Корисні поради
на всі випадки життя
» » Відеокарта GeForce GT 240: характеристики, огляд, фото та відгуки

Відеокарта GeForce GT 240: характеристики, огляд, фото та відгуки

Додано: 24.11.15

Дебют відеокарти відбувся досить давно, але його значимість виявилася дуже вагомою для виробника Nvidia. У першу чергу, з розробкою лінійки GT пов'язаний цілий ряд технологічних нововведень, які були враховані в представниках цього модельного ряду. По-друге, карта GeForce GT 240 перейшла на підтримку API Directх 10.1 а також отримала вбудований звуковий декодер для трансляції по HDMI. Можна назвати ще чимало змін, які прийшли в нижчий клас графічних прискорювачів Nvidia, але більшість з них стали необхідністю багато в чому через наявність у аналогічних рішень у конкурентів. Тим не менш бажання виробника збільшити шанси проти моделей AMD в підсумку дозволило створити непогану відеокарту початкового рівня з якісною компонентної базою. Втім, тут вже багато що залежить від компанії-виробника.
Загальні відомості про моделі

Відеокарта GeForce GT 240: характеристики, огляд, фото та відгуки

Відеокарта є яскравим і своєрідним представником бюджетного сегмента. Створення велося на платформі графічного ядра 8-го покоління. Важливо розуміти, що GeForce GT 240 з'явилася в 2010 році, тому і завдання, що вимагають високої продуктивності, для неї недоступні. Хоча розробники повністю не відкидають її застосування для запуску ігор. Зазвичай пристрій використовується в якості додаткового засоби прискорення графічного забезпечення. Крім того, до безперечних достоїнств пристрою можна віднести непогано реалізовану підтримку HD. У результаті технологія HDMI 1.3 a укупі зі звуковим кодеком HD-Audio забезпечують високоякісне відтворення відео у різних форматах.
На сьогоднішній день безпосереднім виробництвом даної карти займаються декілька компаній, в числі яких - Elitegroup, Zotac, Palit та інші. Відмінностей у цих версій чимало, але принципова різниця обумовлена типом і розміром відеопам'яті. Приміром, у базовому виконанні покупцям доступна модифікація GeForce GT 240512Mb, але можна придбати і варіант на 1024 Mb. За типом карт можна виділити і пристрої з малопотужними планками DDR3 і швидкісні рішення у вигляді GDDR3 або навіть GDDR5

Характеристики відеокарти

Відеокарта GeForce GT 240: характеристики, огляд, фото та відгуки

Знову ж існує безліч варіацій моделі, але більшість виробників прагне відповідати рекомендаціям Nvidia. Середні технічні характеристики цієї карти можна представити таким чином:

  • Тип пам'яті: доступні варіанти з чіпами DDR3 GDDR3 GDDR5.
  • Тактова частота: 550 МГц.
  • Розрядність відеопам'яті: 128 Біт.
  • Розмір пам'яті: від 512 до 1024 Mb.
  • Загальна пам'ять: відсутній.
  • DirectX: версія 10.1 з шейдерами 4.1.
  • Споживання енергії: 23 Вт.

Порівняно з іншими варіантами початкового рівня карта Nvidia GeForce GT 240 виглядає гідно. І хоча на практиці вирішувати з її допомогою складні і вимогливі завдання не доведеться, модель впорається з цілим спектром функцій, які не під силу іншим бюджетникам.

Версія від Elitegroup

Відеокарта GeForce GT 240: характеристики, огляд, фото та відгуки

На прикладі версії Elitegroup стає ще більш очевидним естетичне, а в певному сенсі і конструктивне гідність даної карти – її компактність. До речі, довжина пристрою становить 175 см, що зручно при роботі з корпусами типу Lian-Li і mini-ITX. Порівняно з виробниками Palit розробники Elitegroup не стали формувати подвійну планку, знову роблячи розрахунок на корпуси з одним виходом. Ще одна істотна особливість, за рахунок якої відрізняється відеокарта GeForce GT 240 від Elitegroup, - це присутність кулера швейцарської марки Arctic Cooling. Продукція цієї компанії цінується не тільки користувачами, але і фахівцями. Системи вентиляції AC відрізняються надійністю, що продовжує життя і самих відеокарт.


Версія від Zotac

Відеокарта GeForce GT 240: характеристики, огляд, фото та відгуки

Розглядаючи модель GT 240 від різних виробників, можна зробити невтішний висновок про бідність комплектації. І як раз фірма Zotac не дає робити такі радикальні судження. Зокрема, крім диска і інструкції покупець отримує перехідник для кабелів HDMI-DVI, окуляри 3D Vision і буклет від Zotac Boost. Але в іншому GeForce GT 240 цієї марки також схильний до мінімалізму. Це підтверджується і характерною рисою його аналога від Elitegroup в плані вимог до кількості слотів для установки.

Система охолодження виконана на основі алюмінієвих елементів, доповнених вентиляторами. У розробників не було перешкод для реалізації та пасивної системи охолодження, але, ймовірно, вони обрали цю схему виходячи з міркувань оригінальності. Якщо резюмувати думка про цю версію, то перевага буде на користь дизайну і, як вже зазначалося, розширеній комплектації. Але знову ж тільки на тлі аналогів цього ж сімейства. Щодо розгону, за рахунок якого виробники привертають увагу клієнтів, враження не такі райдужні. У цій модифікації GT 240 один з найслабших розгонів.

Відеокарта GeForce GT 240: характеристики, огляд, фото та відгуки

Версія від Palit

Palit відрізняється саме тим, що використовує весь потенціал пам'яті. Цей варіант GeForce GT 240 оснащується 1024 Mb, хоча, звичайно, він не єдиний. У цій лінійці є версія на 512 Мб. Palit використовує незвично велику систему охолодження. Це дивно, так як малопотужної карті особливо сильною захисту від перегріву не потрібно. З іншого боку, нагрів у цій версії найвищий. Цьому може бути два пояснення: або тверда термопаста впливає, або високий розгін, про який варто поговорити окремо. В Palit не поскупилися виділити користувачам максимум з того, що міг забезпечити даний прискорювач. Тому щодо продуктивності дана карта може розглядатися як самий потужний варіант. З іншого боку, доведеться пожертвувати естетично неприємними нюансами. Це в першу чергу гучність і наявність незабутнє термопасти.


Позитивні відгуки про відеокарту

Відеокарта GeForce GT 240: характеристики, огляд, фото та відгуки

Якщо говорити про переваги, які були виявлені в процесі користування даною відеокартою, то, безперечно, на перший план виходять широкі можливості роботи з відео. Причому власники відзначають не тільки якість передачі зображення, але і швидкість в процесі обробки відео, яку забезпечує GeForce GT 240. Відгуки підтверджують, що в бюджетному сегменті цей графічний прискорювач повністю зможе влаштувати тих, хто здебільшого працює з відеоредакторами. До плюсів варто віднести і можливість підключення ПК до сучасних телевізорів, а також іншої відеотехніки без потреби в місцях з'єднань. Недарма деякі виробники комплектують дану карту проводами для HDMI. Власне, переваги в роботі з відео зумовлені однією вагомою відмінністю пристрою – доповненням у вигляді прискорювача PhysX, який при мінімальному потенціалі все ж дає деякий швидкодію системи.

Негативні відгуки про відеокарту

Головним недоліком, який, втім, очікуємо від недорогий карти початкового рівня, є непридатність до роботи з вимогливими сучасними іграми. Про наявність запасу для більш потужних майбутніх іграшок і зовсім говорити не доводиться. Далі при всіх плюсах роботи з відеотрансляціями не обійшлося і без обмежень підключення до ТБ-роз'ємів. Зокрема, відсутня аналоговий вхід S-Video. Справедливості заради треба сказати, що і в дорогих моделях графічних прискорювачів аналогові підключення все частіше не підтримуються, що і говорити про мінімально укомплектованому GeForce GT 240 ціна якого становить 3000-3500 руб. Але ще більше користувачів засмутило відсутність підтримки SLI. Це означає, що скористатися ще однієї такої ж картою для підвищення продуктивності комп'ютера не вийде.

Кому підійде?

Відеокарта GeForce GT 240: характеристики, огляд, фото та відгуки

Модель може влаштувати користувачів недорогих домашніх ПК. За великим рахунком це бюджетне рішення, яке відрізняється простотою у всіх відносинах. Якщо досвідчені геймери, можливо, захочуть власноруч розігнати пристрій, підвищивши продуктивність, то для рядових користувачів достатньо встановити драйвер для відеокарти GeForce GT 240 з диска в комплекті і приступити до експлуатації комп'ютера. Знову встановлена картка дозволить вирішувати офісні завдання по редагуванню документів, забезпечить легкість в роботі з фотографіями, а також дозволить дивитися фільми з усіма перевагами у вигляді високоякісної передачі картинки. Для фахівців ж цей варіант буде зручний в роботі з компактними медіацентрами типу HTPC. Якщо повернутися до гри, то цей потенціал графічного прискорювача можна реалізувати тільки як допоміжний елемент системи.

Висновок

Модель являє собою досить специфічного представника відеокарт початкового рівня. Для Nvidia GeForce GT 240 характерні всі типові недоліки таких пристроїв, але в деяких аспектах відзначаються і приємні сюрпризи, і прикрі розчарування. Однозначно, що розраховувати на середню продуктивність не варто: вона мінімальна, і з цим доведеться змиритися. З приємного варто виділити широкі і навіть рідкісні можливості для обробки відео, не кажучи про можливість перегляду HD-фільмів. До мінусів же, які невластиві недорогим бюджетникам, ставиться обмеження щодо використання технології SLI, що дозволяє нарощувати графічний потенціал системи.