Корисні поради
на всі випадки життя
» » Міф "Аполлон і музи": опис

Міф "Аполлон і музи": опис

Додано: 24.11.15
Рубрика: Цікаве

Міф "Аполлон і музи" є одним з найвідоміших творів стародавньої Греції. Автора або хоча б приблизну дату створення назвати практично неможливо. Міф "Аполлон і музи" обов'язково включається в шкільну програму в багатьох країнах світу. Існує кілька варіантів оригіналу, які незначно відрізняються.

Міф "Аполлон і музи": опис
Також є кілька перекладів різних людей, які працювали, переважно, в епоху СРСР.

Міф давньої Греції "Аполлон і музи"

Міф був створений задовго до появи християнства. Тому початковий варіант зазнав фольклорні народні зміни. Тим не менш, дослідникам вдалося практично повністю відтворити оригінал. Пов'язано це з тим, що міф написаний у стилі епічної прози, яку легко відрізнити від "народного" фольклору. Міф "Аполлон і музи" описує підняття бога на Олімп. На цій горі сиділи головні боги. Там завжди були інтриги і ворожнеча. Практично у кожного бога був свій ворог або заздрісник. Постійний шум. І серед цієї метушні з'являється Аполлон у супроводі 9 муз. Він грає на кіфарі. Музи співають і танцюють навколо нього. Боги тут же стали зацікавлено слухати. Навіть грізний Зевс не зронив ні слова. Орел, Гера, Артеміда - всі дивилися на прибулих. Їх спів змусило забути про колотнечах і просто насолоджуватися.

Міф "Аполлон і музи": опис
Основний посил цього міфу - пошук гармонії в мистецтві. 9 муз представляли різні науки і мистецтва. Легенда говорить читачеві про те, що навіть кращі з кращих можуть дозволити собі забутися в музиці. Верховенство Аполлона є уособленням переваги прекрасного. Він ніби людина, яку надихає творчість (за що відповідають музи).
Аполлон

Міф "Аполлон і музи" відводить значну роль бога світла - Аполлону. Він є одним з найбільш шанованих в грецькій міфології. Йому присвячено безліч скульптурних композицій. Навіть через тисячі років Аполлон все ще є ім'ям прозивним, яке позначає фізичну силу і красу людини.

Музи

Музи є покровительницами мистецтв. Їх образи, як і раніше, використовуються в багатьох мовах. Наприклад, всім відоме слово "музика" бере свої коріння саме в стародавній Греції, тільки тоді воно означало мистецтво в цілому. За легендою, музи народилися від самого Зевса. Кожна жінка відповідає за певну науку або відгалуження мистецтва. Музи приходять до смертним щоб надихнути їх. За це вони будують богиням храми і пишуть поеми. Майже половина муз відповідає за поезію. Міф "Аполлон і музи" описує їх одягненими в білосніжні шати і вінки. Крім співу, богині також водять хороводи, до яких пізніше приєднуються інші мешканці Олімпу.