Корисні поради
на всі випадки життя
» » Препарат «Прогепар»: відгуки лікарів та інструкція по застосуванню

Препарат «Прогепар»: відгуки лікарів та інструкція по застосуванню

Додано: 27.11.15

«Прогепар» — це комбінований лікарський препарат, який відноситься до групи гепатопротекторів. Медикамент покращує обмінні процеси, стимулює ріст нових і регенерацію пошкоджених раніше клітин печінки. З матеріалів даної статті можна дізнатися, при яких захворюваннях призначають «Прогепар», відгуки лікарів і приблизну вартість медикаменту.

Склад і форма випуску

Лікарський препарат «Прогепар» призначений для лікування захворювань печінки. У його склад входять чотири активних компонента.

 • Висушений екстракт печінки ВРХ характеризується високим вмістом вітамінів групи В і мінеральних речовин (фосфор, мідь, селен).
 • Цистеїн є замінною амінокислотою і одночасно потужним антиоксидантом. Дана речовина має яскраво виражену захисну дію на клітини печінки, попереджує токсичний вплив алкоголю.
 • Холін відповідає за транспортування і метаболізм жирів. Речовина надає позитивний вплив на вуглеводний обмін, регулюючи тим самим рівень інсуліну в організмі.
 • Міо-інозитол підтримує процеси стабілізації клітинних мембран.
 • До допоміжних речовин відносяться наступні: желатин, гранулят пшеничного борошна, тальк, магнію стеарат, високов'язкий парафін.
  Препарат «Прогепар»: відгуки лікарів та інструкція по застосуванню

  В якій формі випускається «Прогепар»? Інструкція до цього препарату свідчить, що медикамент проводиться у формі таблеток, кожна з яких покрита плівковою оболонкою. Пігулки розфасовані по флаконам по 2050 або 100 штук.

  Фармакологічна дія

  Препарат активізує і зберігає структуру гепатоцитів, сприяє швидкому відновленню паренхіми, перешкоджаючи формуванню сполучної тканини. Крім того, він нормалізує місцевий кровотік в печінкової тканини і покращує функціонування органу.
  Ліки «Прогепар» фактично є гідролізатом печінки молодих бичків, яким на деякий час вводиться спеціальний прикорм. Тварини вирощуються особливим чином і в обов'язковому порядку проходять періодичний ветеринарний контроль. В їх печінці містяться корисні мікроелементи, амінокислоти, нуклеозиди, благотворно впливають на організм.

  Препарат також є джерелом хрому, який необхідний для нормального функціонування систем внутрішніх органів. Медикамент поставляє печінковим клітинам необхідні речовини, що сприяють активізації роботи гепатоцитів.

  Препарат «Прогепар»: відгуки лікарів та інструкція по застосуванню

  Показання до застосування

  При яких захворюваннях призначають «Прогепар»? Відгуки лікарів відзначають його ефективність, а інструкція свідчить про широкий спектр патологій, з яким бореться цей препарат. До їх числа відносяться: жирова дистрофія печінки, цироз, токсичний гепатит, променева хвороба. Неможливо уявити лікування пацієнта з патологіями печінки різної етіології без «Прогепара». У деяких випадках ліки входить до складу комплексної терапії, що дозволяє досягти позитивної динаміки.

  Протипоказання

  Інструкція до описуваного в статті медикаменту свідчить, що його застосування не рекомендовано при:

  • Вагітності, в тому числі на ранніх термінах.
  • Лактації.
  • В дитячому і підлітковому віці.
  • При алергічних реакціях на вхідні до складу медикаменту компоненти.
  • Наявність підвищеної чутливості до активних діючих речовин.

  Якщо пацієнт нехтує рекомендаціями із застосування ліків, збільшується ймовірність виникнення побічних явищ. Вони зазвичай виявляються в форми алергічної реакції та погіршення загального стану. При появі свербежу, подразнення на шкірі, головних болів слід відмовитися від лікування «Прогепаром» і звернутися до лікаря. На прийомі фахівець підбере інший препарат, який за всіма рекомендаціями буде підходити пацієнту.


  «Прогепар»: інструкція по застосуванню

  Відгуки про це ліки свідчать, що при вживанні призначеної дозування протягом необхідного часу симптоми хвороби відступають, поліпшується самопочуття.

  Приблизну дозування, а також тривалість терапевтичного курсу визначає лікар. Все залежить від стану конкретного хворого та виявлених у нього патологій організму. Особлива увага приділяється діагностичному обстеженню та даними анамнезу.

  За відсутності інших рекомендацій таблетки «Прогепар» призначають по 1-2 штуки тричі на добу. Не слід розжовувати або розсмоктувати медикамент, краще ковтати цілою і запивати водою. Тривалість курсу терапії визначається лікарем. Мінімальний термін прийому таблеток становить 1 місяць.

  Препарат «Прогепар»: відгуки лікарів та інструкція по застосуванню

  Ціна

  Скільки коштує «Прогепар»? Відгуки лікарів позитивного характеру в більшості випадків обумовлені відносно невеликою вартістю препарату при одночасно високих показники ефективності. За упаковку з 50 таблеток доведеться віддати трохи більше 900 рублів. Якщо лікар призначив тривале лікування, доцільно відразу купити великий флакон. Підсумкова ціна може змінюватись в залежності від регіону продажу і націнки аптечної мережі.

  Препарат «Прогепар»: відгуки лікарів та інструкція по застосуванню

  Особливі вказівки по застосуванню

  Даний препарат протипоказаний дітям молодшого віку і підліткам. Таблетки відносяться до категорії рецептурних ліків, що не дозволяє купувати їх вільно. Дослідження щодо впливу входять до складу медикаменту компонентів на швидкість психомоторних реакцій і водіння автомобіля не проводилися.


  Як слід зберігати «Прогепар»? Відгуки пацієнтів свідчать, що це дуже ефективний засіб, але далеко не дешеве для багатьох, а якщо порушити умови зберігання, описані в інструкції, що препарат не буде надавати потрібного впливу. Тобто доведеться купувати новий флакон. Лікарський засіб краще зберігати в захищеному від сонячних променів та вологи місці. Температура не повинна перевищувати позначку 25 градусів. Слід попереджати несанкціонований доступ дітей до пігулок.

  Термін придатності становить 3 роки. Після закінчення цього періоду медикамент використовувати не можна. При дотриманні всіх описаних вище рекомендацій можна сподіватися на позитивний терапевтичний ефект.

  Препарат «Прогепар»: відгуки лікарів та інструкція по застосуванню

  Аналоги «Прогепара»

  Аналогічних за складом і дією препаратів не розроблено. Проте існують інші медикаменти з групи гепатопротекторів, у деякій мірі схожі по дії активної речовини («Бонджигар», «Дипана», «Гепабене»).

  Замінювати оригінальний препарат аналогами самостійно не рекомендується. В обов'язковому порядку потрібна консультація лікаря, на якій фахівець роз'яснить дію того чи іншого медикаменту, його вплив на організм та відміну від таблеток «Прогепар».

  Препарат «Прогепар»: відгуки лікарів та інструкція по застосуванню

  Відгуки лікарів і реальних пацієнтів

  Багато хто після курсу лікування цим препаратом кажуть, що його дуже зручно брати. Таблетки маленькі за розміром, мають нейтральний смак. Вони дуже легко проковтують навіть при невеликій кількості води.

  Ще однією перевагою є вартість ліків. На перший погляд вона може здатися надмірно завищеною. Мінімальний курс лікування триває один місяць, при цьому щодня необхідно приймати від трьох до шести таблеток. Однієї упаковки препарату (100 пігулок) вистачить приблизно на місяць. Це набагато економніше, ніж купувати цілий флакон, але використовувати тільки половину таблеток «Прогепар».

  Відгуки лікарів переважно носять позитивний характер. Описуваний у статті медикамент володіє сильним терапевтичним ефектом, відмінно справляється з лікуванням багатьох захворювань, у тому числі хронічної природи.

  Без негативних відгуків не обходиться ні один лікарський препарат. «Прогепар» в цьому питанні не є виключенням. У більшості випадків негативні відгуки пов'язані з побічними ефектами у формі алергічної реакції (висипання, шкірний свербіж) і загального нездужання. При зменшенні дозування ці симптоми зазвичай минають.

  Препарат «Прогепар»: відгуки лікарів та інструкція по застосуванню

  Висновок

  Тепер ви знаєте, як правильно застосовувати «Прогепар». Інструкція, відгуки про препарат і приблизна вартість також представлені в матеріалах статті.

  «Прогепар» відноситься до категорії гепатопротекторів. Це сучасний препарат, який використовують для регенерації пошкоджених клітин печінки. Аналогічні за властивостями і складом медикаментів не розроблено. При підвищеній чутливості до входять до складу таблеток компонентів лікарі пропонують альтернативні рішення, але вони набагато поступаються «Прогепару».