджень. Вона попереджає розвиток інфекційних захворювань.

Використання засобу

Як вище зазначалося, лікарський засіб призначений для зовнішнього застосування. Краще всього перед використанням даної мазі проконсультуватися з фахівцем. Особливо якщо мова йде про серйозних пошкодженнях.

"Сульфаргін": інструкція по застосуванню. Відгуки лікарів про препарат, показання

Мазь «Сульфаргін» інструкція по застосуванню рекомендують використовувати наступним чином:

 • Спочатку ранову поверхню слід правильно обробити. Весь некротизований шар повинен бути видалений.
 • Потім на уражену ділянку наносять мазь тонким шаром.
 • Дозволено застосовувати препарат відкритим способом або наносити засіб під марлеву пов'язку.
 • Максимальна одноразова доза не повинна бути більше 300 г препарату.
 • У разі нанесення ліки під пов'язку останню слід змінювати до 2 разів на день. Кількість добових перев'язок залежить від вираженості патології і визначається лікарем.
 • При повторній аплікації мазі попередній шар препарату повинен бути видалений. Для такого заходу можна застосовувати антисептичний засіб або змити залишки препарату водою.
 • Тривалість лікування маззю може тривати до 3 тижнів. Але така терапія повинна обов'язково бути узгоджена з лікарем.
 • Слід сказати про ще одному сприятливому властивості, якими володіє «Сульфаргін» (мазь). Під час перев'язок пацієнти не відчувають больового ефекту.


  Якщо препарат використовується для великих ранових поверхонь, то вкрай важливо здійснювати контроль за функціональним станом печінки, нирок. Крім того, рекомендується спостерігати за змістом формених елементів крові. Пацієнтам, як правило, призначають лужне пиття у великій кількості.

  Побічні ефекти

  Медикамент може спровокувати розвиток небажаних реакцій. Тому дуже важливо спостерігати за станом пацієнта. Як правило, системні побічні реакції розвиваються на тлі тривалого застосування мазі на великих ділянках шкіри.

  "Сульфаргін": інструкція по застосуванню. Відгуки лікарів про препарат, показання

  Препарату «Сульфаргін» інструкція по застосуванню вказує на можливий розвиток наступної симптоматики:

  • порушення травлення;
  • лейкопенія;
  • диспепсичні прояви;
  • алергічні шкірні реакції.

  Крім вищеописаної симптоматики, не можна виключати виникнення місцевих реакцій. У пацієнта може спостерігатися подразнення, спровоковане даної маззю. Виявляється хворобливістю покриву шкіри, сильним печінням епідермісу. Така симптоматика у більшості випадків проходить самостійно через 10 хвилин після нанесення на рану мазі.

  Протипоказання

  Слід враховувати, що засіб «Сульфаргін» має обмеженнями до використання. Даний препарат підходить не для всіх пацієнтів. Тому не забувайте перед застосуванням радитися з лікарем. Крім того, не завадить заглянути в інструкцію і переконатися, що мазь вам підходить.

  Отже, у яких випадках протипоказано застосовувати мазь «Сульфаргін»?

  Інструкція рекомендує утриматися від даного засобу:

  • пацієнтам, що володіє індивідуальною чутливістю;
  • вагітним;
  • немовлятам до 1 року;
  • годуючим матерям;
  • людям, у яких спостерігається дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази вираженого характеру.

  "Сульфаргін": інструкція по застосуванню. Відгуки лікарів про препарат, показання

  Крім того, лікарі попереджають, що дана мазь не використовується для глибоких ран, що містять гній. Не слід застосовувати засіб для лікування опіків з рясною ексудацією.

  «Сульфаргін»: ціна

  Звичайно, дана мазь досить ефективна, якщо використовується за призначенням лікаря. Однак пацієнтів цікавить не тільки препарату «Сульфаргін» інструкція. Ціна медикаменту – не менш інтригуюче питання.


  Отже, у скільки ж обходиться пацієнтам настільки ефективний засіб? Слід сказати, що вартість препарату залежить в першу чергу від виробника. Так, мазь, випущена Талліннським фармакологічним заводом стоїть близько 317 рублів.

  Аналоги кошти

  Якими препаратами можна замінити оригінальну мазь? Доцільно цей вирішити питання зі своїм лікуючим лікарем.

  До аналогів препарату «Сульфагрин» відносять медикаменти:

  • «Аргедин».
  • «Сульфазин».
  • «Дермазин».
  • «Сульфадіазін».

  Думка лікарів і пацієнтів

  Звичайно ж, особливий інтерес викликають про мазі «Сульфаргін» відгуки людей, які зазнали засіб на собі. Про що свідчать пацієнти? Не менш цікаво і думка лікарів про даному препараті.

  Слід сказати, що дану мазь доктора дуже часто призначають при різних травмах. Адже вона належить до досить ефективним антибактеріальних засобів. Лікарі навіть радять батькам маленьких непосид завжди тримати мазь «Сульфаргін» у своїй аптечці. Оскільки при будь-яких подряпинах, порізах, ранах даний засіб здатне м'яко, але при цьому досить ефективно допомогти.

  "Сульфаргін": інструкція по застосуванню. Відгуки лікарів про препарат, показання

  Дорослі пацієнти в основному дуже задоволені медикаментом «Сульфаргін». Відгуки про препарат дозволяють переконатися в його ефективності. У побуті досить часто трапляються різні опіки, порізи, невеликі поранення. У всіх цих випадках люди вдаються до допомоги мазі «Сульфаргін». Вони свідчать, що препарат - дійсно один з кращих загоюють ліків.

  Крім того, ефективно це засіб і в лікуванні трофічних виразок, пролежнів. Як відомо, з такими серйозними патологіями впоратися досить складно. Багато хто стверджує, що засіб у даному випадку - дуже ефективні ліки.