Корисні поради
на всі випадки життя
» » Характеристики та ресурси Японського моря

Характеристики та ресурси Японського моря

Додано: 30.11.15
Рубрика: Цікаве

Акваторію Японського моря відноситься до Тихого океану, а точніше, до його західної частини. Знаходиться біля острова Сахалін, між Азією і Японією. Омиває Південну і Північну Корею, Японію і Російську Федерацію.

Хоч водойма і належить басейну океану, він від нього добре ізольований. Це впливає як на солоність Японського моря, так і на його фауну. Загальний баланс води регулюється завдяки оттокам і притоках, що здійснюються за допомогою проток. У водообміні практично не бере участь (внесок невеликий: 1%).

З іншими водоймами і Тихим океаном з'єднується 4 протоками (Цусимским, Сою, Мамаия, Цугару). Площа поверхні становить близько 1062 км 2 . Середня глибина Японського моря – 1753 м, найбільша – 3742 м. Важко піддається замерзання, лише його північна частина взимку покривається льодом.
Характеристики та ресурси Японського моря

Гідронім – загальноприйнятий, однак заперечується Корейськими державами. Вони стверджують, що назва, в буквальному сенсі, нав'язано Японською стороною всьому світу. У Південній Кореї воно іменується Східним морем, а Північна використовує назву Корейське Східне море.

Проблеми Японського моря безпосередньо пов'язані з екологією. Їх можна було б назвати типовими, якби не той факт, що водойма омиває відразу кілька держав. Вони ведуть різну політику щодо охорони вод моря, тому вплив з боку людей також розрізняється. Серед основних проблем можна перерахувати такі:

  • промисловий видобуток;
  • викид радіоактивних речовин і нафтопродуктів;
  • нафтові плями.

Кліматичні умови

Клімат морський, тому тепла вода і мусони – часте явище для цього моря. Південно-схід характерні часті опади, на північно-заході їх мінімальну кількість. В осінній час року часто спостерігаються тайфуни. Хвилі часом досягають 10 метрів. На 90% замерзає Татарський протоку. Як правило, лід тримається близько 3-4 місяців.
Температура Японського моря коливається на кілька десятків градусів в залежності від району. Північним і західним характерно -20 про З східним і південним - +5 про С. Теплим місяцем вже кілька років вважається серпень. У цей час на півночі температура сягає +15 про С, на півдні - +25 про С.

Характеристики та ресурси Японського моря

Солоність Японського моря і його льодовики

Солоність коливається від 33 до 34 проміле – це в кілька разів нижче, ніж у водах Світового Океану.

Японське море по зледенінь ділиться на три частини:

  • Татарський проти;
  • затока Петра Великого;
  • район від мису Поворотного до Бєлкіна.

Як вже було описано вище, лід завжди локалізується в частині даного протоки і затоки. В інших місцях він практично не формується (якщо не брати в розрахунок бухти і північно-західні води).

Цікавий той факт, що спочатку лід з'являється в місцях, де є прісна вода Японського моря, і лише потім він розповсюджується на інші частини водоймища.

Заледеніння в Татарській протоці тримається на півдні близько 80 днів, на півночі – 170 днів; в затоці Петра Великого – 120 днів.

Якщо зима не відрізняється сильними морозами, то райони покриваються льодом на початку-наприкінці листопада; якщо ж спостерігаються опускання температури до критичних відміток, то замерзання відбувається і раніше.

До лютого формування покриву припиняється. На цей момент Татарський протоку покривається близько 50%, а Затока Петра Великого – на 55%.

Розморожування найчастіше починається в березні. Глибина Японського моря сприяє швидкому процесу позбавлення від льоду. Воно може початися в кінці квітня. Якщо температура тримається низькою, то відтавання починається на початку червня. Спочатку «відкриваються» частини Затоки Петра Великого, зокрема, його відкриті акваторії і узбережжя Золотого мису. В той час коли в Татарській протоці лід починає відступати, в його східній частині він відтає.


Ресурси Японського моря

Біологічні ресурси людиною використовуються в максимальному ступені. Біля шельфу розвинене рибальство. Цінними видами риб вважаються оселедець, тунець і сардина. У центральних районах відловлюють кальмарів, на півночі і на південно-заході – лосося. Важливу роль також відіграють водорості Японського моря.

Характеристики та ресурси Японського моря

Флора і фауна

Біологічні ресурси Японського моря в різних частинах мають свої характерні особливості. З-за кліматичних умов на півночі і північно-заході природа має помірні характеристики, на півдні переважає фауністичний комплекс. Біля Далекого Сходу є рослини і живуть тварини, властиві тепловодному і помірного клімату. Тут можна побачити кальмарів і восьминогів. Крім них зустрічаються бурі водорості, морські їжаки, зірки, креветки і краби. Все ж ресурси Японського моря пищать від різноманітності. Мало де можна знайти червоних асцидий. Поширені гребінці, йоржі і собачки.

Характеристики та ресурси Японського моря

Проблеми моря

Основною проблемою є споживання ресурсів моря за рахунок постійної лову риб і крабів, водоростей, гребінців, морських їжаків. Разом з державними флотилиями процвітає браконьєрський вилов. Зловживання видобутком риби і молюсків призводить до постійного вимирання будь-яких видів морських тварин.

Крім цього безтурботна рибалка може призвести і до загибелі людей. З-за пально-мастильних відходів, стічних вод і нафтопродуктів, риба гине, мутує або забруднюється, що несе велику небезпеку для споживачів.


Кілька років тому цю проблему вдалося подолати завдяки зв'язковим дій і домовленостям між Російською Федерацією і Японією.

Порти компаній, підприємств і населених пунктів – основне джерело забруднення водами з вмістом хлору, нафтою, ртуті, азоту та іншими небезпечними речовинами. З-за великої концентрації цих речовин розвиваються синьо-зелені водорості. З-за них з'являється небезпека забруднення сірководнем.

Характеристики та ресурси Японського моря

Припливи

Складні припливи характерні для Японського моря. Їх циклічність у різних районах значно відрізняється. Полусуточная зустрічається біля Корейської протоки і біля Татарського. Денні припливи притаманні територій, прилеглих до узбережжя Російської Федерації, Корейської Республіки і КНДР, а також біля Хоккайдо і Хонсю (Японія). Біля затоки Петра Великого припливи мають змішаний характер.

Рівень припливів низький: від 1 до 3 метрів. У деяких районах амплітуда варіюється від 22 до 27 м.

Сезонні коливання також не рідкість. Вони спостерігаються частіше всього літа; взимку їх менше. На рівень води впливає і характер вітру, його сила. Чому сильно залежать ресурси Японського моря.

Характеристики та ресурси Японського моря

Прозорість

На всій протяжності моря вода різного кольору: від синього до блакитного з зеленим відтінком. Як правило, прозорість зберігається на глибині до 10 м У водах Японського моря багато кисню, що сприяє розвитку ресурсів. Фітопланктон більше поширений на півночі та заході водойми. На поверхні води концентрація кисню досягає майже 95%, однак ця цифра з глибиною поступово зменшується, і вже до 3 тис. метрів дорівнює 70%.