Корисні поради
на всі випадки життя
» » Труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену: опис, характеристики, відгуки

Труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену: опис, характеристики, відгуки

Додано: 24.11.15
Рубрика: Дім і затишок

Теплі підлоги сьогодні можна назвати найбільш оптимальним та прийнятним варіантом опалення. Серед характеристик такої системи можна виділити надійність, економічність, безпеку і гігієнічність. Найбільш часто для облаштування теплої підлоги сьогодні застосовуються труби із зшитого поліетилену. Це дозволяє змонтувати систему опалення, яка буде відрізнятися довговічністю і ефективністю.

Труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену: опис, характеристики, відгуки

Технічні характеристики

Якщо вами буде використовуватися труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену, то слід спочатку ознайомитися з її головними характеристиками та властивостями. Зшитий поліетилен можна віднести до полимеризационному етилену, який володіє максимальною молекулярною щільністю. В сирому або несшитом вигляді термопласт має молекули, не пов'язані один з одним, вони розташовуються всередині полімерної матриці.
Особливості

В процесі зшивання відбувається примусова реакція методом хімічної зчеплення молекул, що дозволяє отримати поліетилен з механічними показниками, які виражені жорсткістю, стійкістю і міцністю на розрив. Подовження на розрив стає значно менше. Наявність даних механічних характеристик дозволяє цьому поліетилену не піддаватися плавленню при впливі високих температур, забезпечуючи якість термопластичности. Якщо вами буде використовуватися труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену, то ви повинні знати, що процес зшивання передбачає операцію єднання окремих ланок молекул в єдину зв'язку методом поперечних освіти вільних зв'язків у ході перебігу хімічної реакції.
Труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену: опис, характеристики, відгуки

Основні якісні переваги

Труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену володіє масою переваг. Вони дозволяють використовувати матеріал при виробництві виробів, які ляжуть в основу теплої підлоги. Серед головних плюсів можна виділити найбільш оптимальне співвідношення міцності і гнучкості. Вироби володіють властивістю пам'яті форми, що обумовлено присутністю в молекулах значної кількості вуглецевих зв'язків. Не можна не відзначити і низьку звукопровідність, що виключає відсутність скрипу в укладеній опалювальній системі. Навіть при високих швидкостях потоку споживачі не почують яких-небудь сторонніх звуків. Труба для теплої підлоги із зшитого поліетилену має корозійною стійкістю, а також чудово переносить вплив хімічних реагентів. Всередині не утворюються відкладення, і навіть в напруженому стані вироби не покриваються тріщинами.

Труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену: опис, характеристики, відгуки

Морозостійкість

Ви можете розраховувати на високу морозостійкість, таким чином, вироби будуть здатні витримати безліч циклів заморожування і відтавання. Кожен майстер зможе здійснити монтажні роботи, не запасаючись спеціальними матеріалами та інструментами для зшитого поліетилену. Вироби мають високу ударостійкість та в'язкістю, дані характеристики зберігаються навіть при впливі гранично низької температури (мінус 50 градусів).

Труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену: опис, характеристики, відгуки

Вибір виробника за вартістю

Якщо вами підшукується труба, зшитий поліетилен, ціна якого буде згадано нижче, відмінно підійде для облаштування системи теплої підлоги. Однак спочатку важливо визначитися з виробником, вибравши одного з тих, які зарекомендували себе на ринку відповідних матеріалів. Найбільш популярними марками сьогодні є Wirsbo, а також Rehau, перша з яких знаходиться в Швеції, тоді як друга - в Німеччині. Дані виробники використовують пероксидную технологію. Торгова марка Kan є спільним виробництвом Німеччини та Польщі, в процесі виготовлення використовується спосіб радіаційного зшивання.


Найбільшою популярністю сьогодні користуються вироби, які виконані із зшитого полімеру, що володіє високою щільністю (РЕ-Х). Вони можуть використовуватися як в гарячому, так і в холодному водопостачанні, тож є універсальними. В якості основи стандартизації виробів, виконаних із зшитого молекулярного поліетилену, приймається зовнішній діаметр, товщина стінки і внутрішній діаметр. Нормалізація труб проводиться за типорозмірами, кожен з яких володіє відповідною величиною співвідношення зовнішнього діаметра параметра стінки труби. REX-труби випускаються бухтами, довжина яких може варіюватися від 100 до 600 метрів.

Труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену: опис, характеристики, відгуки

За бажанням ви можете придбати відрізки різної довжини. Якщо ви вибираєте труби для теплої водяної підлоги, зшитий поліетилен стане відмінним рішенням. Однак спочатку необхідно визначитися з технічними характеристиками і фірмою, від чого буде залежати вартість. Наприклад, компанія Rehau, яка виготовляє вироби найбільш значною ступеня зшивання, пропонує придбати товар за вартістю 95 рублів, що стосується типорозміру 16 x 22. Найвища вартість за товар у виробника дорівнює 270 рублів, яку доведеться заплатити за трубу типорозміру 32 x 44. Компанією Tece пропонуються ті ж самі типорозміри, однак ціна на них буде значно вище, ціни варіюються від 113 до 297 рублів. В умовах заводу виробляється професійне інженерне обладнання, яке передбачає середню ступінь зшивання і наявність кисневого бар'єру.


Позитивні відгуки

Якщо вами буде вибиратися труба, зшитий поліетилен, ціна якого вища, стане оптимальним рішенням. Однак важливо перед придбанням ознайомитися з відгуками споживачів. Вони стверджують, що при експлуатації відзначається незначний рівень шуму, так як труби мають гнучкість і здатність добре поглинати сплески тиску. Матеріал має незначну вагу, що забезпечує зручність в установці. Ці особливості припадають до вподоби приватному покупцеві. Кожен домашній майстер при ремонті власного житла мріє заощадити. Зшитий поліетилен для опалення дозволяє домогтися такого ефекту - труби можуть експлуатуватися протягом 50 років і більше. Фахівці підкреслюють, що у таких систем найменша ймовірність вибухів, які можуть відбутися після розморожування системи.

Труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену: опис, характеристики, відгуки

Зручність роботи підтверджується ще і тим, що в процесі монтажу можна використовувати напрессовочние і компресійні фітинги для зшитого поліетилену.

Негативні характеристики

Серед мінусів можна виділити згубний вплив ультрафіолету на матеріал. Якщо говорити про REX-трубах, які порівнюються з металопластиковими, то перші позбавлені алюмінієвого шару, тому працювати з ними може бути трохи складніше, тому буде потрібно більшу кількість маніпуляцій, щоб зміцнити трубу і утримати форму. Відомості (технологія) про теплих водяних підлогах перед початком робіт вами обов'язково повинні бути вивчені, оскільки якщо не знати деяких нюансів, ви можете згодом зіткнутися з неприємностями. Наприклад, на зовнішній стороні виробу знаходиться антидиффузная захист, з якої слід звертатися дуже обережно. Якщо не дотримуватися правила монтажу, то захист може бути пошкоджена, що загрожує різними проблемами в майбутньому. Тому іноді є необхідність задіяти в маніпуляціях сертифікованих фахівців, що може коштувати досить дорого.

Труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену: опис, характеристики, відгуки

Висновок

Технологія про теплих водяних підлог передбачає необхідність дотримання безлічі нюансів. Однак перед початком роботи обов'язково необхідно подумати, що для вас важливіше - швидке нагрівання або незначна вартість. Металопластикові вироби відрізняються швидким нагріванням і відмінною теплопровідністю, а також характеризуються простотою монтажу. Але шитий поліетилен коштує менше, а також дозволяє економити на проміжках при укладанні, що особливо актуально для значних площ.