Корисні поради
на всі випадки життя
» » Препарат «Тардиферон»: інструкція по застосуванню, опис, склад, аналоги та відгуки

Препарат «Тардиферон»: інструкція по застосуванню, опис, склад, аналоги та відгуки

Додано: 01.12.15

Що ви знаєте про препарат «Тардиферон»? Інструкція по застосуванню, ціна, склад, показання та аналоги цього ліки будуть представлені нижче. Також ви дізнаєтеся про те, як діє згаданий медикамент, які побічні явища він викликає, має протипоказання і які відгуки про нього залишають.

Препарат «Тардиферон»: інструкція по застосуванню, опис, склад, аналоги та відгуки

Склад, опис, форма, упаковка

Лікарський засіб «Тардиферон», інструкція якого вкладена в упаковку з картону, випускається у формі гладких і двояковипуклих таблеток білого кольору, вкриті цукровою оболонкою.
Активним компонентом цього препарату є сульфат заліза. Також до його складу входять додаткові компоненти у вигляді аскорбінової кислоти, крохмалю картопляного, мукопротеози (безводної), магнію трисиликата, метакрилової кислоти, триэтилцитрата, метакрилату сополімеру (Эудрагита S), магнію стеарату, повидона, олії касторової гідрованого і тальку.

Також це засіб можна придбати в формі драже з пролонгованим ефектом.

У продаж цей медикамент надходить у блістерах, які поміщені в пачку з картону.

Фармакологія ліків

Що являє собою такий засіб, як «Тардиферон»? Інструкція повідомляє, що це стимулятор гемопоезу.

Ні для кого не є секретом, що залізо – це головний компонент молекули гемоглобіну. Даний елемент стимулює кровотворення і усуває всі порушення гемопоезу.

Що стосується аскорбінової кислоти, то вона дозволяє до чотирьох раз збільшити показники засвоюваності заліза сульфату.

Препарат «Тардиферон»: інструкція по застосуванню, опис, склад, аналоги та відгуки

Особливості медикаменту

Чим обумовлена ефективність препарату «Тардиферон»? Інструкція по застосуванню свідчить, що це антианемічну засіб, дія якого безпосереднім чином пов'язано з властивостями речовин, що входять до його складу.
При застосуванні солей заліза відбувається швидке заповнення його недостатності, що в кінцевому підсумку призводить до регресії лабораторних і клінічних (наприклад, слабкості, запаморочення, стомлюваність, хворобливості, тахікардії і сухості шкіри) ознак анемії.

Мукопротеоза, що входить до складу таблеток, підвищує біологічну доступність препарату, забезпечує його кращу переносимість і сприяє поступовому вивільненню двовалентного заліза з лікарського засобу

Не можна не відзначити і те, що таблетки «Тардиферон», інструкція яких описана нижче, покриті спеціальною оболонкою, що забезпечує абсорбцію активних речовин в тонкій кишці.

Відсутність місцевого дратівної дії на слизову шлунка сприяє нормальній переносимості препарату з боку травного тракту.

Фармакокінетика

Де відбувається всмоктування препарату «Тардиферон»? Інструкція (ціна ліки зазначена нижче) свідчить, що після прийому таблеток внутрішньо всмоктування заліза відбувається у 12-палої, а також в тонкій кишці (у проксимальному відділі).

Препарат «Тардиферон»: інструкція по застосуванню, опис, склад, аналоги та відгуки

Найбільша концентрація іонів заліза в крові відзначається через 7 годин і зберігається протягом дня. Середня абсорбція препарату становить 10-20%. Його всмоктування значно збільшується, якщо запаси заліза в організмі мінімальні.


Зв'язок активного речовини з білками становить 90%. Депонується препарат у вигляді гемосидерину або феритину в клітинах фагоцитирующих макрофагів, а також у вигляді міоглобіну в м'язових тканинах (незначна кількість).

Виводиться залізо разом з сечею, калом і потом.

Показання

Для чого може бути призначений медикамент «Тардиферон»? Інструкція по застосуванню повідомляє, що це комбінований засіб, яке досить часто використовується для лікування та профілактики залізодефіцитних анемій, викликаних наступними причинами:

 • нерегулярне і неповноцінне харчування;
 • тривалі і рясні кровотечі;
 • вагітність та грудне вигодовування.

Протипоказання

Чи можна самостійно приймати препарат «Тардиферон»? Інструкція, відгуки свідчать, що даний медикамент має велику кількість протипоказань. Тому перед прийомом таблеток слід проконсультуватися з лікарем і пройти обстеження.

Препарат «Тардиферон»: інструкція по застосуванню, опис, склад, аналоги та відгуки

Розглянуте засіб забороняється використовувати при:

 • підвищений вміст заліза в організмі (гемохроматозі, гемосидерозе);
 • анемії, яка не пов'язана з дефіцитом заліза (таласемії, апластичної і гемолітичної анемії, мегалобластної анемії, пов'язаної з ізольованою нестачею вітаміну В 12 );
 • стенозі стравоходу, гострих кровотечах із ШЛУНКОВО-кишкового тракту, кишкової непрохідності та обструктивних змін ШКТ;
 • непереносимості фруктози, недостатності інвертази/ізомальтази, порушеному всмоктуванні глюкози і галактози;
 • порушеному механізмі утилізації заліза (анемії, викликаної отруєнням свинцем, сидероахрестической анемії);
 • у дитячому віці (до 6 років);
 • підвищеній чутливості до речовин ліки.

З особливою обережністю цей медикамент призначають при алкоголізмі, запальних захворюваннях кишечника, ниркової недостатності (або печінковою), виразкової хвороби органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Препарат «Тардиферон»: інструкція по застосуванню

Ціна цього кошти не дуже висока. Тому багато пацієнти купують саме цей препарат.

Дорослим і дітям старше 6 років таблетки призначають внутрішньо перед їжею або під час споживання їжі. Препарат не розжовують, а просто запивають звичайною водою. Для лікування дітей від 6 років використовують по 1 таблетці в день.


Що стосується дорослих людей і дитини старше 10 років, призначають по 1-2 таблетки на добу.

У профілактичних цілях під час виношування плоду жінкам рекомендують приймати по одній таблетці в день через добу протягом останніх 2 триместрів вагітності.

Препарат «Тардиферон»: інструкція по застосуванню, опис, склад, аналоги та відгуки

Дорослим пацієнтам препарат слід використовувати до тих пір, поки резерв заліза в організмі не відновиться. Доза для представниць слабкої статі становить 600 мг, а для сильного - 1200 мг.

Наявність залізодефіцитної анемії вимагає прийому препарату протягом 3-6 місяців.

Побічні ефекти

Побічні реакції на фоні прийому даного препарату зустрічаються вкрай рідко. Не виключено розвиток алергії, особливо при захворюваннях, які викликають порушення абсорбції і виведення заліза.

Також зареєстровані наступні небажані ефекти з боку ШКТ:

 • втрата апетиту;
 • відчуття нудоти;
 • блювота;
 • діарея;
 • запори.

Вартість та аналогічні засоби

Замінити розглянутий медикамент можна лікарськими засобами зі схожими діями. До них відносять такі препарати, як «Гемофер пролонгатум», «Ферроградумет», «Сорбифер Дурулес», «Гіно-Тардиферон». Інструкція із застосування перерахованих засобів також вкладена в картонну пачку. Перш ніж замінювати ними «Тардиферон» слід обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Що стосується ціни, то в розглянутих таблеток вона не дуже висока. Придбати їх у кількості 30 штук ви зможете за 40-50 грн.

Препарат «Тардиферон»: інструкція по застосуванню, опис, склад, аналоги та відгуки

Відгуки про препарат заліза

Тепер ви знаєте, як слід використовувати медикамент «Тардиферон». Інструкція цього ліки була докладно описана вище.

Пацієнти стверджують, що це дуже ефективний препарат, який відновлює рівень гемоглобіну вже після першого курсу лікування. Його головною перевагою є те, що він не викликає побічних ефектів.

Також про таблетках «Тардиферон» дуже часто відкидають свої відгуки вагітні жінки. Вони повідомляють, що даний медикамент ефективно справляється з поставленим завданням.