Корисні поради
на всі випадки життя
» » Підключення світлодіодної стрічки 220В і 12В

Підключення світлодіодної стрічки 220В і 12В

Додано: 28.11.15
Рубрика: Ремонт

Світлодіодна стрічка являє собою вузьку смужку, на якій розміщуються маленькі лампочки. Сьогодні даний вид освітлення застосовується для створення декору. Касети з гнучкими стрічками доступні в розмірі до п'яти метрів. Обрізка світлодіода допустиме лише у спеціально відведених для цього місцях. Даний вид елементів освітлення здебільшого застосовується в дизайнерських проектах. Про те, як здійснити монтаж і підключення світлодіодної стрічки, можна дізнатися з цієї статті.

Підключення світлодіодної стрічки 220В і 12В

Позитивні сторони світлодіодного освітлення

Висока тривалість роботи пристрою дає можливість використовувати його, наприклад, в якості елемента вуличного освітлення протягом більш ніж 15 років.
Світлодіод може споживати 12В або 24В електроенергії і працювати від мережі 220В. Блоки живлення для таких пристроїв розробляються за принципом перетворення імпульсу і розраховані на потужність від 30 до 400Вт. Найбільш поширеною є світлодіодна стрічка 12В, підключення якої не вимагає особливих навичок і знань.

Приклад розрахунку

Спочатку визначаємо напругу живлення і потужність. Потім підбирається блок живлення. Для розрахунку необхідної потужності адаптера потрібно помножити довжину стрічки на споживану потужність.

Як живити стрічку?

Для живлення пристрою необхідно приєднати відповідні контакти з дотриманням полярності. Підключення світлодіодної стрічки 220В різного кольору можна здійснити за допомогою спеціального контролера, до якого підключається мінус джерела живлення і відповідні контакти кожної стрічки.

Підключення світлодіодної стрічки 220В і 12В

Простота установки

Для закріплення діодів в потрібному місці можна використовувати навіть звичайний двосторонній скотч. Розробляються самоклеючі стрічки.

Основні особливості

Стрічка найчастіше випускається у п'ятиметрових котушках з кратністю різання, що дорівнює трьом діодам. Цей показник може змінюватися в залежності від щільності розміщення лампочок і від того, яким способом планується підключення світлодіодної стрічки. 15 метрів – це максимальна допустима довжина ділянки з послідовним з'єднанням. Для підсвічування стелі в звичайному житловому приміщенні цілком досить трьох котушок.
Послідовне з'єднання лампочок в конструкції для освітлення великої площі може призвести до вигоряння наближених до джерела живлення діодів. Необхідно ділити підсвічування посегментно на ділянки менше 15 м з окремим живленням.

Підсвітка стелі

Цілі системи управління діодами розроблені для досягнення максимального ефекту. Підсвічування стелі з використанням таких пристроїв має суттєві відмінності у порівнянні з іншими приладами. Це дає можливість перетворювати затишне приміщення в декорований святковий зал.

Підключення світлодіодної стрічки 220В і 12В

Підключення світлодіодної стрічки 220В своїми руками

Правильний спосіб установки вимагає приховування від очей освітлювального приладу і проводів. Можна сконструювати стелю таким чином, щоб нижня його частина утворила карниз і злегка виступала. Нагорі прихованої площині можна розміщувати стрічку. Світло буде падати на стелю знизу вгору. Яскравість стрічки необхідно вибирати з урахуванням відстаней між рівнями. Занадто маленький проміжок може стати причиною нерівномірного освітлення. Буде добре видно кожне місце розташування діодів і темні плями між ними. Ефект погіршиться при великій відстані, тому що світло розсіється, не досягаючи вищого рівня.


Мінімальний радіус вигину при поворотах – 2 см. Здійснюючи підключення світлодіодної стрічки 220В, не можна піддавати її компоненти механічних впливів. Завжди потрібно пам'ятати про дотримання полярності при монтажі. Якщо переплутати контакти, діоди згорять. В першу чергу до джерела живлення підключається адаптер і тільки потім - сама стрічка. Технологія монтажу не являє собою нічого складного.

Підключення світлодіодної стрічки 220В і 12В

Виконуйте правила безпеки при встановленні у басейні

Монтаж підводного обладнання регламентується державними вимогами, які постійно оновлюються. Завжди потрібно керуватися останніми настановами СниП.

Є розходження в інструкціях по установці світлодіодів в декоративних і плавальних басейнах. Кожна ланцюг оснащується спеціальними приладами, що виключають витік електричного струму. Всі освітлювальне обладнання і залізні елементи басейну обов'язково повинні заземлюватися. Довжина електричного проводу від басейну до розетки, сполучної колодки, вимикача або трансформатора не повинна перевищувати допустимих розмірів.

Порівняння з іншими освітлювальними приладами

Кожна лампа розжарювання вимагає окремої проводки, патрона і кріплення. По периметру приміщення монтується обмежена кількість точкових джерел світла. Стрічка влаштована за іншим принципом. Вона являє собою безперервний джерело освітлення.

Підключення світлодіодної стрічки 220В і 12В

Безпека

При установці на поверхні з гіпсокартону проводка під напругою 220В може стосуватися захованих струмопровідних оцинкованих профілів. Підвищення температури може призвести до пошкодження ізоляції. Контакт з системою профілів при цьому дуже небезпечний для здоров'я. Такі конструкції часто замикаються на арматуру в залізобетонній плиті, до якої можуть з'єднуватися інші об'єкти в приміщенні.


Абсолютно нешкідливим для організму людини є низьковольтний струм, яким харчуються світлодіоди. Виділення тепла при цьому мінімальний, а ніша для підсвічування може провітрюватися. Деформація підвісних стель або самої проводки може бути результатом надмірного розігріву лампи розжарювання. Світлодіодами майже не виділяється тепло.

Економічність

Всі електрика перетворюється в світло. Підключення світлодіодної стрічки 220В, на відміну від інших пристроїв, що сприяє мінімізації витрат електроенергії під час роботи.

Недоліки світлодіода для стель

Висока вартість діодів для стель є єдиним серйозним недоліком цих приладів. Наприклад, кожен світильник з цоколем комплектується окремим перетворювач живлення. Ціну світлодіодної стрічки можна зіставити з вартістю декількох хороших галогенок тому, що від одного адаптера працює багато маленьких лампочок.

Підключення світлодіодної стрічки 220В і 12В

Підключення двох світлодіодних стрічок в одну лінію

Яскравість стрічки завжди буде падати по мірі її подовження. Найбільш тьмяне освітлення характерне для останніх світлодіодів. Значне зниження яскравості виникне вже на другому сегменті лінії. При підключенні потужного адаптера стрічка буде сильніше нагріватися із-за збільшеної прохідності струму. Відбудеться теплопередача на світлодіоди. Тривалість роботи стрічок при такому способі підключення буде знижена в кілька разів. Для вирішення даної проблеми розроблені інші технології встановлення світлодіодних стрічок.

Спосіб підключення від одного адаптера

Подовжуючий кабель підключається на виході блоку живлення і з'єднується з освітлювальним приладом. Таким чином здійснюється паралельне підключення світлодіодної стрічки. Для такої схеми потрібно більш потужний блок харчування, що перевершує за розмірами звичайні пристрої. Ця обставина може викликати деякі незручності.

Спосіб підключення з кількома адаптерами

У такій схемі перед підключенням блоку живлення до мережі 220В приєднується подовжуючий кабель і тягнеться до другого адаптера, призначеному для нового відрізка стрічки. Такий спосіб допускає використання проводів з невеликим перетином.

Доводиться підключати і шукати місце для розміщення додаткових блоків живлення. Ця обставина трохи ускладнює процес установки. Даний спосіб відрізняється від попереднього тим, що кожний окремий адаптер значно менше за своїми розмірами і легко може бути розміщений там, де не помістився б великою.

Підключення світлодіодної стрічки 220В і 12В

Висновок

Ці прилади сьогодні присутні в якості елементів освітлення в приміщеннях і навіть басейнах. Особливо добре виглядає красива світлодіодна стрічка в авто. Підключення не вимагає особливих зусиль, але по вартості такі прилади дорожче традиційних джерел освітлення.

На сьогоднішній день використовуються діодні стрічки, що споживають в середньому 4 Вт. Існують нескладні спобличчя підключення дають можливість вирішувати проблеми, що виникають при проектуванні і монтажі освітлювальних конструкцій. Сьогодні провідні розробники планують створення діодів на 8 Вт, а через якийсь час приступили до виготовлення пристроїв на 10 Вт. Прогнози такі, що в найближчому майбутньому на ринку з'являться стрічки, які споживають потужність 20 Вт зі світловіддачею, рівній галогенній лампі на 300 Вт.