Корисні поради
на всі випадки життя
» » Для чого потрібний годинник: історія виникнення, класифікація та види

Для чого потрібний годинник: історія виникнення, класифікація та види

Додано: 23.11.15
Рубрика: Цікаве

Годинник останнім часом є, мабуть, одним з головних чоловічих аксесуарів, здатних підкреслити статус свого власника. Дивлячись на успішного і багатого людини, ніхто не стане роздумувати, навіщо потрібні годинник ціною у кілька десятків тисяч доларів, – все говорить за себе сама. У статті ми розповімо і про те, як названий аксесуар з'явився в побуті людей, і про те, як він став предметом розкоші.

Для чого потрібний годинник: історія виникнення, класифікація та види

Годинник - краща прикраса для чоловіка

Як видно з історії, чоловіки ніколи не відставали від дам в любові до всіляких прикрас. Чого тільки варті їх розшиті костюми або зброю, сяюче від дорогоцінних інкрустацій! Та й пальці представників блакитної крові були унизані перснями не менше, ніж у їхніх прекрасних супутниць.
У наш час велика кількість прикрас на чоловікові (якщо перед нами, звичайно, не панк, металіст або рокер) може викликати здивування оточуючих, мало того, це здатне підкреслити відсутність у нього смаку і почуття міри. Тому заможні зрілі чоловіки воліють мати іміджеві речі – це може бути витончена шпилька для краватки, дорога ручка, запонки, кліпса для грошей, запальничка і, звичайно ж, наручний годинник.

Для чого потрібний годинник: історія виникнення, класифікація та види

Для чого потрібні години, у цьому випадку роздумувати не доводиться – це справжня чоловіча прикраса, здатне до того ж чітко визначити ступінь успішності конкретної людини.

Він заможний і надійний!

Дорогі годинники, зроблені в Швейцарії, в наші дні сприймаються як показник серйозного достатку. Адже вони, як ви розумієте, ніяк не відносяться до товарів першої необхідності. Людина, починаючи нарощувати свій стан, спочатку подбає про придбання машини, житла, і тільки коли все це вже є, він зможе собі дозволити і годинник. Тобто з недавніх пір всім відомий прилад для вимірювання часу став символом розкоші, що дозволяє домалювати до образу конкретної людини і решта її атрибути – дороге авто, заміський будинок і високе положення в суспільстві – навіть якщо він при цьому одягнений підкреслено скромно.
Потрібно розуміти, що тепер дорогі годинники потрібні не для виміру часу – вони в наші дні виступають, швидше, в якості додаткової гарантії у відносинах з діловими партнерами. І правда, наявність названого атрибута свідчить, що власник вже досяг успіху в бізнесі, а значить, йому можна довіряти.

Для чого потрібний годинник: історія виникнення, класифікація та види

А тепер історія годин: які бувають годинник?

Але до того, як в 1812 р з'явилися перші наручний годинник (їх, до речі, замовила відомому годинниковому майстру Берге сестра Наполеона), люди стежили за часом з допомогою приладів розрізняються як за розмірами, так і за внутрішнім устроєм.

Разом з розвитком науки і техніки, змінювалися і їх види. Якщо спочатку вони були: сонячними, що залежать від руху світила по небу; водяними, що представляють собою складну інженерну споруду; або всіма відомими, пісочними, за якими можна простежити лише якийсь відрізок часу, то з появою більш складних механізмів у побуті людини, годинник стали механічними, кварцовими, електричними, електронними і навіть атомними.

Як поділяються години в залежності від призначення

В залежності від того, для чого потрібні годинник, вірніше, від їх прямого призначення, вони поділяються на такі види:

 • Будильник – прилад, не тільки показує час, але і дозволяє виставити подачу звукового сигналу на певну годину та хвилину.
 • Секундомір, вимірює інтервал часу з точністю до сотої частки секунди.
 • Таймер, здатний в заданий момент не тільки видати визначений сигнал, але і включити або вимкнути якесь обладнання, як побутове, так і виробниче.
 • Підводні годинник, пристосовані для перебування під водою. Вони повинні бути водонепроникними, стійкими до високого тиску і не піддаватися впливу морської води. Циферблат таких годин пристосований для зчитування навіть при поганій видимості і для виставлення відрізків часу, що обмежують перебування під водою.
 • Для чого потрібні годинник, іменовані астрономічними, з назви зрозуміти важкувато. А насправді це надточний прилад, в принципі, не відрізняється по влаштуванню від звичайних годин. Але для особливої точності він вимагає пристосувань, надто дорогих, щоб застосуються в них. Деякі астрономічні годинники показують ще й протягом планет, положення Місяця, стан припливів і відпливів тощо
 • Для чого потрібний годинник: історія виникнення, класифікація та види

  Типи годин

  Типи годин можна визначити без праці. Всім відомі, наприклад, баштові годинники, які попереджають мешканців міста про час своїм урочистим боєм.


  Дещо меншими габаритами (хоча іноді і ненабагато!) від них відрізняються підлогові. Як правило, вони являли собою монументальне творіння, у вигляді химерно прикрашеного дерев'яного, а іноді і металевого футляра, через скляне віконце в якому можна було бачити циферблат вгорі і великий маятник внизу. Дивлячись на них, не треба було гадати, для чого потрібні годинник, – цим витвором мистецтва прикрашали свої вітальні багаті люди, звіряючи з ним розпорядок дня всієї родини.

  Багато прикрашали будинки і дуже популярні годинник-ходики з зозулею. Їх вішали на стіну, і щогодини з віконця над циферблатом з'являлася дерев'яна пташка, повідомляючи своїм «ку-ку», який годину. До речі, винайшли їх ще у 18 ст., і з тих пір вони практично не змінилися. А батьківщиною годин з зозулею вважається невелике містечко Тріберг в Німеччині.

  Для чого потрібний годинник: історія виникнення, класифікація та види


  Як кишенькові годинники змагалися з наручним

  Для зручності визначення часу в будь-якому місці ще в 15 ст. були винайдені кишенькові годинники. Самий перший примірник мав форму яйця і тільки одну стрілку. І вони стали так популярні, що їх носили в руці або на шиї, як підвіску. Навіть коли в 19 ст. з'явилися наручні годинники, кишенькові не хотіли здаватися. Мало того, вони навіть впливали на деякі модні тенденції того часу. Так, у чоловіків жилетний кишеню мав особливий крій, тому що з нього повинна була витончено спускатися ланцюжок від кишенькових годинників.

  Але Перша світова війна допомогла краще зрозуміти, для чого потрібні наручний годинник, – вони виявилися набагато зручніше кишенькових під час бойових дій і військових походів, і тому на них пішли великі замовлення від армії.

  Хоча все одно мода на кишенькові годинники протрималася ще до середини 20 століття. Для любителів витонченого вони були вельми цінним подарунком, адже деякі їх примірники коштували до мільйона доларів.

  Для чого потрібний годинник: історія виникнення, класифікація та види

  Годинник - невід'ємна частина життя людини

  Так, довго міркувати про те, для чого нам потрібні годинник, мабуть, немає сенсу. В першу чергу це прилад, що дозволяє нам орієнтуватися в часі, планувати свої справи і встигати на зустрічі. Без них життя сучасної людини перетворилася б у хаос.

  Крім того, годинник – аксесуар, що допомагає прикрасити житло, зробивши його не тільки стильним, але і більш затишним. Адже у багатьох їх неголосне цокання в кімнаті асоціюється з домашнім спокоєм та відпочинком. І - наостанок – це надійний спосіб визначення статусу людини і його матеріальних можливостей.