Корисні поради
на всі випадки життя
» » Пральна машина не зливає воду: причина і алгоритм дій

Пральна машина не зливає воду: причина і алгоритм дій

Додано: 01.12.15
Рубрика: Ремонт

Пральні машини-автомати настільки міцно за пару десятиліть увійшли в наше життя, що раптова поломка цього агрегату здорово псує настрій і порушує плани. Прати вручну, виявляється, дуже утомливо і довго. А віджати випрану білизну так само ретельно, як це робить розумна техніка, і зовсім нереально. Ось, мабуть, найпоширеніша скарга: пральна машина не зливає воду. Причина тому може бути навіть не одна, а кілька. Напевно багато хто рано чи пізно стикаються з подібною проблемою. І хочуть розуміти, чому пральна машина не зливає воду. Огляд можливих причин наведено нижче.
Пральна машина не зливає воду: причина і алгоритм дій

Збій електроніки

Якщо побутова техніка спіткнулася на півдорозі, тобто робочий цикл прання-полоскання за всіма параметрами повинен бути вже закінчений, але пральна машина не зливає воду - що робити в цьому випадку? Як мінімум уточнити, чи дійсно та програма, на якій трапилася така неприємність, включає в себе злив води віджим, і якщо так, то, можливо, всьому виною збій в електроніці приладу. Таке може статися, враховуючи нестабільність напруги у вітчизняній електромережі. Перше, що потрібно зробити, це здійснити перезавантаження машинки. Простіше кажучи: вимкнути вилку з розетки і знову включити. Якщо це не допомогло, можна заново вибрати програму полоскання і віджимання, вже користуючись кнопками. У разі відсутності якого-небудь ефекту причину доведеться шукати далі.

Перевірка шланга, за допомогою якого здійснюється злив

Пральна машина не зливає воду: причина і алгоритм дій

В обставинах, характеризуються тим, що пральна машина не зливає воду, причина може бути найпростішою. Можливо, просто пережатий, перекручений або неправильно встановлений зливний шланг. З цього, власне, і потрібно почати – виключити саму очевидну причину порушення роботи побутової техніки. Досить простежити положення шланга на всьому його протязі, розпрямити його і заодно перевірити на наявність засмічень всередині, а також проконтролювати те вимога, що висота розміщення його перегину повинна бути достатньою. Як правило, її мінімальне значення - 60 см від нижнього краю машинки. Якщо злив організований в каналізаційну трубу, проблема може бути в засміченні сифона. Потрібно витягти зливний шланг і опустити його у ванну або тазик. Якщо злив заробив – треба прочищати каналізацію.
Засмічення фільтра

Переконавшись, що зовсім не зливний шланг - головний винуватець тій обставині, що пральна машина не зливає воду, причини далі необхідно шукати вже всередині машинки, а саме в засміченні фільтра, яким обладнаний зливний насос. Ця деталь розташована найчастіше на передній панелі під бачком, а дістатися до неї можна, знявши кришку. Щоб її відкрити, можливо, знадобиться плоска викрутка або ніж – це залежить від моделі. Знявши кришку, можна не тільки отримати і при необхідності прочистити фільтр водяного насоса.

Пральна машина не зливає воду: причина і алгоритм дій

Можна ще і злити воду з бачка машини через коротку зливну трубку, розташовану там же, де і фільтр. Так що заздалегідь слід подбати про ємності з низькими бортами або про декілька щільних ганчірках, щоб вода не вилилася у велику калюжу на підлозі. Що стосується самого фільтра, то він може бути засмічений ворсом від одягу, гудзиками, монетками, волоссям, нитками, лушпинням від насіння або горіхів та іншим дріб'язком, що потрапила в пральну машину разом з одягом. Фільтр зазвичай оснащений ручкою, за допомогою якої і викручується, і часом досить туго, оскільки герметизований гумовою прокладкою.


Пральна машина не зливає воду: причина і алгоритм дій

Засмічення може бути настільки сильним, що викрутити фільтр самостійно не вдасться, але фахівцеві це по плечу. До речі, в деяких дешевих моделях пралок фільтра зовсім може не бути.

При перерахованих вище обставин, у зв'язку з якими пральна машина не зливає воду, ремонт своїми руками цілком можливий. Щоб перезавантажити програму, розпрямити зливний шланг або витягнути і прочистити фільтр, особливих навичок не потрібно. Тим більше що профілактичну чистку фільтра насоса слід здійснювати хоча б раз у п'ять років, не чекаючи, поки про це нагадає утворився сміття, що спричиняє збій у роботі машинки. Ця процедура, як правило, докладно описано в інструкції до машинці. Якщо шланг і фільтр перевірені і в порядку, але це нічого не змінило, і пральна машина не зливає воду, що робити далі? Далі буде вже складніше. Доведеться добиратися до патрубка, що з'єднує насос з бачком пральної машини.

Необхідність чистки патрубка

Якщо господар пральної машини не впевнений в тому, що зможе знайти і дістати цю деталь – доведеться звертатися до майстрів. Умільці ж зможуть перевірити патрубок на предмет засмічення і зібрати всі конструкцію назад без шкоди для техніки. Якщо ж патрубок чистий, але проблему це не вирішило і раніше пральна машина не зливає воду, причина може бути в заклинюванні крильчатки помпи, або насоса для відкачування води.

Перевірка крильчатки насоса

Це досить просто. Крильчатка помпи розташована відразу за фільтром. Після вилучення фільтра вона видна в отворі. Можна просто спробувати розкрутити її лопаті рукою, і якщо вона обертається з працею – витягти те, що заважає їй крутитися. Якщо ж жоден сторонній предмет їй не заважає, але тим не менше при віджиманні вона не обертається і пральна машина не зливає воду, причини того явно треба шукати в самій помпі.


Проблеми з насосом: знос або поломка

Пральна машина не зливає воду: причина і алгоритм дій

Придбати нову помпу і поставити замість старої, сломавшейся, можна і самостійно, але якщо пральна машина на гарантії, то краще не ризикувати. Для сервісного центру ця задача буде цілком рядовий. Саме наслідком проблем із зливним насосом найчастіше і буває те, що пральна машина не зливає воду. Причина криється, як правило, зносу, поломки або виробничому шлюбі в конструкції насоса. Зазвичай помпа не ламається відразу, цьому передували багаторазові збої в її роботі і дивні звуки, які вона видає.

Інші причини

Пральна машина не зливає воду: причина і алгоритм дій

Якщо всі перераховані вище проблеми виключені, а пральна машина вперто відмовляється завершувати процес прання-полоскання, зливати воду і переходити в режим віджиму, проблема може бути в несправності електронної плати пристрою або в порушенні внутрішньої проводки машинки. Займатися цим самостійно точно не варто, необхідно звернутися до фахівців для діагностики. Можливо, буде потрібно перепрошивка електронного модуля, або його повна заміна. Для відновлення цілісності проводів пральної машини теж потрібні певні знання.

Висновки

Отже, у статті розглянуто основні причини такої поширеної проблеми, як відмова пральної машини в процесі або після прання зливати воду і починати віджимання. Це можуть бути як збої в електронному командному апараті, так і засмічення фільтра або каналізації, знос помпи або просто помилки установки зливного шланга. Іноді несправність легко піддається виправити, але в багатьох випадках знадобиться допомога майстрів. Зважившись усувати поломку самостійно, необхідно розуміти, що у випадку неадекватних дій ремонт агрегату може обійтися ще дорожче. Тепер, якщо пральна машина не зливає воду, що робити – в загальних рисах має бути зрозуміло.