Корисні поради
на всі випадки життя
» » Мобільний телефон Nokia 6500 Classic: огляд, характеристики і відгуки власників

Мобільний телефон Nokia 6500 Classic: огляд, характеристики і відгуки власників

Додано: 30.11.15

Період розробки апарату Nokia 6500 в класичному виконанні припав на перехідний час компанії. У 2005 році фіни прийшли до висновку, що їх продукція серйозно відстає від конкурентів, і насамперед це стосувалося дизайну. Конкуренти випускали більш витончені тонкі телефони, що змусило і керівництво «Нокія» зробити відповідні корективи. При цьому Nokia 6500 Classic став не тільки новою віхою в плані зовнішнього вигляду, але і обзавівся оптимізованої технічною начинкою. На сьогоднішній день ця модель вважається однією з кращих за всю історію виробника.
Мобільний телефон Nokia 6500 Classic: огляд, характеристики і відгуки власників

Технічні характеристики моделі

Успішність моделі зумовлена не стільки проривом в одному з напрямків, скільки сукупністю різнопланових переваг. Про це можна судити по характеристикам апарату:

  • Платформа телефону – Series 40.
  • Габарити – 1098 мм в довжину 45 мм в ширину і в товщині 95 мм.
  • Тип конструкції – корпус Nokia 6500 Classic виконаний в класичній формі «трубка».
  • Маса – 94 р.
  • Батарея – Li-ion об'ємом 830 mAh.
  • Дисплей – TFT з підтримкою 16 мільйонів кольорів.
  • Звук – 64-тональна поліфонія.
  • Роз'єм MicroUSB для з'єднання з ПК, USB, зарядного пристрою та підтримка USB 2.

Дизайн і матеріали

Конструкція являє собою класичне рішення для телефонів-трубок. Однак подовженість корпусу і компонування все ж дають натяк на оригінальність. Не варто забувати, що модель Nokia 6500 розроблялася як дизайнерська. Але версія з приставкою Classic відрізняється і матеріалами. Якщо в моделях від конкурентів того часу метал практично не використовувався, то фінський апарат забезпечений анодованим алюмінієм. При цьому існують два варіанти: це Nokia 6500 Classic Bronze, а також модифікація в чорному кольорі. В обох випадках унікальна полірування металевої поверхні підкреслює зовнішній лиск телефонів. Втім, у розробників була простір і для подальшого руху в бік поліпшення корпусу. Так, в деяких моделях вже активно використовувався нержавіючий метал, який між тим і зовні виглядав солідніше. Так чи інакше, конструкція вийшла достойною не тільки в плані дизайну, але і в зручності звернення.
Мобільний телефон Nokia 6500 Classic: огляд, характеристики і відгуки власників

Камера

У цій частині серйозних змін не відбулося. Апарат отримав той модуль камери, який вже використовувався в серії 6300. Це двухмегапиксельное пристрій CMOS, яке, втім, за мірками 2005 року можна вважати непоганим досягненням. Інша справа, що реалізовано це технологічне рішення не кращим чином. Виробник Nokia 6500 Classic зробив ставку на опціонально камери, але на шкоду якості. У підсумку процес фотографування вимагає від користувача певної вправності, щоб вийшов більш або менш чіткий і не змащений знімок. До речі, дозвіл камери становить 1600 x 1200 що теж не найкращим чином характеризує фотографічні можливості пристрою. А тепер про приємне. Модуль оснащений 8-кратним зумом, звук затвора можна відключати, а в якості засобів оформлення пропонується 5 різних ефектів. В цілому для телефону з середнього цінового сегмента таке виконання фотокамери не можна назвати провальним, але з урахуванням бренду і позиціонування моделі як пристрої бізнес-класу це скоріше мінус.


Мобільний телефон Nokia 6500 Classic: огляд, характеристики і відгуки власників

Дисплей

Для дисплея використовувався модуль типу QVGA, що має дозвіл формату 240 х 320 пікселів. Розмір середній, і за великим рахунком його можна назвати оптимальним для моделей цього класу. Відрізняється ж екран досить непоганий передачею кольору з насиченими фарбами. Щоправда, охочих перенастроювати телефони під себе засмутить той факт, що творці Nokia 6500 Classic не передбачили інструменти для регулювання яскравості дисплея. Але є в цьому і позитивні моменти. По-перше, існуючі налаштування дійсно можна назвати оптимальними і комфортними, а по-друге, рівномірна освітленість сприяє більш економного витраті енергії. У будь-якому випадку, при необхідності підсвічування і зовсім можна відключити, але тоді розрізнити що-небудь на екрані можна буде лише під кутом і при хорошому освітленні. Також екран забезпечений дзеркальним шаром, завдяки якому навіть на яскравому сонці можна без праці розрізнити текст. Але тут вже багатьох розчарує невелике дозвіл екрану - для перегляду повідомлень його достатньо, але оцінити те ж якість знімка вже не вийде.

Мобільний телефон Nokia 6500 Classic: огляд, характеристики і відгуки власників

MicroUSB і Bluetooth

Наявність роз'єму MicroUSB забезпечує можливість підключення апарата як для передачі інформації, так і для з'єднання з гарнітурою або зарядним пристроєм. Крім цього, Nokia 6500 Classic підтримує стандартний режим роботи USB Mass Storage, за рахунок якого швидкість при передачі інформації збільшується до 600 Кб/c.

Хоча деякі конкуренти моделі з тим же роз'ємом MicroUSB забезпечували і більш високі показники. Зокрема, це можна сказати про RAZR2 V8 від Motorola. Так чи інакше сама по собі інтеграція MicroUSB телефони 2000-х вже гідна похвали. Варто відзначити, що даний роз'єм дозволяє заряджати Nokia 6500 Classic. Акумулятор живиться незалежно від режиму, в якому працює USB. Вдало реалізована і технологія Bluetooth версії 2 з EDR. Користувачеві пропонується широкий вибір профілів і стабільна робота з'єднання.


Мобільний телефон Nokia 6500 Classic: огляд, характеристики і відгуки власників

Ігри і програми

Особливих вишукувань ігромани і любителі корисних додатків в даному апараті, на жаль, не знайдуть. Насамперед, це список звичних для цінителів «Нокія» ігор, в числі яких Snake III, Rally 3D, Sudoku та ін. Не балують і програми для Nokia 6500 Classic, які представлені конверторами і сенсорами. Втім, за бажанням можна завантажити будь-який додаток у форматі Java. Благо, що всі можливості для цього є. Користувач може використовувати з'єднання або ж завантаження через кабель. У комплекті з апаратом поставляється диск з програмою-менеджером для цієї моделі. Використовуючи дане забезпечення, можна з легкістю управляти файлами, передаючи їх на комп'ютер або, навпаки, закачуючи в пам'ять телефону. До речі, про пам'ять – спеціальних слотів під карти для її нарощування не передбачено, проте вбудований об'єм 1 Гб виглядає вражаючим. Тим більше що великі обсяги даних в цьому телефоні використовувати просто ні до чого. Це можуть бути хіба що мультимедійні матеріали і аудіо-файли.

Позитивні відгуки

У моделі зійшлися майже всі переваги телефонів фінського виробника, за які його оцінили користувачі різних категорій. Звичайно, це строгість стилю, міцний корпус, стабільність роботи і відсутність явних дефектів. Саме дизайн багатьох залучив в перший час його виходу на ринок, а якість збірки і довговічність не дали підстав розчаруватися в покупці. Багато майже через десятиліття хвалять бездоганне стан Nokia 6500 Classic. Ціна його становить 4000-5000 руб., що здається надмірним для моделі з таким функціоналом, але прийнятним, якщо врахувати якість технічної і стилістичної реалізації.

Мобільний телефон Nokia 6500 Classic: огляд, характеристики і відгуки власників

Також власники відзначають ергономіку апарату. Причому не тільки зовнішню, але і внутрішню – щодо інтерфейсу. Корпус телефону компактний, тонкий і зручний. У свою чергу, управління меню і сама його організація завжди були сильними сторонами моделей Nokia, і в серії 6500 Classic ці якості досягли свого піку. У певному сенсі цей телефон став еталоном зручності, комфорту і надійності. При цьому якість збірки і довговічність не пішли на шкоду іншим характеристикам апарату. І дизайнерська задумка авторів укупі з алюмінієвою панеллю, і ергономіка, за словами власників, заслуговують найвищих похвал.

Негативні відгуки

Як однозначні переваги моделі, очевидні і її недоліки. Незважаючи на багато милозвучних думок, є нарікання з приводу прикрої відсутності радіо, слабкою батареї і загалом невисокої продуктивності Nokia 6500 Classic. Відгуки, звичайно, не обходять стороною і камеру пристрою. Знімки можна використовувати суто для утилітарних цілей, хоча сфотографувати розбірливий текст теж проблематично. На жаль, цей недолік зовсім робить апарат виключно іміджевої моделлю без серйозних претензій до продуктивності і функціональних надмірностей. Зустрічаються й негативні думки про комфорт в експлуатації. Тут слід зазначити верхнє підключення кабелю для навушників і невеликі кнопки клавіатури. Втім, є й зворотні враження про цих характеристиках моделі, тому тут все індивідуально.

Якщо порівнювати пристрій з безпосередніми конкурентами від Motorola і Samsung, то відзначається недостатній обсяг батареї. Користувачі критикують розробників за те, що телефон не здатний тривалий час перебуватиме в інтенсивному робочому стані. На момент середини 2000-х років ця проблема не стояла так гостро, оскільки навіть середній за вимогами 6500 Classic витрачав не такі обсяги енергії, як у випадку з сучасними смартфонами.

Мобільний телефон Nokia 6500 Classic: огляд, характеристики і відгуки власників

Висновок

Хоча сьогодні час корпусів-трубок поступово втрачає актуальність, є чимало цінителів саме цього сегмента. У той же час нові представники цього сегмента далеко не завжди виявляються здатними забезпечити той же рівень надійності, який колись поставили телефони Nokia 6500 Classic з металевими елементами корпусу і продуманої технічною базою. Зрозуміло, в плані функціональності ця модель і раніше програвала конкурентам, а сьогодні взагалі не дотягує навіть до апаратів початкового рівня. Тим не менш той факт, що телефони служать роками, забезпечуючи хорошу якість зв'язку, дозволяє забути про багатьох недоліки. Плюс до всього, в апараті непогано реалізовано звук. Хороша чутність і безперебійна зв'язок дозволяють моделі відмінно справлятися зі своїми безпосередніми завданнями.