Корисні поради
на всі випадки життя
» » Процесор AMD FX-4350: відгуки, характеристики

Процесор AMD FX-4350: відгуки, характеристики

Додано: 24.11.15

Останнім часом багато шанувальників продукції Intel, зраджуючи своїм принципам, переходять на продукти компанії AMD. Вся справа в ціні комп'ютерних комплектуючих від даних брендів – маючи однакову продуктивність в тестах, вони чомусь сильно відрізняються за вартістю. У фокусі даної статті - чудовий представник компанії AMD, процесор з чотирма ядрами, FX-4350. Опис пристрою, його технічні характеристики і відгуки власників допоможуть покупцеві більше дізнатися про недорогий, але дуже продуктивному процесорі, ціна якого на вітчизняному ринку не перевищує 6000 рублів.
Процесор AMD FX-4350: відгуки, характеристики

Маркетинговий хід виробника

Багатьох читачів, звичайно, бентежить позиціонування на ринку новинки AMD FX-4350 характеристики якої знаходяться на рівні Intel Core i5 а вартість не перевищує заповітних 100 у.е. Насправді все досить просто. Виробник для платформи Socket AM3+ досяг межі у виробництві потужних процесорів. Потрібно створювати нову, більш продуктивну платформу, ніж в стінах AMD зараз і займаються. Але конкурент Intel не дрімає, він випускає оновлену і більш дешеву лінійку Core i3 займаючи нішу бюджетних пристроїв.

Щоб прибрати конкурента з ринку, керівництво компанії AMD йде на здешевлення своїх флагманських продуктів - FX-43xx і FX-63xx. Природно, цей крок виробника позитивно був зустрінутий всіма покупцями – 4 ядра за ціною двох не кожен день можна придбати на ринку. Затяті шанувальники продукції на ядрі Core i навряд чи дочекаються такого ж кроку від свого улюбленого бренду, адже за всю історію свого існування корпорація Intel жодного разу не знизила ціни на свою техніку для витіснення конкурентів з ринку.
Технічні характеристики процесора FX-4350

Про те, що процесор AMD FX-4350 належить до елітного сегменту, свідчить його платформа – Vishera. У відповідності зі специфікацією, кристал не піддався ніяким змінам і, як всі інші флагмани, має кеш другого рівня 2 Мб на кожну пару ядер, а також повністю підтримує контролер пам'яті, який працює в двоканальному режимі DDR31866 МГц). Ні про які обмеження в інструкціях процесора не може бути й мови – доступні навіть повноцінні підтримки команд криптографії і векторні функції.

Процесор AMD FX-4350: відгуки, характеристики

Варто зазначити, що відсутність обмежень для гаджета з чотирма ядрами, що працює на частоті 4200 МГц, призвело до того, що пристрій в бюджетному класі має непорівнянне тепловиділення – 125 Вт в номінальному режимі. На це потрібно обов'язково звернути увагу при покупці, адже більшість дешевих систем охолодження обмежені потужністю 90 Ват.

Перше знайомство з пристроєм

Так як кристал асоціюється з серцем персонального комп'ютера, то ставлення до нього всіх виробників відповідне в плані упаковки і комплектації, торкається це і процесор AMD FX-4350. Відгуки власників запевняють, що упаковка кристала у величезну коробку проведена на найвищому рівні – процесору не страшні удари і падіння під час транспортування. Варто відзначити, що на ринку існує 4 модифікації одного і того ж пристрою:


  • процесор з заблокованим множником і зі стандартною системою охолодження (поставляється в старій упаковці, в якій кілька років тому презентувалися всі пристрої серії Black Edition);
  • пристрій з заблокованим множником без кулера (в тій же чорній упаковці);
  • процесор з розблокованим множником зі штатною системою охолодження, обмеженою тепловиділенням 125 Вт (поставляється в новій, білій упаковці);
  • пристрій з розблокованим множником без кулера в комплекті у фірмовій білій упаковці.

Якщо передбачається розгін (а заради нього багато покупців набувають продукцію AMD), то останній варіант поставки більш кращий, адже власникові не доведеться переплачувати за штатний кулер.

Ігри з системою охолодження

Дуже часто для власників процесора FX-4350 характеристики продуктивності при розгоні настільки пріоритетні, що вони просто втрачають з виду один факт, ганяючись за потужної і дорогої системою охолодження кристала. Справа в тому, що в 90% випадків підсумовування витрат на покупку недорогого центрального процесора і ефективного кулера приводить до цікавих висновків. Виявляється, за цю ж суму можна придбати більш потужний кристал (наприклад, з шістьма ядрами) в комплекті зі штатною системою охолодження.

Процесор AMD FX-4350: відгуки, характеристики

Відповідно, перед покупкою майбутньому власнику необхідно правильно зважити свої потреби і провести аналіз вартості декількох рішень. Орієнтуючись на високу продуктивність, краще віддати перевагу більш потужного пристрою, що працює гідно без розгону. А тим, хто хоче заощадити, треба порівнювати свої апетити при купівлі потужного кулера для охолодження розігнаного процесора (обмеження до 140 Вт повинно бути більш ніж достатньо).

Потенціал до розгону

Процесор FX-4350 з розблокованим множником має два режими розгону робочої частоти ядра. Передбачена технологія Turbo ґрунтується на підвищення швидкості роботи шини передачі даних і більшою мірою залежить від підтримки даної функції на материнській платі (встановлюється відповідний множник). Другий розгін центрального процесора можна виконати підняттям напруги в системі живлення самого кристала. У більшості бюджетних материнських плат даний параметр обмежений параметром 15 Вольт, відповідно, вище 49 ГГц збільшити продуктивність кристала не вдасться.


Процесор AMD FX-4350: відгуки, характеристики

Придбання материнської плати з можливостями оверлокінгу, знову ж таки, нераціонально. Адже перерахувавши всі витрати на купівлю комп'ютера, мимоволі доведеться віддати перевагу більш продуктивної процесору. Так і з розгоном даного кристала з'ясується, що на 5 ГГц він показує нестабільну працездатність.

Дивну пропозицію виробника

Досить цікаві має процесор FX-4350 відгуки власників щодо використання його для побудови платформ для офісних рішень. Низька вартість та висока продуктивність, як виявилося, мають один побічний фактор, про який в рекламних роликах замовчує компанія AMD. На базі самого кристала не реалізована вбудована графіка, відповідно, на материнській платі не буде працювати інтегрований відеовихід для підключення монітора. Однозначно доведеться докуповувати дискретний відеоадаптер.

Процесор AMD FX-4350: відгуки, характеристики

Якщо майбутній власник не планує збільшувати продуктивність системи розгоном або взагалі побажає придбати собі комп'ютер для офісних додатків або мультимедіа, професіонали в галузі ІТ-технологій рекомендують звернути увагу на продукцію серії Intel Pentium G або Core i3. У всіх продуктах конкурента, крім вбудованої графіки, значно менше тепловиділення самого процесора, а отже, вся система буде працювати значно економічніше в плані споживання електроенергії.

Продуктивність в синтетичних тестах

Якщо взяти для порівняння всі аналогічні модифікації процесорів у бюджетній ціновій ніші - FX-6300 Intel Pentium G3258 Core i34370 та FX-4350 огляд якого проводиться, то з'ясується багато цікавих фактів. По-перше, працездатність всіх тестових програм, які тестують тільки одне ядро кристала, і чудові результати продемонструють для всіх пристроїв під процесори з брендом Intel. Вся продукція AMD з величезним відривом буде перебувати в кінці списку.

А ось тести, які враховують комплексну продуктивність всіх ядер, їх частот і наявних технологій, показують прекрасні результати, наближаючи продукти лінійки FX-43xx і FX-63xx до продуктивності потужного процесора Intel Core i5. Висновок тут напрошується один: раціональність покупки продукції AMD безпосередньо залежить від потреб додатків, які будуть використовуватися користувачем. У більшості випадків всі програми «заточені» під роботу одного ядра, на відміну від продуктивних динамічних ігор, відповідно, покупка даного процесора буде вигідна лише для любителів ігор.

Найсмачніший шматок пирога

Реванш в тестах процесора FX-4350 явно видно в ігрових додатках. Ні для кого не секрет, що більшість виробників ігор орієнтуються на сумарну продуктивність процесора і графічного кристала, що працюють у зв'язці. Відповідно, всі сучасні іграшки прямо-таки створені для лінійки процесорів FX з чотирма ядрами.

Процесор AMD FX-4350: відгуки, характеристики

Процесори AMD вільно конкурують із представниками Intel у бюджетній ніші. Розгін процесора FX-4350 до частоти 49 ГГц навіть дозволяє обійти більш дорогого конкурента Core i5 в іграх: Metro, Hitman і Shadow of Mordor. А ось любителям світу танків доведеться шукати собі процесор з лінійки Intel, адже виробник оптимізував код цієї легендарної гри під продуктивність двох ядер Intel, які адаптовані під інструкції SSE4.2. Так, продуктами AMD ці технології підтримуються, але ось оптимізація роботи ядер процесора в парі залишає бажати кращого.

Непередбачені витрати

Для всіх потенційних покупців процесора FX-4350 важливим буде фактор вибору блоку живлення під ігрову систему. Як показує практика тестування енергоспоживання даного кристала при мінімальному і максимальному навантаженні, електроенергію процесор витрачати любить. Якщо в режимі очікування всі продукти бюджетного класу споживають однаково (близько 40 Вт), то максимальне навантаження викликає стурбованість. Без розгону, на штатних частотах, процесор FX-4350 демонструє споживання електрики 140 Ватт (при цьому Pentium G3258 ледь виходить за рамки 60 Ватт).

У розгоні при максимальному навантаженні процесор б'є всі існуючі рекорди для бюджетного класу пристроїв – 240 Вт (використовується 64-бітове додаток Linpack). Навіть продуктивний представник Intel Core i54690K, який в розгоні демонструє приголомшливу продуктивність, менш ненажерливий, – обмежується 155 Вт споживання електроенергії.

Відгуки власників

Це може здатися дивним, але саме про модифікації процесора FX-4350 відгуки містять більше позитивних висловів, ніж негативних. В першу чергу позначається бюджетна вартість і наявність чотирьох ядер. Адже, по суті, на ринку (сегменті до 100 в.е.) такого подарунка потенційним покупцям більше ніхто не надає. Присутність всіх існуючих технологій та інструкцій на кристалі дозволяє працювати з будь-яким додатком власнику, а великий потенціал при розгоні стане в нагоді в майбутньому, при появі більш вимогливих ігор і програм. До негативів користувачі відносять відсутність графіки на ядрі процесора, а також високу рассеиваемую потужність, для якої потрібно купувати додаткову систему охолодження.

Процесор AMD FX-4350: відгуки, характеристики

На закінчення

Як видно з огляду, модифікація процесора FX-4350 від компанії AMD швидко знайшла на ринку своїх покупців і заробила гарну репутацію серед власників. Низька вартість, величезний потенціал до розгону і прекрасні технічні характеристики в додатках просування новинки на світовому ринку явно цьому посприяли. Всім потенційним покупцям, які бажають заощадити на придбанні процесора, можна сміливо рекомендувати дану модель для побудови ігрової платформи.