Корисні поради
на всі випадки життя
» » Алоха - це що? Дивовижне і незвичайне слово гавайців

Алоха - це що? Дивовижне і незвичайне слово гавайців

Додано: 27.11.15
Рубрика: Цікаве

«Алоха» – це слово відоме далеко за межами Гаваїв. При цьому навіть ті, хто там ні разу не був, хоча б раз чули його. Однак, незважаючи на настільки велику популярність, багато людей все ж не знають, що воно означає. Та й що тут дивного, адже його зміст не так вже й простий, як може здатися на перший погляд.

Тому давайте вирушимо в невелику подорож і дізнаємося справжнє значення гавайського слова «алоха». І почати слід з самого простого – його загальноприйнятого тлумачення.

Алоха - це що? Дивовижне і незвичайне слово гавайців

Гавайське привітання

Алоха – це перше, що чує людина, вступаючи на пісок острова Гаваї. Напевно, з-за цього багато туристів вважають його простим жестом ввічливості, на кшталт «привіт» або «ласкаво просимо». Безсумнівно, частково вони мають рацію, проте істина набагато складніше і цікавіше.
Для жителів острова слово «алоха» — це щось більше, ніж банальне привітання. Для них це ціла філософія, відображає стиль життя. Адже не дарма ж вони назвали цілий штат в честь цього дивного слова.

Великий дух добра

Гавайці вірять в те, що світ просякнутий різними видами містичних енергій. Більше того, вони здатні впливати як на фізичний стан людей, так і на їхні долі. Відповідно, їх віруванню, алоха – це дихання життя, наповнює радістю все живе.

Алоха - це що? Дивовижне і незвичайне слово гавайців

Вживаючи у своїй промові це слово, вони волають до цієї енергії, щоб та була з ними. Тому алоха - це не просто привітання або прощання. Це бажання благословити іншої людини, подарувати йому удачу і захистити його від негоди.
Саме тому жителі острова Гаваї так часто говорять. Адже чим більше ви взиваете до духу життя, тим більше він допомагає.

Життя в гармонії з Алоха

Цікавим фактом є те, що на цьому острові утворилося ціле філософське протягом, пов'язане з духом Алоха. Воно вчить тому, що для щасливого життя необхідно пізнати навколишній світ. Побачити ту красу, що в ньому прихована, і полюбити її, адже тільки так можна досягти гармонії всередині себе.

Гавайські кахунас (жерці) з давніх часів доносили до людей цю ідею. Вони вчили їх прихованому змістом слова «алоха», а також того, що їм потрібно ділитися з іншими. І їхні зусилля не пройшли дарма.

Тепер Алоха – це назва цілого штату США, що є величезним досягненням. Крім цього існує ряд законів, що охороняють дане слово. Наприклад, відповідно до одного з них, кожен чиновник повинен жити так, щоб у ньому завжди присутній дух Алоха. Тобто бути чесним як з самим собою, так і з оточуючими його людьми.

І нехай це всього лише одне слово, все ж його сила велика. І саме тому всі навколо повинні знати його справжнє значення.