Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як співробітнику влитися в новий колектив?

Як співробітнику влитися в новий колектив?

Додано: 29.11.15
Якщо вам довелося змінити місце роботи, то напевно вас трохи лякає або бентежить думка про те, що чекає знайомство з новими людьми, які, до речі, будуть вашими колегами. А як правильно, безболісно і швидко влитися в колектив?

Як стати частиною нового колективу? • Перш за все, не варто поспішати. Не чекайте, що вас зустрінуть з розпростертими обіймами, візьмуть за «свого» і відразу ж присвятять усі таємниці. Таке трапиться навряд чи (хоча це можливо). Але в більшості випадків на вливання в колектив йде набагато більше часу. Цей процес може тривати кілька тижнів або навіть місяців, будьте до цього готові і запасіться терпінням.

 • Як вести себе в перші дні на новій роботі? Не переживайте. Розслабтеся і просто будьте собою, тоді люди самі потягнуться до вас. Якщо ж ви постійно будете перебувати в напрузі, то такий стан може передатися і вашим колегам. Крім того, вас можуть порахувати нервових, неврівноважених або навіть неадекватною людиною, а це також не піде вам на користь.

 • Не намагайтеся показати, що ви хочете подружитися з колегами, не нав'язуйте і не «подлизивайтесь». Це не тільки сильно дратує, але і може виставити вас як людину і працівника в не найкращому світлі.

 • Дотримуйтесь дрес-код і намагайтеся бути як всі. Робота – це не те місце, де можна виділятися з натовпу і епатувати. Занадто яскравих працівників часто сприймають як несерйозні, тому ставляться до них скептично.

 • З'ясуйте і дотримуйтесь правила, що діють в колективі, причому як встановлені начальством, так і негласні. Тепер ви – частина системи, і щоб вона працювала злагоджено, кожен працівник повинен підкорятися визначеним законам.

 • Поважайте лідера, навіть якщо він вам неприємний. Ні, намагатися стати його другом або фанатом не варто, це лише налаштує інших колег проти вас. Але неодмінно прислухайтеся до його думки, питайте поради і звертайтеся за допомогою (але тільки не занадто часто, при гострій необхідності).

 • Не прагніть показати босові, наскільки ви гарні. І ні в якому разі не зазнавайтеся. Зрештою, якщо ви дійсно є досвідченим і талановитим професіоналом і майстром своєї справи, то це неодмінно помітять, але у свій час. А «показуха» і демонстрація навичок викличуть роздратування у ваших нових колег і виставлять вас хвальком і «задавакой».

 • Не брешіть, цього не любить ніхто! Навіть якщо вас активно провокують на плітки, не варто брати в них участь. Ні, відмовлятися від розмов не слід, інакше колеги можуть подумати, що ви байдужі і горді. Але говоріть тільки те, чому впевнені. І нікого ніколи не ображайте, не засуджуйте і не критикуйте, навіть якщо все це цілком обґрунтовано. Бажано своє суб'єктивне (і навіть об'єктивне) думку тримати при собі.

 • Не вступайте в угруповання. У деяких компаніях колектив ділиться на коаліції, і новий співробітник може стати для лідерів новим потенційним членом групи і справжнім «ласим шматочком». Але основними цілями формування таких об'єднань часто є захоплення влади, плітки, а також привілеї від начальства. Ймовірно, в майбутньому ви долучитеся до якогось угруповання, найчастіше це неминуче, так і завжди бути одинаком дуже складно. Але поки придивляйтеся, аналізуйте і міркуйте.

 • Не скаржтеся начальству, «ябед» не люблять ніде. Намагайтеся всі питання і проблеми вирішувати самостійно, за це вас почнуть поважати.

 • Якщо в колективі є представники протилежної статі, не фліртуйте з ними! По-перше, це неминуче призведе до суперництва. По-друге, службові романи заважають працювати і підніматися по кар'єрних сходах.

 • Якщо вас прийняли на нову посаду «по знайомству», не варто це афішувати.

 • Виконуйте свої обов'язки, намагайтеся швидко навчатися і схоплювати все буквально нальоту.

 • Виявляйте щирий інтерес, причому не тільки до того, що відбувається в компанії, але і до обличчястих проблем колег. Але ставати «жилеткою» не варто, вам це буде сильно заважати і набридати надалі.

 • Висловлюйте свою думку, але не будьте «вискочкою».

 • Приймайте участь у громадській діяльності, не пов'язаній з професійними обов'язками.

 • Варто бути терплячим, чутливішими і привітнішим.

 • Спробуйте знайти порадника або навіть наставника, який буде вам допомагати і допоможе знайти своє місце в колективі.

 • Підтримуйте жарти і розвивайте почуття гумору, це допомагає легше ставитися до всього і прискорювати виробничі процеси. Але жартувати постійно або використовувати «чорний» гумор не потрібно.

 • Не ведіть себе зухвало і вульгарно, намагайтеся не привертати загальну увагу.

 • Навіть якщо нова робота здається вам дуже складною, не нийте і не скаржтеся, «скигліїв» ніде не люблять.


 • Як бути, якщо в колективі вас не взяли?


  Навіть якщо ви дотримувалися всіх даних вище порад, це зовсім не означає, що все пройде гладко і швидко, цілком можуть виникнути деякі проблеми. Причини труднощів можуть бути самими різними, і необов'язково вони повинні ставитися саме до вас.
  Як співробітнику влитися в новий колектив?

  Наприклад, ви могли обійняти посаду, на яку претендували багато співробітники фірми, в даному випадку буде керувати всіма заздрість. Також цілком ймовірно і те, що раніше ваше місце займав всіма шанований і улюблений колега, якого звільнили за помилку і несправедливо. Але все ж та ваша поведінка теж може впливати на ставлення людей до вас.

  Отже, що робити, якщо вас в колективі ніяк не хочуть приймати? • Ретельно проаналізуйте свою поведінку. Чи Все ви робите правильно, не виглядаєте дуже гордовито або, навпаки, затиснуте і відсторонено? Чи Не занадто ви грубі або холодні, не нав'язливі? Загалом, стежте за собою, буквально за кожним своїм жестом, за кожним словом, за інтонацією, рухами. Також оцінюйте реакцію колег на ті чи інші вчинки, фрази, руху. Ймовірно, ви з'ясуйте причини через кілька днів.

 • Якщо ви намагаєтеся влитися в суто жіночий колектив, то в ньому напевно є пліткарки. І можна звернутися за допомогою саме до них, найчастіше це дійсно спрацьовує. Просто підійдіть до самої «завзятою» сплетнице, запропонуйте їй випити чашечку чаю зі смачним тістечком і розкажіть про свою проблему. Розкажіть, що ви хочете дізнатися, чому до вас не дуже добре ставляться колеги. Обов'язково зобразить смуток, щоб все виглядало правдоподібно. Напевно «бовтанка» розповість, що думають про вас інші співробітники.

 • Якщо серед ваших нових колег є людина, який належить вам нормально або тим більше добре, зверніться за допомогою до нього. Він може дати кілька слушних порад і допомогти вам знайти спільну мову з іншими працівниками.

 • Якщо ситуація загострюється, не доводьте до крайньої точки і не мучте себе. Зберіть всіх своїх колег і просто відверто з ними поговоріть. Розкажіть про своїх переживаннях та думках, запитайте, чому вас не хочуть приймати.


 • Удачі вам і терпіння!