Корисні поради
на всі випадки життя
» » Посудомийна машина купольного типу: що, як і навіщо

Посудомийна машина купольного типу: що, як і навіщо

Додано: 23.11.15
Рубрика: Дім і затишок

Складно уявити сучасний світ без такого технічного засобу, як посудомийна машина. Вони застосовуються як в справах домашніх, так і в місцях громадського харчування. Основна різниця між ними в тому обсязі роботи, з яким вони справляються. Природно, це фактор впливає на їх внутрішнє оснащення, розміри і навіть зовнішній вигляд. Та й ціна таку техніку буде дуже вражаючою.

Особливості та види

По своїй конструкції вони діляться на три основних типи:

  • купольні;

  • фронтальні;

  • тунельні.

Останній вид також підрозділяється на касетні і бескассетние машини. У першому випадку посуд спочатку розставляється на спеціальному підносі ("касеті"), а вже потім поміщається на стрічку, а в другому вона розставляються відразу на конвеєрі. Прилади купольного типу отримали свою назву завдяки куполу, під який і розташовуються тарілки і стакани. Ці моделі полуавтоматизировани, тому потрібно менше витрат сил і часу на процес миття. З такою моделлю легко впорається і один чоловік.
Посудомийна машина купольного типу: що, як і навіщо

За сферою свого застосування вони можуть бути:

  • посудомийні (для основної частини кухонного начиння);

  • барні (для великої кількості склянок і чайних пар);

  • стаканние (виключно для склянок);

  • котлові (для посуду великого розміру).

Як вибрати правильну модель?

Для невеликих кафе, їдалень в офісних будівлях або ресторанів без банкетного залу вистачить приладу фронтального типу. Він буде добре справлятися зі своїми завданнями, не буде займати багато місця і обійдеться в кілька разів дешевше, ніж модель іншої конструкції. Якщо ж передбачається велика кількість клієнтів і активне використання мийного апарату, то варто подивитися на більш "серйозні" моделі, яких також чимало на ринку. Витривалість фронтальних посудомийок не може стравниться з їх купольними побратимами.
Якщо економія вільного простору не в пріоритеті, то також варто звернути увагу на купольні моделі. З такими пристроями не доведеться думати про оновлення, наприклад, у разі розширення закладу.

Посудомийна машина купольного типу: що, як і навіщо

Посудомийна машина купольного типу для їдальні — найкращий варіант з усіх, які можна знайти. Вона потужна, швидко окупить свою вартість і на подив витривала. Такі пристрої можна найчастіше зустріти на кухнях при кафе, ресторанах і їдальнях у Росії.

Тунельна модель стане чудовим помічником в їдальнях і кафе швидкого харчування з великою пропускною здатністю. Її продуктивність може доходити до 8000 тарілок на годину, але найчастіше вона розташовується в межах від 2000 до 6500 тисяч.

У будь-якої конструкції час 1 повного циклу становить від 1 до 3 хвилин, але цей показник можна коригувати вручну в бік збільшення або зменшення тривалості процедури. Температура води для більшості пристроїв — 60 градусів, але є моделі з температурою 85 особливо якщо вони призначені для миття каструль, сковорідок і чанов.

Посудомийна машина купольного типу: що, як і навіщо

Посудомийна машина купольного типу

Купольні, або ковпакові пристрою більш універсальні. Вони легко справляються як з тарілками, так і з іншим кухонним начинням. Їх продуктивність складає від 120 касет для касетного або від 2000 тарілок для бескассетного типу. З однією з сторін від приладу встановлюється стіл для брудного посуду з вбудованою ванною зі спеціальним душовим пристроєм для видалення залишків їжі, з другого боку — для чистих тарілок і склянок. Також доречно передбачити місце для зберігання касет.


Для сімейної їдальні, ресторану або кафе цілком підійде посудомийна машина купольного типу. Mach — провідний світовий бренд на ринку. Вони готові запропонувати більш як бюджетні моделі з меншою продуктивністю, так і дуже потужні агрегати для великих точок громадського харчування. У комплекті з самим пристроєм вже йдуть окремо касети для основної посуду і окремо для дрібної начиння (вилки, ножі, ложки).

Посудомийна машина купольного типу від Mach — одне з найбільш вдалих придбань з усього спектру аналогічних товарів, представлених на ринку сьогодні. Гарантія на ці моделі завжди довше, а з пошуком сервісного центру не виникне жодних проблем.