Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Антиангин": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки

"Антиангин": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки

Додано: 26.11.15

Біль у горлі завжди з'являється невчасно. Багато хто намагається привести себе в форму з допомогою полоскань або зовсім не звертають уваги на неприємний симптом. А адже запускати недуга ні в якому разі не можна. Можуть з'явитися ускладнення, лікувати які доведеться вже в умовах стаціонару. Якщо біль у горлі або порожнини рота має бактеріальний характер, на допомогу прийде препарат «Антиангин». Інструкція по застосуванню описує, як правильно використовувати лікарський засіб.

Форми випуску та склад

Ліки випускають у формі таблеток для розсмоктування і спрею. В якості основного діючого компонента виступає тетракаина гідрохлорид. У таблетках додатково використовуються такі речовини, як хлоргексидин, а також аскорбінова кислота. До складу спрею входять аспартам, м'ятний ароматизатор, гліцерин, етанол, очищена вода. Має протимікробну, а також анестезуючою дією препарат «Антиангин». Таблетки для розсмоктування користуються більшою популярністю завдяки приємному смаку.
"Антиангин": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки
Основний діючий компонент легко всмоктується через слизові оболонки. Пацієнт відчуває полегшення практично відразу після застосування. Ефект зберігається протягом кількох годин. Основна частина ліки виводиться через кишечник. Не більше 5% виходить разом з сечею.

Показання

При перших же симптомах застуди не слід використовувати засіб «Антиангин». Інструкція по застосуванню вказує, що ліки відноситься до групи протимікробних засобів. Якщо захворювання має вірусний характер, а не бактеріальний, використовувати його недоцільно. Як таблетки, так і спрей призначають після проведення аналізів. Хороший ефект надають таблетки «Антиангин» при інфекціях мигдалин. В склад комплексної терапії входить медикамент при лікуванні тонзиліту і фарингіту.
"Антиангин": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки
Може використовуватися також і для профілактики препарат «Антиангин». Інструкція по застосуванню вказує, що ліки може бути призначено після оперативних втручань в порожнині рота. Нерідко засіб використовується також і в стоматології. З допомогою спрею можна тимчасово зняти біль в яснах. Однак слід пам'ятати про те, що засіб дасть гарний результат лише в комплексі з іншими методиками лікування.

Протипоказання

Деякі пацієнти без попередньої консультації використовують засіб «Антиангин». Ціна невисока, і знайти ліки вдається практично в кожній аптеці. Однак не варто займатися самолікуванням. Лікарі стверджують, що медикамент має ряд протипоказань. В першу чергу слід враховувати вікові обмеження. Препарат у таблетках призначається дітям старше 5 років. Спрей слід використовувати по досягненні дитиною 10-річного віку. Не призначається ліки хворим на фенілкетонурію, а також людям з тяжким ступенем ниркової недостатності.

"Антиангин": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки
В період вагітності і лактації можливе застосування засобу «Антиангин». Інструкція по застосуванню не описує негативний вплив на плід. Однак фахівці воліють призначати ліки лише тоді, коли потенційна користь для матері перевищує можливу шкоду для дитини. Небажано використовувати таблетки або спрей в першому триместрі. В цей час закладаються всі життєво важливі системи плода.


Людям, які мають схильність до алергічних реакцій, медикамент необхідно приймати з обережністю. Відомі випадки розвитку гіперчутливості до одного з компонентів ліків. При появі шкірного висипу або набряклості обличчя варто звернутися на консультацію до лікаря.

Особливі вказівки

Які особливості має медикамент «Антиангин»? Відгуки фахівців показують, що аскорбінова кислота, що входить до складу таблеток, може вплинути на результати лабораторних аналізів. Не рекомендується використовувати препарат разом з препаратами, що містять йод.

"Антиангин": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки
Лікарський засіб у формі спрею має у своєму складі етанол. Тому призначається такий медикамент лише дітям старше десяти років. При використанні варто попросити дитину затримати дихання. Препарат застосовується лише місцево.

Дозування

У гострий період рекомендується використовувати до 6 таблеток на день. Ліки тримають у роті до повного розсмоктування. Приймати препарат можна через кожні дві години. Курс лікування залежить від форми захворювання. Якщо через три дні поліпшення не настає, слід звернутися на повторну консультацію. У деяких випадках фахівці рекомендують замінити ліки на більш сильнодіючий.

Тим, кому не вдалося придбати Антиангин»-пастилки, можна використовувати спрей. Медикамент розприскують на слизові оболонки порожнини рота. При цьому обов'язково слід затримувати дихання. Дорослим і дітям старше 15 років призначають по одному впорскуванню кожні дві години. З урахуванням того, що препарат містить етанол, для дітей молодше 15 років дозування трохи знижується. Маленьким пацієнтам рекомендується використовувати ліки не більше трьох разів на день.

Побічні явища

Строго в дозі, призначеній лікарем, варто приймати ліки «Антиангин». Таблетки для розсмоктування рідше призводять до розвитку побічних явищ. А ось неправильне використання спрею часто призводить до паління слизової і алергічних реакцій. Також можуть розвиватися такі неприємні симптоми, як м'язовий тремор, ціаноз, порушення дихання, нудота. У найбільш складних випадках спостерігається зниження артеріального тиску і нудота.


"Антиангин": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки
При появі симптомів передозування необхідно негайно звернутися за медичною допомогою. В умовах стаціонару проводиться промивання шлунка, а також симптоматична терапія.

Лікарська взаємодія

Варто враховувати, що основний діючий компонент медикаменту «Антиангин» знижує антибактеріальну активність сульфаніламідних препаратів. А ось судинозвужувальні засоби зменшують токсичність тетракаина. Тому їх нерідко включають до складу комплексної терапії.

Ліки у вигляді спрею не слід використовувати спільно з інгібіторами МАО. Істотно підвищується ризик зниження артеріального тиску. Спільно з ліками, до складу яких входить йод, засіб «Антиангин» не призначається.

Відгуки про препарат

Пацієнти відзначають, що практично в кожній аптеці можна знайти засіб «Антиангин». Ціна досить демократична. Багато хто віддає перевагу таблеток для розсмоктування. Вони більш безпечні і коштують всього 50 гривень. Але найкращий результат, як стверджують фахівці, показує ліки у вигляді спрею. За нього доведеться заплатити близько 280 рублів.

Які існують аналоги?

В аптеках можна знайти безліч антибактеріальних засобів, які швидко усувають біль у порожнині рота. Популярністю, приміром, користується ліки «Хлорофіліпт». Випускається медикамент у вигляді спрею і таблеток. Великим плюсом є можливість використання препарату в дитячому віці. Як і «Антиангин», «Хлорофіліпт» застосовується місцево.

"Антиангин": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки
«Эфкалимин» — ще одне популярне ліки, яке часто використовується для лікування тонзиліту, фарингіту та інших недуг порожнини рота. Ліки надає загоює і анестезуючий ефект. Досить часто його використовують при лікуванні стоматиту у дитячому віці.