Корисні поради
на всі випадки життя
» » Телемаркетолог – це продавець 21 століття

Телемаркетолог – це продавець 21 століття

Додано: 26.11.15
Рубрика: Цікаве

З кожним днем реалізовувати товари стає все складніше. В умовах жорсткої конкуренції перед виробниками постає один і той же питання: куди подіти свою продукцію? З таким завданням цілком може впоратися хороший телемаркетолог. Це фахівець, який у змозі знайти для будь-якого товару свого покупця.

Новинка в області продажів

Ще кілька десятиліть тому достатньо було просто розкласти новий товар на полицях магазинів, і він тут же починав викликати живий інтерес. Зараз ситуація виглядає дещо інакше. Компанія-виробник повинна так представити свою продукцію, щоб підприємства торгівлі взялися за її реалізацію. Але це не гарантує бажаний результат. Річ може довго лежати на прилавку і не привертати зайвої уваги. Ця ситуація змусила активізуватися відділи збуту.
Телемаркетолог – це продавець 21 століття

Наприкінці дев'яностих у списках співробітників багатьох компаній з'явилася посада під назвою «телемаркетолог». Це – свого роду продавець, який використовує для досягнення кінцевої мети телефонний зв'язок. В Америці такі фахівці були вже в середині минулого століття. А в нашій країні такий вид маркетингу став можливий тільки тоді, коли більша частина населення країни набула мобільні телефони, на які завжди міг зателефонувати телемаркетолог. Це полегшило цільовий відбір і дало можливість оперативно отримувати потрібну інформацію.

Особливості процесу

В залежності від способів ведення роботи маркетинг по телефону може бути вхідним і вихідним. У першому випадку клієнти самі телефонують із запитаннями, а в другому спеціально навчені співробітники, перебуваючи на протилежному кінці дроту, пропонують товар потенційним покупцям, номери яких узяті з заздалегідь складеного бази. Підготувати такий список нескладно. В залежності від вихідних критеріїв бази маркетологів можуть бути холодними або гарячими. Вся різниця полягає у відборі кандидатів. Якщо скористатися звичайним телефонним довідником, то це буде найпростіша і малопродуктивна холодна база. В гарячий список входять контакти тих, хто коли-небудь виявляв інтерес до певної категорії товарів. Виходить, що телемаркетолог - це той же працівник відділу збуту. Правда, тепер він діє по-іншому. Йому залишається тільки зв'язатися з абонентом і по можливості зацікавити його своїм пропозицією.
Що повинен робити телемаркетолог?

Продажі по телефону в останні роки стали особливо актуальними. Таку нелегку роботу деколи беруть на себе спеціалізовані компанії.

Телемаркетолог – це продавець 21 століття

Вони мають у своєму штаті досвідчених співробітників, які готові реалізувати будь-який товар. Яку ж роботу проводить телемаркетолог? Обов'язки такого спеціаліста полягають у тому, що він повинен:

1) Планувати роботу з клієнтами на майбутні добу, яка полягає не тільки в телефонній розмові, але і укладання конкретних договорів від імені компанії-виробника.

2) Перевіряти інформацію про покупця, що підтверджує його надійність.

3) Консультування клієнтів по асортименту пропонованої продукції для складання специфікації.

4) Стежити за виконанням договірних зобов'язань та проводити при необхідності претензійну роботу.

5) Підтримувати існуючу базу даних і вести пошук нових клієнтів. Для цього потрібно здійснювати холодні дзвінки і вивчати інтереси можливих майбутніх клієнтів.

6) Брати участь у розробці системи знижок для більшої зацікавленості покупців.

Але це лише частина того, чим займається телемаркетолог. Обов'язки кожного співробітника полягають ще й у тому, щоб постійно складати розгорнуті звіти для керівництва про виконану роботу за день, місяць, рік і так далі.


Обов'язкові якості

Робота телемаркетологом складна і дуже відповідальна. Не кожному підлогу силу впоратися з таким завданням.

Телемаркетолог – це продавець 21 століття

Дійсно хороший фахівець повинен володіти багатьма важливими якостями, такими як:

 • Комунікабельність. Спілкування з клієнтом має бути відкритим і доброзичливим. Скромний і замкнутий співрозмовник ніколи не зможе донести потрібну інформацію. Але і нахабним він теж не має бути.
 • Уміння переконувати і вести розмову. Кожен знає, що найважливіше в будь-якій бесіді – це вміння слухати. Треба спрямувати розмову таким чином, щоб обидві сторони чули один одного. Кому принесе задоволення слухати з телефонної трубки потік незрозумілої інформації? Треба дати клієнту зрозуміти, що розмова з ним дуже важлива для компанії, а пропонований товар для нього – справжня знахідка і гостра необхідність.
 • Ініціативність. В роботі постійно треба шукати нові шляхи вирішення поставлених завдань.
 • Зібраність і увага до дрібних деталей. Не можна надовго забувати про потенційних клієнтів. Інакше ними займуться інші, більш заповзятливі працівники.
 • Досвід роботи. Телемаркетолог повинен мати хоча б загальне уявлення про тій сфері діяльності, де застосовується продається їм товар. В іншому випадку діалогу не вийде.
 • Володіючи всіма перерахованими навичками, співробітник може розраховувати на те, щоб стати фахівцем високого рівня.

  Корисні поради

  Зараз вже нікого не дивує спеціальність з незвичайною назвою «телемаркетолог». Відгуки самих працівників цієї професії говорять, про те, що в свій час їм дуже пощастило. Зробивши правильний вибір, вони опинилися в дружньому колективі, де кожен готовий прийти на допомогу.


  Телемаркетолог – це продавець 21 століття

  Така робота дає великий досвід і запас знань, а навички спілкування дозволяють вільно почувати себе в будь-якій ситуації. «Телефонні маркетологи» зі стажем радять новачкам звернути увагу на декілька важливих моментів:

  1) Розмовляючи з клієнтом, треба не просто відповідати на питання, а самому ставити їх. Це дозволить більше дізнатися про те, що дійсно його цікавить.

  2) При розмові завжди називати співрозмовника по імені, і по можливості призначати обличчясту зустріч.

  3) вести Розмову краще в повній тиші, без фонових шумів.

  4) Ввічливе звернення – це гарантія конструктивного діалогу, а продумана заздалегідь промову, найімовірніше, призведе до укладеної угоди.

  Ці правила треба обов'язково дотримуватися, щоб максимально розташувати до себе співрозмовника і повернути розмову в потрібному напрямку. Звичайно, є серед клієнтів і ті, які негативно ставляться до такого виду продажу. Але ймовірність негативу в такому питанні завжди велика, і до неї треба бути готовим заздалегідь.