Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Пімафуцин": аналог. "Пімафуцин" (свічки): склад, інструкція із застосування, опис та відгуки

"Пімафуцин": аналог. "Пімафуцин" (свічки): склад, інструкція із застосування, опис та відгуки

Додано: 24.11.15

Препарат «Пімафуцин» - це протигрибковий крем, який дуже часто використовується в практиці лікарів для боротьби з різними захворюваннями, викликаними дріжджоподібними грибками. При цьому не можна забувати, що це не тільки проблеми жіночої статевої сфери, такі як молочниця. Грибкова інфекція здатна вражати шкірний покрив стоп і будь-яка інша ділянка шкірного покриву або слизових оболонок. Особливо сильно страждають від нього слизові оболонки, тут грибок викликає дискомфортні і хворобливі відчуття, що приносить безліч незручностей. Саме тому важливо грамотно підійти до лікування і використовувати тільки відповідні препарати. Однак не завжди підходить за ціною є оригінальний лікарський продукт, а значить, необхідно підібрати аналог. «Пімафуцин» (свічки і таблетки) – це найкраще на сьогоднішній день засіб для боротьби з грибком. Але є препарати настільки ж ефективні, але більш доступні? Давайте розбиратися разом.

"Пімафуцин": аналог. "Пімафуцин" (свічки): склад, інструкція із застосування, опис та відгуки
Опис препарату «Пімафуцин»

Давайте розберемо основні складові, спосіб дії, сферу застосування препарату, перед тим як говорити про його аналог. «Пімафуцин» (свічки, крем і таблетки) - це лікарський засіб, який застосовується для лікування грибкових уражень у чоловіків і жінок. Однак найчастіше його використовують в акушерстві та гінекології. Основна діюча речовина у складі препарату – це антибіотик з класу макролідів (полиенового ряду). Він носить назву "натаміцин". При цьому він діє настільки ефективно, що замінює собою будь-аналог. «Пімафуцин» (свічки) є самим затребуваним засобом для лікування молочниці. Хто стикався з такою проблемою, знає, наскільки важливо швидко її вирішити, бо як свербіж і печіння, супутні життєдіяльності дріжджоподібних грибків, терпіти просто нестерпно.
Основний механізм дії «Пимафуцина»

Це вкрай важливий момент, який необхідно знати, щоб правильно підібрати аналог. «Пімафуцин» (свічки) за рахунок діючої речовини (натаміцину) призводить до зв'язування стерольних груп у складі клітинної мембрани грибка. Це призводить до її пошкодження, порушення обміну з середовищем і загибелі. Основний спектр дії – це дріжджоподібні грибки, особливо candida, дерматофіти і мікроорганізми деяких груп.

"Пімафуцин": аналог. "Пімафуцин" (свічки): склад, інструкція із застосування, опис та відгуки

Показання до застосування

В яких випадках призначають препарат «Пімафуцин»? Аналоги (свічки), ціна яких може трохи відрізнятися, мають схожу дію на збудників молочниці. Найбільш часто зустрічаються показаннями до застосування є гострий і хронічний кандидоз, профілактика рецидиву молочниці, профілактика повторних грибкових інфекцій піхви, які розвиваються при первинному і вторинному імунодефіциті або тривалому застосуванні антибіотиків, який порушує бактеріальну мікрофлору піхви. Крім того, якщо мова йде не про гінекологічних захворюваннях, у складі комплексної терапії системних грибкових захворювань теж використовується «Пімафуцин». Аналоги (свічки), ціна яких найчастіше нижче, не завжди можуть дати позитивний результат, тому необхідно ретельно вибирати для себе лікарські препарати.

"Пімафуцин": аналог. "Пімафуцин" (свічки): склад, інструкція із застосування, опис та відгуки


Вартість

Препарат випускається в трьох різних формах. Це вагінальні супозиторії, що містять по 100 мг діючої речовини. Вартість однієї упаковки в середньому близько 100 грн, при цьому дуже зручно, що терапія не займає багато часу. Друга форма – це крем (2%) у тубах по 30 р. Його вартість аналогічна свічок, в деяких аптеках різниця складає близько 10 рублів. І остання лікарська форма - таблетки. Кожен флакон містить по 20 таблеток, вміст діючої речовини 100 мг. Вартість однієї упаковки - 463 рубля.

Аналоги препарату

При легкому перебігу кандидозу достатньо місцевого лікування. При цьому дуже часто призначаються препарати, які є досить доступними за ціною. Це знайомий всім «Клотримазол». Ті жінки, які вже лікували молочницю, знають, що його дія відрізняється від дії препарату «Пімафуцин» (свічки). Російський Аналог, звичайно, більш доступний і в деяких випадках безпечніше, наприклад, його можна використовувати навіть у другому триместрі вагітності. Торгові назви «Антіфунгол» і «Йенамазол», «Кандібене», «Канестен». Усі вони містять по шість супозиторіїв, а вартість коливається від 15 до 20 грн. Можна зробити висновок, що це самі економічні і популярні препарати для лікування молочниці.

"Пімафуцин": аналог. "Пімафуцин" (свічки): склад, інструкція із застосування, опис та відгуки

Препарати, що містять антибіотики

До них відноситься і «Пімафуцин» (свічки). Інструкція аналоги не призводить, тому нам доводиться доповнювати цю інформацію з інших джерел. Отже, найближчими аналогами є «Иконазол» і «Міконазол». Вони відомі під торговими назвами «Гіно-травоген Овулум» (200 грн) і «Генезол 7» (75 грн), «Гіно-Дактрин» і «Кліон» (60 гривень). Не забувайте, що правом вибору препарату має тільки лікар. Не ризикуйте своїм здоров'ям, вибираючи лікарський засіб самостійно. Це найближчі аналоги «Пімафуцин». Свічки і таблетки, ціна яких наведена в більшості випадків сильно відрізняється, причому як в меншу, так і в більшу сторону.


Але це ще не все. Є сімейство препаратів для боротьби з дріжджоподібними грибками на основі ністатину. Звичайно, як і всі інші, вони мають свої плюси і мінуси, які повинен оцінювати лікар. Це відомий «Поліжінакс», упаковка якого містить 6 супозиторіїв і коштує 280 рублів. Крім того, є препарат «Тержинан», вартість якого 80 гривень. Однак за останніми дослідженнями, використовувати ці препарати для лікування молочниці недоцільно. До їх складу входять антибактеріальні засоби широкого спектру дії, що пригнічують нормальну мікрофлору піхви.

"Пімафуцин": аналог. "Пімафуцин" (свічки): склад, інструкція із застосування, опис та відгуки

Препарати для лікування системного грибкового ураження

Це аналоги препарату «Пімафуцин» в таблетках, які є досить зручними, так як часто вимагають лише одноразового прийому. Міжнародна назва «Флуконазол», ви можете знайти його в аптеках під різними торговельними назвами. Це «Дифлазон» вартістю 290 рублів, і «Дифлюкан», який обійдеться близько 170 грн. Найбільш економічними є аналогами «Флюкостат» (200 рублів) та «Флуконазол» (20 грн). Найчастіше такі препарати призначаються при рецидивуючій молочниці, коли місцеві препарати не справляються зі своїм завданням.

Інструкція по застосуванню

Найпопулярнішою лікарською формою препарату є супозиторії. Найвідоміші лікарі-гінекологи кажуть, що кращий засіб від молочниці – це «Пімафуцин» (свічки). Відгуки, опис, аналоги - це і є тема нашої розмови. Призначаються свічки зазвичай по одній на добу, але тривалість терапії повинен підбирати лікар. Найчастіше при вульвитах і вульвовагинита показано по одній свічці на добу протягом 6-9 днів. Вводити їх слід перед сном, глибоко у піхву. При цьому для прискорення результату лікарі періодично пропонують комбінувати свічки з іншими лікарськими формами препарату. «Клотримазол» - аналог «Пимафуцина» в свічках. Склад його відрізняється, але спектр дії у них дуже схожий, при цьому вартість першого набагато нижче.

"Пімафуцин": аналог. "Пімафуцин" (свічки): склад, інструкція із застосування, опис та відгуки

«Пімафуцин» (крем) і аналоги

Інструкція по застосуванню говорить про те, що крем є дуже зручною формою для лікування грибкових уражень стоп, тулуба, гомілок, а також статевих органів. Він використовується для лікування жінок і чоловіків, а також для лікування дітей і підлітків. В цьому випадку крем наноситься на чисту шкіру кілька разів на день, до повного зникнення симптомів. При цьому аналогом може послужити крем «Натаміцин», вартістю 75 грн, «Клотримазол» (20 грн) і «Пимафукорт» (170 грн).

Протипоказання і побічні ефекти

Не обійшлися без них і свічки «Пімафуцин». Інструкція по застосуванню (аналоги теж мають свої протипоказання) говорить про те, що в цілому препарат добре переноситься пацієнтами, а протипоказання в основному полягають у непереносимості компонентів препарату. Проте все ж побічні ефекти можливі. Це можуть бути місцеві реакції, свербіж, печіння, набряк і почервоніння. При використанні препарату вперше можлива навіть нудота і блювота, які зазвичай проходять при подальшому прийомі препарату. При прийомі даного препарату заборонено одночасний прийом алкоголю. Його не використовують під час менструацій. Під час вагітності призначення можливе, однак потрібно проконсультуватися з лікарем.

"Пімафуцин": аналог. "Пімафуцин" (свічки): склад, інструкція із застосування, опис та відгуки

Відгуки

Молочниця – вкрай неприємне захворювання, яке досить складно піддається лікуванню. Тому, незважаючи на велику кількість аналогічних засобів, дуже багато хороших відгуків саме про препарат «Пімафуцин». Жінки кажучи про те, що полегшення відбувається практично відразу, тобто на другий день ви вже забудете про неприємні симптоми і почнете жити повним життям. Незважаючи на те що є препарати трохи дешевше, «Пімафуцин» все одно залишається одним з найвідоміших і затребуваних на ринку. Однак це не говорить про те, що він є найкращим для всіх і кожного. Всі захворювання унікальні, а значить вибирати лікарський препарат повинен тільки знаючий лікар.