Корисні поради
на всі випадки життя
» » Протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини: відгуки та рекомендації

Протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини: відгуки та рекомендації

Додано: 28.11.15

Людина може заразитися паразитами різними шляхами. Виною нерідко стають такі звичайні речі, як водопровідна вода, немиті фрукти, погано просмажена риба і м'ясо. У зоні ризику також перебувають діти, які мають тісний контакт з однолітками в садку, школі, таборі. Це не єдині спобличчя підчепити гельмінтів, і нерідко це є неминучістю. Питання полягає в тому, які протипаразитарні препарати широкого спектру дії можна періодично застосовувати, що кажуть люди, які мають досвід виведення гельмінтів з організму, і які рекомендації дають фахівці.
Як зрозуміти, що пора пройти антипаразитарний курс

Немає потреби описувати різновиди паразитів, які можуть знайти в нашому організмі притулок. Але варто знати, що вони селяться не тільки в кишечнику. Деякі види живуть у легенях людини і в його м'язовій системі, і саме вони є найбільш небезпечними, адже викликають серйозні ураження органів. У той же час кишкові паразити зустрічаються частіше. Визначити, що організм отруєний ними, можна за такими ознаками:

 • Болі в животі, порушення випорожнення, нудота, дисбактеріоз.
 • Постійні загострення хронічних хвороб.
 • Знижений імунітет і, як наслідок, часті простудні захворювання.
 • Інтоксикація.
 • Нестача вітамінів в організмі.
 • Можлива поява алергічних реакцій.

Протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини: відгуки та рекомендації

Особливості, які слід врахувати при лікуванні гельмінтозу

Людям вже давно відома проблема гельмінтозу, і раніше для її усунення використовувалися тільки рослинні протипаразитарні препарати широкого спектру дії. Сьогодні медицина зробила крок вперед, і для виведення паразитів були винайдені синтетичні засоби.
Кожен з цих способів має свої особливості лікування, але в будь-якому випадку варто врахувати такі нюанси:

 • Оскільки паразити сильно пригнічують імунну систему хворого, хронічні недуги в цей період загострюються. Але деякі протипаразитні препарати містять токсичні речовини, які ослаблений організм не здатний витримати, і здоров'ю завдається подвійний збиток.
 • Для лікування бажано задіяти не просто кращий протипаразитарний препарат, але кілька видів засобів, а весь процес виведення гельмінтів повинен проходити в кілька етапів, що займає не один день. Ці заходи важливі, оскільки в організмі можуть бути не тільки дорослі, але і личинки і яйця.
 • Виявлено властивість паразитів пристосовуватися до препаратів, тому курс потрібно проходити, не перериваючись. Деякі види, якщо їх атакувати, починають виробляти фермент, який викликає у зараженого сильну алергію.
 • Всі протипаразитарні препарати для людей лише вбивають гельмінтів, але не виводять їх залишки з організму. Враховуючи це, курс лікування повинен включати ентеросорбенти і противотоксичние засоби, щоб позбутися від загиблих паразитів і усунути токсичні виділення, викликані їх розкладанням.
 • Протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини: відгуки та рекомендації

  Порядок дій при лікуванні гельмінтозу

  Звичайно, всі розуміють, що для ефективного лікування необхідно знати свій діагноз, який визначає лікар. Саме він повинен призначати основні препарати.


  Але лікування повинно в будь-якому випадку включати наступні етапи:

 • Підготовка до виведення паразитів. Для цього нерідко використовується лляна або гарбузове масло. Також це можуть бути сорбенти, які зв'язують токсини, з'явилися в результаті життєдіяльності гельмінтів.
 • Приймаються медикаменти, які мають безпосередній вплив на глистів. При цьому лікарський засіб підбирається з урахуванням віку хворого та виду паразитів. Краще, якщо це будуть протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини, але варто врахувати, що саме вони можуть викликати багато побічних явищ.
 • Наступне, що необхідно зробити, це нормалізувати роботу ШКТ і печінки. Також важливо пропити вітамінний комплекс, щоб підтримати імунітет.
 • Через три або чотири тижні курс лікування провести заново. Це допоможе знищити паразитів, які вилупилися з яєць після або під час антипаразитарної очищення. Якщо у вас проживають собаки або кішки, їм також необхідний антипаразитарний курс.
 • Протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини: відгуки та рекомендації

  Два види препаратів проти паразитів

  Як вже згадувалося, в медицині використовуються дві групи антипаразитарних засобів - рослинні і синтетичні. До першої категорії відносяться не тільки часник, гарбузове насіння і т. п. Фармацевти пропонують препарати на рослинній основі. Вони є більш ефективними, швидко виганяють шкідників і не завдають великої шкоди печінки та інших органів.

  Синтетичні препарати чинять згубний вплив на «чужинців», руйнуючи їх клітинну структуру, або паралізують їх діяльність. Але більшість цих медикаментів націлений тільки на конкретних глистів, в той час як найчастіше для лікування потрібно застосовувати протипаразитарні препарати широкого спектру дії. Для людини такими є саме ті медикаменти, які зроблені на основі рослин. Вони ефективно виводять будь-які глисти за рахунок високої концентрації отрут. Діють вони м'яко і не так часто викликають алергію у хворого. Які саме існують протипаразитарні препарати для людей, і в яких випадках їх беруть?


  Протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини: відгуки та рекомендації

  Вибір лікарського засобу

  Вже давно в медицині при гельмінтозі використовуються такі препарати, як «Празиквантел» і «Піперазин». Також нерідко лікарі призначають своїм пацієнтам «Декарис» і «Вермокс». При лямбліозі і гельмінтозі останнім часом став застосовуватися «Немозол». Все частіше багато зупиняють свій вибір на «Метовите» і «Артромаксе». Це протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини, які не тільки очищають організм від глистів, але й налагоджують роботу печінки, і підтримують імунітет. Ці кошти, окрім безпосереднього лікування можна застосовувати для профілактики.

  Які ще є протиглисні засоби?

  Протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини: відгуки та рекомендації

  «Риол» - рослинний препарат

  Останнім часом популярністю користується протипаразитарний препарат «Риол», який підходить не тільки дорослим, але і дітям від народження. Він не викликає побічних явищ, його прийом може бути тривалим. Також його можна використовувати як профілактичний засіб. «Риол» вважається препаратом широкого спектру дії і додатково зміцнює імунітет. Всі його компоненти є виключно рослинними.

  Протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини: відгуки та рекомендації

  Інші часто вживані медикаменти

  Існують різні протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини, які часто використовують при змішаному гельмінтозі. До таких засобів належать:

  • «Комбантрин» («Гельминтокс») - цей препарат ефективний при трихоцефальозі, ентеробіозі, некаторозе і анкілостомідозі.
  • «Медамін» («Карбендазим») використовується в боротьбі з аскаридозом, энтеробиозом, некаротозом, трихоцефалезом, анкилостомидозом.
  • «Мебекс» («Вермокс», «Вормин») призначається при трихоцефальозі, аскаридозі, тениозе, ехінококкозі, энтеробозе, змішаному гельмінтозі, трихінельоз та деяких інших діагнозах.
  • «Цестоцид» («Никлозамид», «Девермин») застосовують при зараженні бичачим і карликовим цепнем, широким лентецом, гименолепидозом, дифиллоботриозом. Таблетки приймаються тільки після постановки діагнозу, оскільки при різних паразитів схеми прийому відрізняються.

  Які є протипаразитарні препарати для дітей

  Якщо ви збираєтеся проводити антипаразитарною чистку дитині, до вибору препарату важливо підійти відповідально. Важливо пам'ятати, що протипаразитарні препарати для дітей повинні мати негативний вплив і при цьому нести мінімальний ризик появи алергічної реакції. У цю категорію лікарі відносять такі медикаменти:

  • «Декарис» – впливає на більшість паразитів. Благотворно впливає на імунітет. Цей препарат п'ється тільки раз.
  • «Пірантел» – має приємний смак і зазвичай не має поганого впливу на стан дитини.
  • «Вермокс» – також володіє м'якою дією і через деякий час повністю виходить з організму. Потрібно прийняти тільки один раз. Надає згубну дію на більшість гельмінтів.
  • «Риол» - препарат, який добре переноситься дітьми. При необхідності приймати його можна тривалий період.

  Протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини: відгуки та рекомендації

  Що кажуть люди

  Якщо гельмінтами заражається доросла людина, він має право сам вирішувати, якими методами лікуватися, але якщо справа стосується дитини, обов'язкова консультація лікаря, самостійно забороняється призначати протипаразитарні препарати. Відгуки батьків показують, що навіть деякі народні методи є невідповідними для лікування незміцнілого організму. Крім того, вже дорослим пацієнтам слід бути обережними з препаратами, які містять альбендазол. Хоча цей компонент і є потужним засобом, він має безліч побічних дій, так що краще все ж проконсультуватися з лікарем.