Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Тіоктацид": аналоги. "Тіоктацид": інструкція, ціна, відгуки

"Тіоктацид": аналоги. "Тіоктацид": інструкція, ціна, відгуки

Додано: 30.11.15

«Тіоктацид» – метаболічний засіб, що дозволяє знизити прояви нейропатії (діабетичної, алкогольної). Препарат має гепатопротекторну, гіпоглікемічних та антиоксидантною діями. «Тіоктацид», аналоги засоби нормалізують обмінні процеси, що протікають в організмі.

"Тіоктацид": аналоги. "Тіоктацид": інструкція, ціна, відгуки

Існує дві лікарські форми – таблетки і розчин для инъекциий. В залежно від форми ліки в якості активної речовини використовуються тиоктата трометамол (таблетки) і ліпоєва кислота (розчин).
Фармакологічна дія препарату «Тіоктацид»

Основний компонент лікарського засобу – ендогенний антиоксидант, наявність якого в організмі забезпечує:

  • нормалізацію трофіки нейронів;
  • посилене видалення глюкози;
  • захист клітин від впливу токсинів;
  • знижене прояв хвороби.

У нормі цей антиоксидант присутній в організмі в необхідній кількості і підтримує його нормальний стан.

Активний компонент, який містить препарат «Тіоктацид», аналоги за діючою речовиною, повністю і швидко абсорбується, частково виводиться з організму в середньому за 35 хвилин. Однак прийом препарату одночасно з вживанням їжі погіршує всмоктування діючої речовини. Біодоступність становить 20 %. Метаболізм в основному здійснюється шляхом кон'югації і окислення. Виведення великої частини препарату здійснюється через нирки.

"Тіоктацид": аналоги. "Тіоктацид": інструкція, ціна, відгуки

Показання до застосування препарату «Тіоктацид»

Зазвичай «Тіоктацидом» лікують полинейропатию (алкогольну, діабетичну). Цей засіб також призначають при захворюваннях печінки: з його допомогою можна позбутися від жирової дистрофії, цирозу, фіброзу і гепатиту, який перейшов у хронічну форму. Крім того, препарат дозволяє усунути токсична дія, що надається металами. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем.
Протипоказання

«Тіоктацид», аналоги засобу згідно з інструкцією можна використовувати не всім. Оскільки не вивчено вплив препарату на організм вагітних жінок і жінок, які годують дитину груддю, в даних випадках його не призначають. З тієї ж причини «Тіоктацидом» не лікують пацієнтів, вік яких складає менше 18 років. Гіперчутливість до компонентів лікарського засобу теж є протипоказанням.

Застосування лікарського засобу, дозування «Тіоктацида»

Добова доза при вживанні всередину становить 600 мг препарату (міститься в одній таблетці). Ліки приймають натщесерце, без води. Снідати можна через півгодини після прийому таблетки, яку треба ковтати цілою.

Якщо випадок важкий, для лікування застосовують «Тіоктацид 600», аналоги засоби, призначені для внутрішньовенного введення. Терапія триває від двох тижнів до місяця, після чого проводиться переведення пацієнта на прийом «Тіоктацида БВ».

Кожні добу пацієнту вводять внутрішньовенно вміст однієї ампули (600 мг). Важливо вводити препарат повільно. Тривалість лікування здебільшого становить півмісяця або місяць. З метою виключення ймовірності розвитку небажаних реакцій розчин шприцом потрібно вводити через 12 хв, а засіб у вигляді інфузій через 30 хв (зазначені мінімальні значення).

"Тіоктацид": аналоги. "Тіоктацид": інструкція, ціна, відгуки


Далі пацієнта переводять на терапію, під час якої застосовується «Тіоктацид БВ 600» (аналоги). При цьому добова доза повинна відповідати одній таблетці.

Оскільки діючий компонент лікарського засобу відрізняється чутливістю до світла, ампули дістають з коробки відразу ж перед введенням препарату.

Побічні ефекти препарату «Тіоктацид»

При використанні ампул можуть з'явитися нудота і блювота. Крім того, можлива алергія (системні прояви алергії, свербіж, почервоніння шкіри, висип). Можуть розвитися й інші побічні ефекти – точкові крововиливи, що зачіпають слизові оболонки і шкіру, судоми і двоїння в очах. В деяких випадках виявляються симптоми гіпоглікемії.

Швидке введення засобу може призвести до погіршення самопочуття (проявляється підвищеним внутрішньочерепним тиском, утрудненим диханням), передозування – до необхідності проведення протисудомного лікування.

Лікарська взаємодія «Тіоктацида»

Якщо препарат використовується спільно з «Цисплатином», погіршується дію Цисплатину».

"Тіоктацид": аналоги. "Тіоктацид": інструкція, ціна, відгуки

Оскільки тіоктова кислота, яку містять оригінальний препарат, аналоги «Тіоктацид БВ», «Тіоктацид 600», сприяє зв'язуванню металів, не можна застосовувати лікарський засіб разом з ліками, які містять метали.

У тих випадках, коли «Тіоктацид» застосовується з гіпоглікемічними препаратами (перорально) або інсуліном, дія цих препаратів може проявлятися більш виражено. Необхідно спостерігати за вмістом глюкози в крові, особливо на початковому етапі лікування. Іноді потрібна зміна дозування гіпоглікемічного препарату. При зменшенні дози вдається уникнути розвитку гіпоглікемії.

На ефективність «Тіоктацида» впливає етанол, тому після прийому алкоголю дія препарату знижується.

Таким чином, «Тіоктацид», аналоги не можна поєднувати:

  • з «Цисплатином»;
  • інсуліном;
  • гіпоглікемічними засобами (перорально);
  • препаратами із вмістом металів;
  • етанолом.

Якщо крім «Тіоктацида» потрібно приймати лікарські засоби з металами, необхідно дотримуватися певний інтервал (5-6 годин).

"Тіоктацид": аналоги. "Тіоктацид": інструкція, ціна, відгуки


Особливі вказівки

Препарат в ампулах не піддають впливу світла до безпосереднього використання. Готовий розчин застосовують протягом шести годин і бережуть від світла.

У період лікування небезпечно вживати алкогольні напої, оскільки може розвинутися полінейропатія. Крім того, можливе зниження ефективності ліків «Тіоктацид». Рекомендується утримуватися від вживання алкоголю і в інші періоди життя.

При діабетичної полінейропатії «Тіоктацид 600», аналоги застосовуються спільно з контролем вмісту глюкози в крові.

Разом з іншими ліками препарат можна використовувати для зниження ваги і усунення порушень метаболізму, так як «Тіоктацид» покращує обмін речовин.

Відомо, що активний компонент лікарського засобу може зв'язуватися з металами, тому препарати з їх змістом слід приймати в обід або у вечірній час. Під час терапії «Тіоктацидом» небажано включати в свій раціон молочні продукти (друга половина дня).

"Тіоктацид": аналоги. "Тіоктацид": інструкція, ціна, відгуки

Аналоги, ціна, відгуки про препарат «Тіоктацид»

Найважливіша інформація про препарат «Тіоктацид» – інструкція, ціна, відгуки, аналоги. Найбільш популярними аналогами, які містять ті ж діючі речовини, що і оригінальний лікарський засіб, є «Нейролипон», «Еспа-ліпон». Не менш відомі ліпоєва кислота, «Тиолипон», «Тиолепта».

Часто застосовуються і інші засоби, такі як «Липамид», «Тиогамма», «Липотиоксон». Нерідко купують «Октолипен» і «Берлітіон 300».

У деяких випадках лікарі виписують замість препарату «Тіоктацид» аналоги. Ціна таких коштів нижче, їх дія схожа на дію оригіналу. Це «Орфадин», «Завеска», ліки «Гастрікумель» і препарат «Біфіформ кідс».

Вартість «Тіоктацида» у формі ампул становить приблизно 450 грн., у формі таблеток – 500-650 грн. На «Тіоктацид 600», аналоги ціна встановлена нижча, ніж на «Тіоктацид БВ».

Покупці в своїх відгуках вказують наявність таких небажаних реакцій, як свербіж і незначний жар, які швидко проходять. На розвиток побічних ефектів скаржаться багато пацієнтів. Іноді від сильної кропив'янки доводиться позбавлятися цілий тиждень і з обов'язковою відміною лікарського засобу. Відзначаються й інші побічні дії – різка зміна настрою, нудота, блювання.

"Тіоктацид": аналоги. "Тіоктацид": інструкція, ціна, відгуки

Незважаючи на подібні реакції організму, такі препарати є життєво необхідними при цукровому діабеті та інших захворюваннях. В результаті розвитку побічних ефектів потрібна заміна «Тіоктацида» іншим подібним йому засобом, обов'язково тільки після отримання консультації лікаря.