Корисні поради
на всі випадки життя
» » Сигарети "Кемел": бренд зі столітньою історією

Сигарети "Кемел": бренд зі столітньою історією

Додано: 26.11.15
Рубрика: Цікаве

Тютюнові бренди, відомі у всьому світі, вселяють довіру. Дійсно, не можуть же мільйони споживачів з усього світу помилятися. Вибираючи відому марку, відчуваєш себе впевненіше. Взяти хоча б сигарети «Кемел» - їх можна купити в будь-якому тютюновому магазині нашої країни і тут же побачити на великому екрані в новому голлівудському фільмі. Коли насправді з'явився цей бренд і що він пропонує своїм споживачам сьогодні?

Коли з'явився «верблюд»?

Сигарети "Кемел": бренд зі столітньою історією
Вперше сигарети Red Camel з'явилися у продажу в 1913 році. Нову тютюнову продукцію випустила велика американська корпорація R. J. Reynolds Tobacco. Сигарети в той час тільки з'являлися, сама ідея загортати сухий тютюн в тонкий папір і упаковувати готові «палички» в м'які пачки дивувала і привертала публіку. Такий зручний варіант куріння завойовував увагу публіки і стимулював поширення шкідливої звички. Нові сигарети «Кемел» виготовлялися з суміші вірджинії і турецького тютюну. Пізніше таку рецептуру назвали American Blend («Американська суміш») і нерідко використовували в інших тютюнових виробах. Досить швидко змінилася назва – «верблюд», а саме так перекладається на російську слово Camel, втратив свій колір, і визначення Red зникло з пачок.
Рекламна кампанія

Сигарети "Кемел": бренд зі столітньою історією

Нова марка тютюнових виробів дуже швидко завоювала популярність спочатку в Америці, а потім і у всьому світі. Не обійшлося в цій справі без геніального маркетингу. За деякий час до початку продажів в місцевих газетах з'явилося загадкове оголошення, передвіщає навала верблюдів. Воно кілька разів публікувалися повторно з додаванням деяких подробиць. І коли у населення вже насправді почалася легка паніка, в друкованих виданнях з'явилося нове повідомлення. «Завтра в нашому місті верблюдів буде більше, ніж в Африці і Азії!» - свідчив його текст. На наступний день в продаж нарешті надійшли сигарети «Кемел», а газети гордо оголосили, про яких саме «тварин» йшла мова. Спочатку ця марка позиціонувалася як чоловіча – мінімальна кількість різновидів, різні сорти сигарет відрізнялися один від одного тільки фортецею і дизайном пачки. Що цікаво, за сто років існування бренду він так і не запустив масове виробництво ароматичних або якихось інших «особливих» тютюнових виробів.
Під час Другої світової війни саме «Кемел» був включений в продуктовий набір американських солдатів. Проте вже в середині минулого сторіччя з'явилися деякі проблеми, на американському ринку стали з'являтися нові сигарети «для чоловіків». І тоді, в 1980 році, був проведений перший турнір Camel Trophy – пригода з цінними призами, підвищило популярність бренду.

Російська історія бренду

У часи СРСР сигарети «Кемел» були рідкісною і дорогою контрабандою. Багато людей тільки мріяли їх спробувати, а ті, кому вдавалося курити сигарети цієї марки час від часу, вважалися справжніми щасливчиками. Ситуація кардинально змінилася в 1992 році. Залізна завіса впала, та тютюнові вироби, виготовлені в США стали продавати у всіх кіосках. У 1999 році бренд був проданий компанії Japan Tabacco. В той час у сигарет «Кемел» в Росії було чимало серйозних конкурентів, і популярність вони мали середню. Ситуацію треба було рятувати, і в 2000 році змінилися концепція і дизайн бренду. З тих пір Camel – це сигарети не для шукачів пригод, а для успішних ділових чоловіків. Також у 2000 році почався випуск тютюнових виробів під цією маркою в Росії, на фабриці поблизу Санкт-Петербурга, що належала корпорації JT.


Сигарети Camel в мистецтві

Сигарети "Кемел": бренд зі столітньою історією

Заборона пропаганди куріння в нашій країні набув чинності зовсім недавно. До недавнього часу в художніх фільмах і різних відеороликах можна було демонструвати тютюнові вироби і процес їх споживання. Що цікаво, побачити пачки з верблюдом можна не тільки в американських картинах, але і у великих творах радянського кінематографа. Саме цю марку курять Гліб Жеглов (у першій серії фільму «Місце зустрічі змінити не можна») і Вальтер Шелленберг («Сімнадцять миттєвостей весни»). Не обділили увагою бренд і російські режисери. Головний герой популярного телесеріалу «Бригада» курить саме сигарети «Кемел». Види тютюнових виробів цього бренду не занадто сильно відрізняються по дизайну пачок. Тому зовсім неважко дізнатися сигарети і в багатосерійному фільмі «Справжній детектив».

Відгуки про тютюнових виробах «Кемел»

Сигарети "Кемел": бренд зі столітньою історією
Сьогодні Camel позиціонується як преміум-бренд. Якщо вірити думку покупців, які регулярно вживають тютюнові вироби, своїм статусом марка повністю відповідає. «Кемел» – це сигарети, що володіють приємним смаком і ароматом. Деякі споживачі стверджують, що навіть дим у виробів цього бренду відрізняється – специфічний запах практично не просочує одяг або приміщення в процесі куріння. Ще два достоїнства марки – прийнятна ціна (на сьогоднішній день – менше 30 гривень за пачку в Росії) і стильний дизайн. Мають сигарети «Кемел» відгуки і вкрай негативні. Їх найчастіше залишають кардинальні противники куріння. Втім, вони по-своєму праві, так як куріння навіть найякісніших тютюнових виробів завдає серйозної шкоди здоров'ю.