Корисні поради
на всі випадки життя
» » Плюси і мінуси сухої стяжки підлоги: технологія, матеріали, порядок робіт

Плюси і мінуси сухої стяжки підлоги: технологія, матеріали, порядок робіт

Додано: 24.11.15
Рубрика: Дім і затишок

В будь-якому приміщенні досягнення максимально гладкої поверхні – це дуже важливий момент при будівельних роботах. Рівна підлога, відрізняється міцністю, – запорука довговічності та правильного укладання фінішного покриття.

Плюси і мінуси сухої стяжки підлоги: технологія, матеріали, порядок робіт

Суха стяжка підлоги, ціна якої вигідно відрізняється від інших способів вирівнювання основи, зацікавлює все більшу кількість людей, бажаючих у стислі терміни провести широкий комплекс ремонтно-будівельних робіт.

Належить ремонт? Яку стяжку вибрати?

Для вирівнювання підстави застосовуються різні технології. Для цього використовується бетонна суміш або піщано-цементна стяжка, вирівнює поверхню, заповнюючи весь простір за встановленим рівнем. Але в якості альтернативи існує ще один варіант вирівнювання, що має достоїнства і недоліки. Це суха стяжка. Необхідно знати, коли вигідніше її використовувати, і в чому її особливості, які плюси і мінуси сухої стяжки підлоги?
Перш ніж приступити до відповідальних робіт по вирівнюванню поверхні, необхідно врахувати кілька факторів:

 • особливості підстави;
 • час року, в яке ведуться ремонтні роботи;
 • терміни, в які необхідно вкластися;
 • фінансові можливості власника приміщення.

Для створення якісного підлоги необхідно знати всі нюанси стяжки і вибирати оптимальний варіант, що ідеально підходить для конкретної поверхні. З огляду на все перелічене, в якості альтернативи все частіше застосовується технологія створення «сухого статі».

Суха стяжка підлоги - що це таке?

Щоб покриття прослужило довго, зовсім не обов'язково вирівнювати його бетонною сумішшю і чекати висихання близько 28 днів. Гідною альтернативою «мокрому» процесу є вирівнювання з використанням сухих сумішей. Якщо належить ремонт підлоги, суха стяжка буде виконана в рекордно короткі терміни, не поступаючись за якістю і міцності покриття, виконаному з іншої технології.
Плюси і мінуси сухої стяжки підлоги: технологія, матеріали, порядок робіт

Виникнення даного способу вирівнювання поверхні прийшло з 70-х років минулого сторіччя. Тоді вперше були застосовані збірні сухі підлоги при масовому будівництві. На сьогодні принцип залишився тим же, а матеріали змінилися. Чорнові підлоги, виконані за даною методикою, практично не мають недоліків. Збірні покриття нового типу широко застосовуються в будівництві.

Чому важливо дотримуватися технологію?

Для отримання покриття, що володіє всіма достоїнствами цементно-піщаної стяжки, вигідно відрізняється за термінами виконання комплексу заходів з монтажу, повинна бути дотримана в точності технологія сухий стяжки підлоги. При ігноруванні вимог щодо її пристрою є ризик отримати нерівне покриття, яке загрожує в подальшому негативно позначитися на зовнішньому вигляді і якості чистової підлоги навіть з ідеальним фінішним покриттям. Також велика ймовірність того, що відхід від вимог спричинить деформацію і руйнування будівлі або його основи. Купуючи суміш, варто приділити увагу інструкції. Уважне вивчення правил і точне слідування їм позбавить від поширених помилок.

Етапи виконання робіт

 • Попередньо просушується дерев'яне або бетонну основу, на яку повинен бути нанесений шар посипання, адже плюси і мінуси сухої стяжки підлоги безпосередньо залежать і від підготовчого етапу робіт.
 • Підстава застеляється поліетиленовою плівкою. Важливий етап для захисту майбутньої підсипання від ймовірного проникнення води або вологих випарів.
 • Встановлюються маяки з алебастру на відстані 06 м або 12 м в залежності від того, які плити будуть використані для накриття сипучої суміші. Ігнорувати їх установку не можна, адже вони будуть запорукою рівної підлоги у відремонтованому приміщенні. Алебастр сохне дуже швидко, що дозволяє вже через 20 хвилин продовжити роботи.
 • Монтаж металевих профілів. Установка широкого профілю, який оснащений спеціальними рухомими кріпленнями, кріпляться до підлоги, що дозволяє здійснювати їх регулювання при необхідності. Для цього підійдуть і профілі для гіпсокартону UD і CD. Вони виставляються по рівню при необхідній висоті, яка не перевищує 9 см. Це достатній шар для досягнення необхідних звуко - і теплоізоляційних властивостей настилаемого покриття.

  Плюси і мінуси сухої стяжки підлоги: технологія, матеріали, порядок робіт


 • Засипається суха керамзитова суміш і вирівнюється за допомогою правила. Немає необхідність утрамбовувати засипану поверхню, адже різні розміри гранул запобігають можливість усадки.
 • Настил стик в стик плит з гипсоволокнистого матеріалу, фіксуючих до маяків саморізами. Другий шар укладається поперек перших плит. Робиться це для того, щоб поверхня була міцною, а також для запобігання перелому або деформації матеріалу. Між листами для міцності використовується клей.
 • Вистилається чистове покриття з обраних власником матеріалів.
 • Особливості сухої стяжки в квартирі

  Виробляючи роботи по вирівнюванню поверхні, слід враховувати особливості приміщення, адже різне підстава вимагає і різної підготовки. Так, суха стяжка підлоги в квартирі повинна знаходитися на одному рівні. Ванна кімната та туалет не беруться в розрахунок. Слід подбати заздалегідь про оздоблювальних матеріалах для підлоги в кожній кімнаті. Щоб уникнути помилок, потрібно точно вирахувати висоту фінішного покриття чистового статі для правильної розмітки товщини стяжки.


  Розміщені в одній площині плити гарантують ідеальне прилягання чистового статі. Щоб переконатися в тому, що роботи зроблені правильно, потрібно використовувати бульбашковий будівельний рівень. Якщо плити передбачають нахлестивание при монтажі, то кріплення їх здійснюється один до одного.

  Як правильно вирахувати витрата матеріалів

  Якщо робиться суха стяжка підлоги, витрата матеріалів слід робити, спираючись на деякі параметри:

  • розміри ремонтованого приміщення, його площа;
  • товщину шару, який насипається на основу;
  • варіативність використовуваних матеріалів.

  Плюси і мінуси сухої стяжки підлоги: технологія, матеріали, порядок робіт

  При відповіді на питання «Суха стяжка підлоги - що це таке?» важливо перерахувати перелік матеріалів, з яких і складається міцну основу.

 • Кількість ГВЛ-, ДВП або ДСП-листів азбоцементних плит або товстої фанери вираховується, виходячи з площі підлоги. Довжина приміщення множиться на його ширину, отриманий результат ділиться на площу аркуша. Якщо поверхня складна, то необхідно розбити на прості квадрати, після чого легко вирахувати загальну площу для покриття плитами.
 • Гідроізоляційна плівка розраховується з урахуванням напуску у 15 см і загину на кожну стіну в 10 см. Рукав плівки - 150 см, якщо його розрізати, то виходить 300 см. Важливо знати, як стелиться плівка - уздовж або поперек. Після цього розраховується точний витрата матеріалу.
 • Необхідний керамзит в гранулах різного розміру, також застосовується шлак, рідше пісок. Витрата матеріалу залежить від товщини засипки. Із-за перепадів підставі покриття береться середнє значення, яке вираховується з мінімальних і максимальних замірів товщини. Невеликий запас не зашкодить, оскільки складно зробити точний вимір.
 • Різноманітність матеріалів. Як не помилитися у виборі?

  Технологія, актуальна кілька десятиліть тому, коли поверхні ровнялись П-71г-2 пішла в минуле. Підлоги збірного типу на основі сухої стяжки сьогодні успішно застосовуються повсюдно. Вигідно відрізняється на ринку будматеріалів суха стяжка підлоги "Кнауф" від німецького виробника, що славиться своєю неперевершеною якістю.

  Плюси і мінуси сухої стяжки підлоги: технологія, матеріали, порядок робіт

  Застосування технології даної фірми, де використовуються спеціальні гіпсоволокнисті плити "Кнауф Суперпол" і гідроізоляційна плівка з вирівнюючої сумішшю, дуже популярно. Такий метод дозволяє заощадити час, не вимагає величезних трудових витрат, і навантаження на перекриття мінімальна.

  Використовувані матеріали (ГВЛ і керамзит) є запорукою успішного проведення робіт і тривалої експлуатації покриття. Оцінюючи плюси і мінуси сухої стяжки підлоги, майстри відзначають лише її переваги.

  Суха стяжка – це дорого?

  При проведенні робіт важливим чинником є їх вартість. Якщо порівнювати з бетонної заливки, то переваги сипучої технології незаперечні. У скільки ж обходиться суха стяжка підлоги? Ціна питання залежить від якості використовуваних матеріалів. В середньому за квадратний метр поверхні майстри беруть від 130 грн.

  Плюси і мінуси сухої стяжки підлоги: технологія, матеріали, порядок робіт

  Але в будь-якому випадку вона обійдеться в кілька разів дешевше альтернативних робіт по вирівнюванню поверхні. А це важливий аргумент на користь даної методики в будівництві.

  Переваги сухої стяжки

  До числа незаперечних плюсів "сухих" робіт відносяться також:

  • акуратність робіт, що виключає бризки, патьоки і пил (цього не уникнути у випадку з бетонно-піщаною стяжкою);
  • не потрібно вичікувати висихання поверхні, а можна її використовувати відразу ж, застеливши фінішним покриттям;
  • проводяться роботи незалежно від пори року;
  • мінімальні навантаження на перекриття будівлі, що особливо актуально в спорудах давньої споруди;
  • використання насипного шару для прокладки комунікацій при організації підлоги з підігрівом;
  • забезпечення звуко - і теплоізоляції;
  • мінімальне залучення робочої сили, адже при необхідності стяжка виконується без помічників.

  Недоліки

  Розглядаючи плюси та мінуси сухої стяжки підлоги, з'ясовується, що основним її недоліком є боязнь вологи. Тому при монтажних роботах особлива увага приділяється гідроізоляційного шару.

  Плівка повинна захистити від протікань, які згубно впливають на сипку суміш і настеленние на неї матеріал. Адже набряклий підлогу призведе до деформації фінішного покриття з ламінату, лінолеуму. Для профілактики дерев'яні перекриття покриваються спеціальним захисним складом.

  Плюси і мінуси сухої стяжки підлоги: технологія, матеріали, порядок робіт

  Але при наявності всього одного мінуса суха стяжка володіє такими перевагами, які роблять її популярною і актуальною при проведенні ремонтно-будівельних робіт.