Корисні поради
на всі випадки життя
» » Саморобний причіп для легкового автомобіля: виготовлення, реєстрація

Саморобний причіп для легкового автомобіля: виготовлення, реєстрація

Додано: 30.11.15
Рубрика: Авто поради

Якщо у вас є легковий автомобіль, то ви напевно досить часто стикаєтеся з необхідністю перевезення різноманітних вантажів. При цьому ніяк не обійтися без використання легкового причепа. Його, звичайно ж, можна придбати в магазині відповідних товарів, однак таку конструкцію є можливість виготовити самостійно.

Робота над рамою

Саморобний причіп, як і модель заводського типу, повинен володіти рамою, яка є основою конструкції. Її жорсткість і міцність стануть визначати довговічність причепа. Для того, щоб забезпечити більшу надійність, рекомендується використовувати елементи, які будуть з'єднані між собою методом зварювання. Починати потрібно з визначення габаритів описуваного елемента, а точніше, ширини і довжини. Розмір визначатиметься за зовнішнім граням складових каркаса. Для того щоб визначити кінцеву ширину рами, до відстані між внутрішніми гранями бічних стінок потрібно додати товщину однієї стінки, помножену на 2. Якщо рама буде розташовуватися між колесами, а не над ними, то слід врахувати зазор між болтом і шиною.
Саморобний причіп для легкового автомобіля: виготовлення, реєстрація

Якщо ви вирішили виготовити саморобний причіп, то після визначення розмірів, слід здійснити примірку каркаса. Для цього металевий профіль потрібно розкласти на поверхні, дотримуючись перпендикулярність між складовими. Елементи повинні бути об'єднані між собою затискачами. Паралельно слід проконтролювати форму, для цього за допомогою рулетки вимірюється діагональ отриманого прямокутника. Значення повинні бути рівні між собою, відхилення можуть скласти від 2 до 5%. Конструкція повинна мати ребром жорсткості, адже квадрат і прямокутник є нестійкими конструкціями.
З'єднання причепа з автотранспортним засобом

Саморобний причіп для легкового автомобіля: виготовлення, реєстрація

Саморобний причіп повинен володіти ланцюговим кулею. Для виконання даного елемента необхідно пам'ятати про те, що менша довжина сполучної частини вказує на швидке реагування при русі автомобіля. Навіть незначний бічній поворот провідних коліс призведе до того, що причіп різко стане переміщатися. Це може стати причиною пошкодження вантажу і його падіння. Виготовляючи саморобний причіп, потрібно вибрати оптимальну довжину - в межах від 15 до 25 см. Вибираючи матеріал, рекомендується використовувати сталеві труби квадратного перетину, які ляжуть в основу рами і з'єднання. Для останнього елемента знадобляться труби в кількості 3 штук. З'єднати рами з трубою можна методом зварювання, а для більш високої міцності рекомендується здійснити посилення допомогою кутиків. Перед зварюванням майстер повинен приміряти елементи, щоб зчіпка була виконана по осі конструкції. Коли виготовляються саморобні причепи для легкового автомобіля, на цьому ж етапі слід встановити страхувальний трос, який може бути замінений ланцюгом. Якщо є бажання, то в області зчіпки можна встановити розкладне колесо для комфортного транспортування причепа без автотранспортного засобу.

Установка сполучної муфти

Саморобний причіп для легкового автомобіля: виготовлення, реєстрація

Саморобні причепи для легкового автомобіля повинні володіти сполучною муфтою, установка якої може бути здійснена за допомогою зварювання або болтів. Перед остаточною фіксацією цієї складової до рами необхідно перевірити збіг габаритів труб рами з пазами жолоба. Останній не повинен бути більше ширини труби, перевищення за розмірами може скласти максимум 5 міліметрів. Зварне з'єднання може забезпечити відмінну міцність, однак при пошкодженні демонтаж буде припускати використання газового пальника. Міцність з'єднання за допомогою болта менше. Слід застосовувати болти, які відносяться до восьмого класу міцності. Менш міцні не будуть здатні витримати зусилля на зріз. Для з'єднання потрібно підготувати два болта, використовувати більшу кількість не варто, так як це буде сприяти ослабленню елемента рами, а також муфти з-за наявності отворів для кріплення.


Робота над віссю

Саморобний причіп для легкового автомобіля: виготовлення, реєстрація

Перед тим як зареєструвати саморобний причіп, його потрібно повністю підготувати до експлуатації. Є правило, за яким вісь причепа розташовується на відстані в 40% від довжини конструкції з задньої сторони. Після того як вдасться виміряти відстань, необхідно позначити розташування осі. Встановлювати її можна, розташувавши раму на поверхні. Використовувати при цьому потрібно два блоки 4х4 при цьому шпиндель повинен вільно звисати. В передбачуваному місці монтажу осі з поверхні рами потрібно видалити фарбу. Крок між втулками повинен бути розділений на два, отримана позначка розмічається на поверхні.

Саморобний причіп для мотоблоку може бути виготовлений за тією ж технологією, проте розміри будуть значно менше. Для того щоб проконтролювати габарити, потрібно ще раз виміряти ширину рами. Після цього майстер може приступити до остаточної установки. Елементи з'єднуються між собою зварюванням. Рекомендується використовувати пружинно-амортизаційну підвіску з тієї причини, що вона гарантує більш значну м'якість, хоч і відрізняється незначною міцністю.

Робота над стабілізуючими домкратами

Саморобний причіп для легкового автомобіля: виготовлення, реєстрація

Коли виготовляється саморобний причіп своїми руками, важливо забезпечити горизонтальне положення конструкції. В якості найбільш відповідного варіанту виступають кути рами. Є можливість зробити установку лише з одного боку конструкції. Якщо розглядати пристрій з точки зору підйомної сили, то рекомендується застосовувати гвинтовий механізм. Його ж можна використовувати для заміни колеса.


Підведення підсумків

Саморобний причіп для легкового автомобіля: виготовлення, реєстрація

Саморобний причіп для мотоблоку, як і для автомобіля, буде здатний розширити ваші можливості. Останній варіант можна використовувати для транспортування вантажів, якою б конфігурацією вони ні володіли. При цьому абсолютно немає ризику пошкодити машину. Незважаючи на те що причіп може володіти своїми певними особливостями, рекомендації, наведені вище, є загальними для всіх варіантів. Якщо є бажання, саморобний причіп для човна або для автомобіля можна обладнати гальмівною системою, а також освітленням. Однак рішення даних питань фахівці рекомендують довіряти професіоналам.

Реєстрація причепа

Саморобний причіп для легкового автомобіля: виготовлення, реєстрація

Якщо ви задумалися про те, як зробити причіп, то вас повинна цікавити завдання його реєстрації. Конструкція повинна пройти експертизу. Для проходження експертизи необхідно впевнитися в тому, що пристрій відповідає існуючому ГОСТу. Ви можете ознайомитися з державними стандартами в документі. Перед тим як зареєструвати саморобний причіп, ви повинні знати, що вищенаведений стандарт поширюється на всі різновиди причепів, які призначені для буксирування мікроавтобусами, а також легковими автомобілями на дорогах загальної мережі. Стандарт не поширюється на ті пристрої, проектування яких було вироблено до затвердження технічних завдань згаданого стандарту.

Висновок

Перед тим як починати виготовляти причіп, ви повинні ознайомитися з державними стандартами, щоб потім не довелося виробляти перероблення конструкції. Маса пристрою не повинна бути більше дозволеної виробником. Вага не повинен перевищувати споряджену масу автомобіля. Даний показник становить 1800 кілограм. Довжина пристрою не повинна бути більше 1,5 довжини автомобіля або межі в 8 метрів. Ці вимоги необхідно врахувати ще на етапі проектування причепа, в іншому разі використання конструкції буде неможливо.