Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Спіронолактон": аналоги, інструкція, застосування, опис препарату

"Спіронолактон": аналоги, інструкція, застосування, опис препарату

Додано: 26.11.15

«Спіронолактон» — це калій - і магнийсберегающий діуретик. Препарат є потужним сечогінним засобом, що дозволяє уникнути вимивання з організму життєво важливих солей. Він також знижує кислотність сечі. На це слід звертати увагу, намагаючись при лікуванні замінити «Спіронолактон». Аналоги медикаменту далеко не завжди володіють такими властивостями.

Склад і форма випуску

Даний препарат випускається у таблетованій формі. Діючим компонентом є спіронолактон. У одній пігулці міститься 25 або 100 мг цієї речовини. Також до її складу входять допоміжні компоненти: картопляний крохмаль, креатин, лактоза, повідон, кальцію стеарат. Таблетки округлої форми упаковані в картонну пачку з 20 штук.

"Спіронолактон": аналоги, інструкція, застосування, опис препарату
Фармакологічна дія

Препарат «Спіронолактон» є антагоністом альдостерону. Він являє собою гормон кори надниркових залоз. Альдостерон, об'єднуючись з білковими рецепторами клітин дистальних відділів нефрону, сприяє зменшенню виведення з організму натрію і води, але збільшує вимивання калію. «Спіронолактон» конкурує з цим гормоном і діє прямо протилежно. Препарат сприяє виведенню води і натрію з організму, зберігаючи іони калію. Електролітний баланс при цьому не порушується.

В даний час відмінно вивчена фармакодинаміка медикаменту. При вступі в ШКТ він швидко всмоктується, зв'язуючись з білками плазми. Біодоступність таблеток становить приблизно 99 %. Одночасний прийом з їжею прискорює всмоктування активного діючого речовини препарату.
Лікувальний ефект, згідно інструкції, настає через 5 днів. Для активізації дії препарату потрібно його поступове накопичення в організмі до певної концентрації. Інакше в медичній практиці це називається кумулятивним ефектом. Діюча речовина швидко проникає в грудне молоко, а з організму виводиться разом з калом і сечею. При яких захворюваннях лікарі призначають «Спіронолактон»?

"Спіронолактон": аналоги, інструкція, застосування, опис препарату

Показання до застосування

В інструкції до «Спиронолактону» повідомляється, що препарат призначений для лікування наступних захворювань і патологій:

 • Набряковий синдром, що виникає на тлі серцевої недостатності.
 • Гіперальдостеронізм.
 • Есенціальна гіпертензія.
 • Вторинний гіперальдостеронізм, викликаний цирозом печінки.

До лікування того чи іншого захворювання слід приступати після консультації з лікарем.

Протипоказання

В яких випадках не рекомендується прийом препарату «Спіронолактон»? Показання до застосування, представлені вище, не є приводом для самостійного лікування. Даний препарат має ряд протипоказань і побічних ефектів.

В інструкції до медикаменту сказано, що його використання в терапевтичних цілях не рекомендується людям з хворобою Аддісона, гіперкальціємією, цукровий діабет. З особливою обережністю ліки слід застосовувати жінкам з порушенням менструального циклу, збільшеними молочними залозами.

Інструкція по застосуванню

Даний медикамент призначений для перорального застосування. Його дозування визначається лікарем в індивідуальному порядку, виходячи з виразності порушення водно-електролітного балансу і гормонального фону хворого.


При набряках, обумовлених невротичним синдромом, терапію починають з 100-200 мг препарату на добу. Дозування необхідно розділити на два-три прийоми. Тривалість курсу лікування становить приблизно три тижні. У разі гіперальдостеронізму і зниженого вмісту калію в крові медикамент «Спіронолактон-Дарниця призначається в дозі 300 мг на добу.

При набряковому синдромі, пов'язаному з хронічною серцевою недостатністю природи, курс лікування становить 5 днів. Таблетки призначають у дозі 100-200 мг. Додатково пацієнтам зазвичай прописують тіазидні та петльові діуретики. При позитивній динаміці одужання дозу поступово знижують до 25 мг на добу.

"Спіронолактон": аналоги, інструкція, застосування, опис препарату

Побічні ефекти

Якими побічними явищами володіє «Спіронолактон»? Аналоги даного препарату характеризуються поганою переносимістю. «Спіронолактон», на відміну від них, відрізняється швидким засвоєнням і гарним терапевтичним ефектом. Зрідка діагностуються побічні явища, які в розгорнутій формі описані трохи нижче.

 • Обмін речовин: зміна кислотно-лужного балансу, гіперурикемія.
 • ЦНС: підвищена сонливість, головний біль, загальмованість.
 • Система кровообігу: мегалобластоз, тромбоцитопенія.
 • ШКТ: біль в області живота, виразки, кишкові коліки, діарея.
 • Ендокринна система: порушення ерекції, карцинома молочної залози, огрубіння голосу.
 • Алергічні реакції: свербіж, кропив'янка, висип.
 • При виникненні описаних вище симптомів необхідно звернутися до лікаря. Як правило, фахівець приймає рішення замінити «Спіронолактон». Аналоги даного препарату також мають побічні ефекти, але вони виражені меншою мірою.

  "Спіронолактон": аналоги, інструкція, застосування, опис препарату

  Особливі вказівки

  Під час лікування Спіронолактоном»:

  • Рекомендується уникати вживання продуктів, багатих калієм.
  • Під суворою забороною знаходяться всі алкогольні напої.
  • Слід утримуватися від одночасного застосування медикаментів, у складі яких є калій.

  Якщо для лікування додатково призначені нестероїдні протизапальні засоби, необхідно контролювати роботу нирок та показники електролітів у крові.


  На початковому етапі терапії рекомендується утриматися від водіння авто і роботи з серйозними механізмами, які потребують високої швидкості психомоторних реакцій і підвищеної уваги. Тривалість такого обмеження встановлюється в індивідуальному порядку, виходячи з переносимості препарату «Спіронолактон».

  "Спіронолактон": аналоги, інструкція, застосування, опис препарату

  Ціна медикаменту і умови зберігання

  Вартість лікарського препарату варіюється від його дозування. За одну упаковку таблеток доведеться віддати від 30 до 20 грн. Підсумкова вартість також залежить від націнки, яку встановлюють багато аптечні мережі.

  Згідно інструкції, препарат рекомендується зберігати при температурі не вище 20 градусів, у недоступному для дитячих рук місці. Термін придатності становить 3 роки.

  Аналоги медикаменту

  Якими лікарськими препаратами можна замінити «Спіронолактон»? Аналоги цього медикаменту в більшості випадків володіють схожим складом і концентрацією головного компонента. До їх числа відносяться наступні ліки: «Верошпилактон», «Альдактон», «Верошпірон». Останній найчастіше використовується замість розглянутого в цій статті препарату.

  Серед відомих дженериків можна відзначити наступні медикаменти: «Декриз», «Инспра», «Еспіріт», «Эплетор». За механізмом дії всі вони схожі на «Спіронолактон». Показання до застосування та біологічна засвоюваність не відрізняються. Перераховані діуретики вельми ефективні в цілях нормалізації АТ, виведення надлишків рідини з організму. Однак дженерики практично не захищають від вимивання солей калію та магнію, тому багато лікарів вважають за краще використовувати оригінальний препарат.

  "Спіронолактон": аналоги, інструкція, застосування, опис препарату

  Підведемо підсумки

  Тепер ви знаєте, за яких патологіях і розладах призначають «Спіронолактон». Ціна препарату і його повсюдна доступність — два головні критерії, за якими багато пацієнти віддають перевагу саме цього медикаменту. Численні позитивні відгуки також доводять високу ефективність «Спіронолактону».