Корисні поради
на всі випадки життя
» » Арка для саду: виготовлення своїми руками

Арка для саду: виготовлення своїми руками

Додано: 26.11.15
Рубрика: Ремонт

На дачній ділянці повинно бути приємно і комфортно відпочивати і працювати. Арка для саду стане відмінним доповненням декоративного зони, а також дозволить сформувати чудове місце для розслаблення всіх членів сім'ї. Такі конструкції можуть володіти різними формами, наприклад, шпалерної або мати форму склепіння, кожну з них можна реалізувати без сторонньої допомоги, що дуже вигідно по вартості.

У продажу сьогодні можна зустріти арки різних конструкцій, однак недорогі виглядають досить просто, а також виконуються з пластику, який схильний до впливу агресивного середовища, що вказує на короткий термін життєдіяльності конструкції. Тоді як дорогі моделі можуть не підійти по конструктивним особливостям або відтінку, а виконуються вони найбільш часто з металу, який доставити до місця самостійно вельми проблематично.
Арка для саду досить часто саме з цих причин виготовляється домашніми майстрами самостійно. Виконання таких робіт не є складним завданням, а впоратися з цим зможе навіть людина, яка не має достатньої кількості досвіду. Краще всього для маніпуляцій використовувати деревину, так як вона просто обробляється і виглядає натурально.

Підготовка до проведення робіт

Арка для саду: виготовлення своїми руками

Якщо вами буде виготовлятися арка для саду, то потрібно буде підготувати дерев'яні бруси або стовпи в кількості 4 чи 6 штук. Їх висота повинна бути дорівнює двом метрам, тоді як ширина становить 100 або 75 міліметрів. Дані стовпи належить встановити строго вертикально, щоб вони виступили опорами, до яких будуть фіксуватися 2 бічні поперечні балки. До них, в свою чергу, будуть кріпитися поперечини. Для виготовлення останніх підійде обрізна дошка, перетин якої дорівнює 20 х 200 міліметрів. Важливо правильно вибрати деревину, її вологість не повинна бути надмірно високою, в іншому випадку при розсихання матеріал втратить свою первинну форму, а вся конструкція перестане бути рівною.
Вибір матеріалу

Арка для саду: виготовлення своїми руками

Краще всього не економити на деревині, тільки так вдасться виготовити арку, яка прослужить не один рік. Якщо ви купуєте матеріал в літній час, варто поцікавитися про період, коли проводилася рубка лісу. У зимовий час такі маніпуляції виробляти найбільш переважно, так як в стовбурах знаходиться найменша кількість соку, який негативно впливає на якісні характеристики при експлуатації.

Технологія виготовлення арки

Арка для саду: виготовлення своїми руками

Спочатку потрібно буде підготувати поглиблення, параметр яких може варіюватися від 05 до 1 метрів. Туди стануть встановлюватися стовпи. Варто відзначити, що, коли вами буде виготовлятися арка для саду, глибина ямок залежить від різновиду ґрунту. Якщо доведеться працювати з рихлим грунтом, то слід заглибитися більше. Для того, щоб конструкція відрізнялася практичністю, частина опор, яких потрібно заглибити, необхідно обробити бітумом або добре обернути руберойдом. Підійде для проведення цих робіт і толь, а також інші гідроізоляційні матеріали. Коли виготовляються арки для саду своїми руками, то правильність установки опор потрібно перевірити за допомогою будівельного рівня, який забезпечить вертикальність положення елементів. Отримане порожній простір в ямах слід засипати щебенем, однак найбільш надійним способом стане заливка бетоном.


Рекомендації майстра

Арка для саду: виготовлення своїми руками

Виготовляючи арки для саду своїми руками, слід подумати над розташуванням конструкції. Її можна починати вибудовувати уздовж доріжки або в зоні відпочинку. Якщо стовпи збільшити до 6 штук, то це дозволить сформувати справжню альтанку. Якщо є бажання, щоб рослини обмотували перголу, то між стовпами рекомендується натягнути шпагат. Якщо набити між ними рейки, розташувавши їх у вигляді решітки, то пергола буде мати дуже привабливий вигляд. Для того, щоб виключити негативний вплив комах на деревину, краще обробити поверхню елементів спеціальним складом. Він дозволить захистити конструкцію від згубного впливу атмосферного впливу. Грати можуть розташовуватися і на даху, так рослинам буде зручніше підніматися нагору.

Нюанси проведення робіт

Арка для саду: виготовлення своїми руками

Виготовляючи арки для саду, фото яких представлені в статті, можна використовувати й елементи, виконані з металу. Це може бути куточок або арматура. Такі заготовки для початку добре знежирюють, а після фарбування проводять в потрібний колір. Краще всього підібрати склад, який володіє якостями атмосферостійкості. Дерев'яні елементи рекомендується фіксувати з допомогою оцинкованих деталей. Дерев'яна арка краще поєднується з рослинами, однак при сильних морозах і подальшому відтаванні деревина може змінити свої початкові розміри, а також потемніти, що не завжди виглядає дуже привабливо. Важливо врахувати, що рослини, примерзая до металу, можуть загинути.

Висновок

Перголи-арки для саду можуть виготовлятися з комбінованих матеріалів, наприклад, з деревини та ОСБ, з допомогою яких можна зробити стінки глухими. Використовуючи якомога більшу кількість матеріалів, ви маєте можливість втілити всі свої дизайнерські задуми. Дерев'яні арки для саду можуть стати повноцінними альтанками, якщо для цього використовувати полікарбонат, який стане покривним матеріалом. Його кріплення проводиться на каркас, попередньо виконаний з деревини або металу.