Корисні поради
на всі випадки життя
» » Твір-роздум на тему "Природа". Варіанти написання твору

Твір-роздум на тему "Природа". Варіанти написання твору

Додано: 24.11.15
Рубрика: Цікаве

Мало хто в даний момент живе в сільській місцевості. За пару десятків років сільські жителі перебралися у великі міста. Природа залишилася позаду, на жаль. Городян оточують залізобетонні будівлі, асфальт, транспорт, офіси та магазини. Нащадки колишніх селян природу бачать тільки на картинах і фотографіях. У школі дітям можуть дати завдання по літературі написати твір-роздум на тему "Природа". Що напише дитина, якщо він рідко буває на природі, а якщо і буває, то не звертає уваги на ліси, птахів, тварин, річки?
Описати можна тільки те, що бачив, відчував

Якщо твір задали написати заздалегідь, перед вихідними або канікулами, є шанс показати дитині природу. Можна поїхати в ліс, парк. Батькам краще самим звернути увагу на природу. Наприклад, сказати: "Син, подивися, яка гарна берізка! У неї такі гарні смужки, а гілки опускаються новорічним "дощиком"! Це плакуча береза! Давай підійдемо! Відчуваєш запах? Пощупай, яка вона". Нехай міської школяр зверне увагу не за наполяганням, а з інтересом. Може, десь на берізці сидить і співає пташка в цей момент. Потрібно прислухатися.

Твір-роздум на тему "Природа". Варіанти написання твору

Міні-твір на тему "Природа" може бути присвячений як окремого об'єкта (дереву, птиці, погоди), так і живого світу в цілому. Школяр може таке написати твір тільки про одну берізці, якщо дозволить педагог. Але потрібно враховувати, що і назва теми у цьому випадку повинне бути пов'язане з цим деревом.

Ставлення людини до природи

Будь-яка людина може сказати: "Я люблю природу". Насправді такий прояв любові - це дбайливе ставлення до всього живого. Кожен школяр має знати, що в лісі не можна смітити, адже природа не може "переварити" штучні матеріали. Любитель флори і фауни буде з болем у серці споглядати звалище в гайку. Порядна людина ніколи не надійде погано. Почати твір-роздум на тему "Природа" іноді варто з чистоти в лісі, на березі річки, в полях і горах. Це настільки наболіла тема. Наш герой з батьком на цей момент теж можуть бачити купу сміття в траві.

Твір-роздум на тему "Природа". Варіанти написання твору
Батькам важливо дати дитині зрозуміти, що це жахливо, так робити не можна. Уміння піклуватися про усьому живому і неживому може прищепити в школі тема "Людина і природа". Твір це, класний годину або урок біології, але обов'язково цю тему потрібно розкрити максимально. Мало переповісти на словах. Бажано відвести дітей на прогулянку і показати все. Запитати їх: "Діти, чи подобається вам, що тут смітник?". Відповідь, напевно, буде негативним. Діти повинні вміти описати на уроці, що бачили, відчували.

На річці і в лісі цікаво

Хороший привід познайомити дитини з природою - прогулянка вихідний день. Необов'язково вибирати екзотичні місця. Найближча сільська місцевість цілком підійде. Батько, як любитель риболовлі, може взяти сина з собою на річку. Купання теж можна віднести до спілкування з природою. Дитина відчуває холодну воду, брижі, бачить латаття, лілії, водорості. Прибережні дерева так і манять своїми гілками. У спекотні літні дні над водою можна побачити бабок.

Твір-роздум на тему "Природа". Варіанти написання твору


Твір-роздум на тему "Природа" можна написати, розбивши на абзаци з такими підтемами: зв'язок людини з природою (вступ), природа у минулому і зараз, екологічна проблема (вирубка лісів, сміття, пожежі), пізнання природи і себе як її частини, що може зробити наше покоління (висновок). Підтеми можуть змінюватися залежно від таланту, досвіду і знань учня.

Поради з написання

Можна написати твір на тему "Рідна природа" не тільки на основі власних спостережень, але і спираючись на допомогу російських класиків: письменників, поетів, музикантів. Наприклад, Федір Тютчев багато свої вірші присвятив природі. Тургенєв в "Бежином лузі" розповідає про те, яке чудове ранок буває. У Пушкіна і Лермонтова чимало описів природи у віршах і прозі.

Твір-роздум на тему "Природа". Варіанти написання твору

Школярам корисно читати книги авторів минулих століть. Потрібно вміти відрізняти, що відбувається з природою зараз і яка вона була. Адже багато залежить від майбутніх поколінь. Рекомендується школярам читати саме ті книги, які їм цікаві.

Варіант твору

Школяру потрібно вміти самостійно складати речення, пов'язувати їх за змістом, а також розбивати на абзаци. Будь твір-роздум на тему "Природа" можна написати унікальне, адже школяр може проживати в будь-якій місцевості: поруч з горами, на морському узбережжі, в місті, який оточують степу. Нижче наведено варіант твору про лісах і річках.

Природа - це найцінніше, що є на нашій планеті. Наші предки жили найчастіше в сільській місцевості. Сучасна людина живе в місті, а душею тягнеться до природи.

Російські класики описують у своїх творах живу природу, що оточувала їх. Зелене листя, спів птахів, легкий вітерець і рожевий захід манили всіх небайдужих людей. Наші сучасники, на жаль, втрачають зв'язок з природою. Люди приїжджають відпочивати до річки або в ліс, але не цінують подарунок Творця. Розучилися милуватися, помічати, тому що цікавить їх тільки техніка.

В даний час природа перебуває в кризі. Замість грибів і ягід ростуть купи сміття, спів птахів замінює рок-музика, що б'є з вікон автомобіля, замість дерев стоять намети туристів. Людина розучився дбайливо поводитися з природою, тому йде та краса, яку бачили не тільки класики, але й митці всіх віків.


Щоб зупинити трагедію, молодому поколінню треба вчитися любити флору і фауну. Не новітні технології повинні завойовувати серця людей, а природа, яка дає можливість жити, дихати киснем, відпочивати від проблем. Якщо людина навчиться цінувати найдорожче, ліси не зникнуть у найближчі роки.

Наше покоління ще в силах зупинити вимирання лісів, але забруднення вод запобігти практично неможливо. Краще врятувати те, що ще може жити - ліси, гори, луки. У таких місцях може зрости стільки необхідних для життя рослин. Тварини і птахи також існують завдяки флорі. Потрібно пам'ятати, що існування природи - в наших руках.