Корисні поради
на всі випадки життя
» » Яке масло заливати в гідропідсилювач керма? Поради по заміні масла в ГУР

Яке масло заливати в гідропідсилювач керма? Поради по заміні масла в ГУР

Додано: 26.11.15
Рубрика: Авто поради

Гідропідсилювач рульового управління, як і інші вузли та агрегати автомобіля, вимагає періодичного обслуговування. Найчастіше всі профілактичні заходи зводяться до заміни робочої рідини. Нерідко необхідно просто долити масло в гідропідсилювач керма. Автолюбителі стикаються з проблемами при підборі необхідних гідравлічних рідин.

Як часто необхідно замінювати рідина ГУР

Фахівці, які займаються ремонтом і відновленням гідропідсилювачів, рекомендують приділяти цьому вузлу достатню кількість уваги. ГУР дуже примхливий, і для його впевненої і надійної роботи що-небудь не підійде. Дуже важливо, щоб залите речовину було якісним.

Яке масло заливати в гідропідсилювач керма? Поради по заміні масла в ГУР
Тому радять регулярно міняти це саме масло. Якщо ви не знаєте, яке масло заливати в гідропідсилювач керма, скористайтесь рекомендаціями виробників автомобіля.
Що стосується періодичності замін, то це залежить від того, наскільки інтенсивно і в яких умовах використовується машина. Також важлива манера водіння. Для тих, хто їздить мало і добре стежить за автомобілем, заміну рекомендується проводити один раз за два роки.

Якщо ж машина використовується більш інтенсивно, тоді заміну проводять, коли з'явився стійкий запах гару від рідини, або тоді, коли колір масла став темним. Середній період, рекомендований професіоналами, становить близько 30000 км. Це один раз в рік.

Навіщо міняти масло

Деякі автолюбителі, а особливо жінки, часто задають це питання. Адже виробники пишуть в інструкціях до авто, що рідини вистачить на весь період життя машини. Але практика показує, що це не так. Може, де-небудь в Європі це працює, але не в нашій країні.
При експлуатації механізму ГУР відбувається природний знос деяких вузлів. У робочої рідини накопичуються металева стружка і бруд. Це не кращим чином позначається на роботі гідропідсилювача. Масло зі стружкою починає працювати як абразив.

Симптоми швидкої заміни

Провести цю операцію потрібно, якщо ви спостерігаєте важкий хід рульового колеса, а обертається воно з відчутними ривками, якщо рідина помутніла, в ній з'явилася суспензія. Також вона може випливати із системи внаслідок різних течій.

При проведенні технічного обслуговування автомобіля дуже важливо контролювати рівень масла в гідропідсилювачі керма. Від цього залежить надійна робота вузла.

Як проводиться заміна

Сама операція проводиться дуже просто і включає в себе кілька основних етапів.

Яке масло заливати в гідропідсилювач керма? Поради по заміні масла в ГУР
Якщо не вдаватися в подробиці, то першим ділом потрібно злити все старе масло з ємності гідропідсилювача. При цьому важливо не забути зняти шланг від бачка. Через цей шланг зливається стара рідину, а також виконується промивка системи.

Після того як робоче масло злилося, слід добре, навіть ретельно вимити всю систему. Це робиться, щоб повністю змити залишки старих речовин, які могли всередині залишитися. Для цього не потрібно купувати будь-яких спеціальних засобів. Фахівці радять використовувати для цих цілей 2-25 літра рідкого масла.

Коли всі промито, а система чиста, відновіть контур ГУР і залийте нову рідину. При цьому важливо прокачувати систему. Це дозволить прибрати повітря. Скільки масла в гідропідсилювачі керма повинно знаходитися, залежить від конкретного ГУР.


Про оліях і рідинах

Існує кілька видів таких масел. Вони мають різний колір – так їх і розрізняють між собою автолюбителі. Але реальні відмінності аж ніяк не в кольорі, а в складі продукту, в'язкості, у базі для продукту, що використовуються присадки.

Так, якщо колір масла однаковий, не завжди їх можна змішувати, адже різні продукти можуть мати абсолютно різний склад. Наприклад, червоне масло в ГУР не може бути замінене на інше червоне – це невірний підхід.

Три кольори

Мова не піде про кольорах речовин для ГУР.

Яке масло заливати в гідропідсилювач керма? Поради по заміні масла в ГУР
Отже, червона рідина – це продукція Dextron. Це можуть бути як мінеральні продукти, так і синтетичні. Незважаючи на різноманіття видів і типів, всі вони є маслами для автоматичних коробок. Але їх відмінно використовують в якості гідравлічної рідини для ГУР.

Жовтий колір - це продукти для автомобілів "Мерседес". Принаймні, їх найчастіше застосовують саме в моделях даної марки.

Є ще зелені рідини. Це теж масла для ГУР. Вони бувають також як синтетичними, так і мінеральними. Цю продукцію дуже люблять європейські виробники. З АКПП їх не можна використовувати.

Яке масло заливати в гідропідсилювач керма

Автомобілісти в реальності і в Інтернеті люблять сперечатися про синтетичних і мінеральних маслах.

Яке масло заливати в гідропідсилювач керма? Поради по заміні масла в ГУР
Тут це не дуже актуально. Так, в ГУР дуже багато деталей з гуми. Синтетична гідравлічна продукція набагато гірше працює з гумовими виробами, які створені з натуральних каучуків, а це практично вся гума. Для використання синтетичного масла призначена особлива по своєму складу гума.

На дуже рідкісних авто використовують синтетичні продукти для ГУР. Правильніше застосовувати лише мінеральні продукти, якщо в інструкції про це нічого не написано додатково.

Три простих правила, який зроблять роботу ГУР бездоганною

Ви можете сміливо змішувати мінеральні продукти червоних і жовтих кольорів. Рідини зеленого кольору ні з якими іншими змішувати не можна. Також не мішаються синтетика і мінералка. Тому, якщо ви не зовсім впевнені в тому, яке масло заливати в гідропідсилювач керма, незайвим буде подивитися інструкцію до авто.


Якщо подивитися відмінності між продукцією для АКПП і рідиною для ГУР, можна побачити багато цікавого. Якщо розглянути функції обох коштів, то в цілому їх функції однакові. І те й інше масло є робочим тілом, яке передає тиск.

Яке масло заливати в гідропідсилювач керма? Поради по заміні масла в ГУР
Різниця є – вона складається в складі і присадки. Але їх можна чудово використовувати в ГУР. На японських авто можна в гідропідсилювачі виявити те ж, що і в АКПП.

Сімейство продукції "Декстрон" на зорі популярності було створено для автоматичних коробок.

Яке масло заливати в гідропідсилювач керма? Поради по заміні масла в ГУР
Сьогодні деякі називають їх трансмісійними, хоча це не зовсім так. Насправді це гідравлічні масла. Називають їх ATF. Це недороге масло для гідропідсилювача керма, ціна його становить близько 200 грн за 1 літр.

Хитрі європейські виробники пішли досить далеко і заборонили заливати в ГУР що попало. Слід використовувати лише те, що рекомендовано, а купувати продукцію потрібно лише в одному місці. Це відмінний спосіб заробити гроші.

Якщо ви сумніваєтеся, яке масло заливати в гідропідсилювач керма на конкретному автомобілі, але хочете придбати хорошу і неоригінальну рідина, це не позначиться на ресурсі або працездатності. Різниця полягає лише в кольорі. Але змішувати їх все-таки не варто. У деяких випадках така суміш пінилася, що не є добре.

І все-таки: що лити в ГУР?

Масел досить багато, також багато виробників і торгових марок.

Яке масло заливати в гідропідсилювач керма? Поради по заміні масла в ГУР
Якісна рідина повинна бути безпечною для людей, а також надійно працювати при високих температурах.

Безпека – це те, чим відрізняється якісна продукція.

Яке масло заливати в гідропідсилювач керма? Поради по заміні масла в ГУР
При нагріванні рідини можуть виділятися шкідливі пари, а так як це хімічний продукт, пари не повинні завдавати шкоди водієві або пасажирам. Зазвичай якісна рідина має відповідний сертифікат. Наприклад, масло гідропідсилювача керма "Рено Логан" повністю безпечно для здоров'я.

Відмінна, якісна рідина для ГУР повинна спокійно без будь-яких змін витримувати температурні режими вище ста градусів. Погані масла можуть згортатися, що може призвести до плачевних наслідків. До того ж при різкій зміні температурних режимів робоча рідина не повинна втрачати свої первинні характеристики. Це дуже важливо.

Отже, ми з'ясували, яке масло заливати в гідропідсилювач керма.