Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ополіскувач для порожнини рота «Лістерін»: відгуки, інструкція по застосуванню

Ополіскувач для порожнини рота «Лістерін»: відгуки, інструкція по застосуванню

Додано: 26.11.15

Гігієна порожнини рота – справа вкрай важливе і обов'язкове для всіх людей. Для здійснення даного заходу вкрай важливо підібрати найбільш підходящий засіб. На сьогоднішній день таким препаратом є «Лістерін», відгуки про який носять виключно позитивний характер. Тому цілком розумно буде звернути на нього пильну увагу і дізнатися всі подробиці про ньому.

Історія створення

«Лістерін», ціна якого відрізняється своєю абсолютною демократичністю і доступністю для всіх верств населення, був придуманий відомим англійським ученим на ім'я Джозеф Лістер. Спочатку винахід активно позиціонувалося як спеціальний антисептичний розчин, за допомогою якого планувалося проводити стерилізацію всілякого хірургічного інструменту. Також його продавали в якості засобу для миття підлоги у приміщеннях медичних установ з метою їх дезінфекції, і навіть як препарат для ефективного лікування гонореї. Але в 1920 році компанія «Ламберт» вперше випустила в світ рідина під брендом Listerine Cool Mint – ополіскувач рота з сильнодіючим бактерицидним ефектом.
Ополіскувач для порожнини рота «Лістерін»: відгуки, інструкція по застосуванню

Нюанси дії препарату

Отже, як ми вже з'ясували, що догляд за яснами, зубами і мовою – запорука здоров'я не тільки рота, але і всього організму в цілому. «Лістерін» (відгуки підтверджують його високу ефективність) характеризується тим, що здатний:

 • Руйнувати тонкий шар нальоту на зубах, який, у свою чергу, може стати місцем небажаного розмноження хвороботворних бактерій.
 • Знизити активність отруйних ферментів, що виділяються небезпечними мікроорганізмами.
 • Знищити захисну оболонку мікробів.
 • Продовжити час відсутності гнильних проявів і знизити розмноження патогенної мікрофлори.
 • Прибрати неприємний запах з рота, який може викликати додатковий дискомфорт у людини і оточуючих.

Рекомендації до застосування

Ополіскувач для порожнини рота «Лістерін» в більшості випадків призначається до вживання стоматологами у випадках виникнення хвороб порожнини рота або ж для проведення високоефективних профілактичних заходів.
Ополіскувач для порожнини рота «Лістерін»: відгуки, інструкція по застосуванню

Часто рідина виписується при таких проблемах:

 • Наявність зубного каменю.
 • Запаленні ясен і таких хворобах, як гінгівіт, пародонтит.
 • Рухливості зубів, ослабленні кореня.
 • Поганому запаху з рота.
 • Комплексному догляді за ротовою порожниною, зубами і яснами.

Склад препарату

Практика показала, що самий ефективний сучасний ополіскувач – це «Лістерін». Відгуки споживачів можуть бути вагомим доказом відповідності ціни якості. Але все це стає можливим завдяки унікальній формулі, компонентами якої є:

 • Евкаліптол.
 • Метилсалцилат.
 • Ментол.
 • Тимол.

Саме на основі цих ефірних масел і відбувається сприятливий вплив на проблемну зону. При цьому варто зауважити, що спирт не входить в перелік активно діючих компонентів, і служить лише для більш активного впливу компонентів ополіскувача, якщо є больовий синдром, а також для прискорення розкладання нальоту. Дуже важливо і те, що натуральна основа забезпечує ефективність медичної рідини, оскільки в такому випадку шкідливі організми не здатні адаптуватися до її впливу.


Ополіскувач для порожнини рота «Лістерін»: відгуки, інструкція по застосуванню

Безпека

Оскільки «Лістерін», відгуки про який – показники високої якості роботи його виробника, є сумішшю виключно натуральних компонентів, то ймовірність звикання до нього повністю виключена. Крім того, науково доведено, що препарат загалом не має яких-небудь яскраво виражених побічних ефектів. Виняток може лише скласти індивідуальна непереносимість людиною окремо взятих компонентів.

Правильне застосування

«Лістерін», інструкція якого детально описує особливості його використання, повинен два рази в день надавати своє лікувально-профілактичну дію. Самим оптимальним варіантом буде його використання після чищення зубів звичайною зубною пастою.

Саме по собі полоскання здійснюється наступним чином:

 • У склянку наливають ополіскувач.
 • Полоскання триває приблизно тридцять секунд, після чого засіб спльовують.

Не слід розбавляти препарат водою, оскільки це лише послабить його властивості і використання не викличе належного ефекту.

На перших порах смак ополіскувача може здатися різким і неприємним. Тому в перші кілька днів необхідно полоскати рот по десять-п'ятнадцять секунд, а після – нарощувати час, поступово доводячи до тридцяти секунд.

Ополіскувач для порожнини рота «Лістерін»: відгуки, інструкція по застосуванню

Для людей, які носять коронки на зубах, препарат також виявиться дуже ефективним. Тепер літнім людям і тим, хто має штучні аналоги зубів, не варто боятися виникнення запальних процесів в місцях можливого застрягання їжі. Регулярна обробка рота ополіскувачем сприяє знищенню потенційних вогнищ запалень.

Особливості застосування препарату дітьми

Ополіскувач для порожнини рота «Лістерін» може бути прописаний і дітям, вік яких перевищує шість років. Безпосередньо в момент полоскання батьки повинні контролювати дитину, щоб уникнути проблем, якщо він раптом проковтне цю лікувальну рідину. У разі виникнення подібної ситуації необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця.

Ополіскувач для порожнини рота «Лістерін»: відгуки, інструкція по застосуванню


Дуже зручно й те, що «Лістерін» дозволяється застосовувати вагітним і годуючим груддю жінкам. Однак для цього все ж варто попередньо проконсультуватися з лікарем.

Новинки

«Лістерін» (ціна його коливається від 110 до 230 крб.) має цілий ряд ополіскувачів, серед яких є наступні серії: «Освіжаюча м'ята», «Захист ясен і зубів», «Білизна зубів». Весь цей комплекс в змозі забезпечити надійний захист зубів людини.

До речі, пити описувану рідина категорично забороняється. Застосування її в харчових цілях також не допускається.

Зовнішній вид

Ополіскувач для рота «Лістерін» надходить у продаж в пластикових пляшках ємністю 250 мл. Відкрити тару без праці зможе кожен. Зручна форма пляшки і те, що вона не розіб'ється, робить можливим безпечне транспортування навіть на далекі відстані, якщо ви плануєте подорожувати, при цьому не забуваючи про здоров'я зубів.

«Лістерін» (ополіскувач) буде максимально ефективним, якщо після гігієнічної маніпуляції не їсти і не пити протягом півгодини. Саме полоскання повинно проводитися ретельно, рідину необхідно проціджувати крізь зуби, докладаючи зусилля.

Описуючи «Лістерін» (інструкція його буде зрозуміла будь-якій людині), зазначимо, що лікар може призначити одну з двох серій своєму пацієнтові – експертну або базову. Все залежить від переслідуваних цілей, які можуть полягати в лікуванні або профілактиці.

Експертна лінія здатна позбавити від запалення ясен, їх кровоточивість і потемніння зубів.

Ополіскувач для порожнини рота «Лістерін»: відгуки, інструкція по застосуванню

На закінчення хотілося б відзначити, що запобігання хвороб зубів – пріоритетна діяльність людей, які дійсно прагнуть на довгі роки зберегти своє здоров'я, не витрачаючи зайвих сил, часу і грошей на її відновлення. Перед початком використання препарату «Лістерін», а ще краще перед покупкою, отримаєте консультацію фахівця, щоб розібратися з усіма виниклими питаннями.