Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Інспірон" (сироп): інструкція по застосуванню і відгуки про препарат

"Інспірон" (сироп): інструкція по застосуванню і відгуки про препарат

Додано: 01.12.15

Як слід приймати препарат «Інспірон» (сироп)? Інструкція по використанню даного медикаменту буде описана нижче. Також у цій статті ви знайдете відомості про те, як діє згаданий препарат, якщо у нього побічні дії, аналоги і протипоказання.

"Інспірон" (сироп): інструкція по застосуванню і відгуки про препарат

Склад, опис і упаковка лікарського сиропу

Сироп «Інспірон», відгуки про який наведено далі, містить в собі такий активний елемент, як фенспіриду гідрохлорид. Що стосується допоміжних речовин, то в якості них використовують: пропілпарагідроксибензоат, цукор, метилпарагідроксибензоат, сорбат калію, аромат «липовий мед», воду, екстракт кореня солодки, ванілін, гліцерин і сахарин натрію.
Даний препарат являє собою безбарвну або світло-жовту рідину зі специфічним запахом (допустима слабка опалесценція).

Пероральна суспензія надходить у продаж у флаконі та картонній пачці відповідно.

Фармакодинаміка пероральної суспензії

Як діє сироп від кашлю «Інспірон»? Інструкція повідомляє, що даний препарат має виражену протизапальну і антибронхоконстрикторним ефектами. Він інгібує Н1-рецептори (гістамінові), надає розслабляючу дію на гладку мускулатуру бронхів, зменшує синтез ряду протизапальних факторів (цитокінів, TNF-a, вільних радикалів, лейкотрієнів, тромбоксану, метаболітів арахідонової кислоти та простагландинів), а також пригнічує альфа-1-адренорецептори, які стимулюють утворення в'язкого слизу в бронхах.
Фармакокінетичні характеристики препарату

Якими кінетичними властивостями володіє препарат «Інспірон» (сироп)? Інструкція свідчить, що максимальний вміст фенспіриду гідрохлориду в крові досягається через 6 годин після прийому медикаменту.

"Інспірон" (сироп): інструкція по застосуванню і відгуки про препарат

Період напіввиведення цього ліки становить 12 годин. З організму людини препарат виділяється переважно з сечею.

Показання до прийому сиропу

З якою метою пацієнтам призначають сироп «Інспірон»? Відгуки свідчать, що даний препарат відмінно лікує запальні захворювання ЛОР-органів і респіраторних шляхів, які носять гострий і хронічний характер (наприклад, синусит, риніт, отит, трахеїт, ринотрахеобронхіт, бронхіт і ринофарингіт).

Також його застосовують при:

 • всіх типах алергічного риніту та інших проявів гіперчутливості з боку системи дихання і ЛОР-органів;
 • обструктивних захворюваннях легень хронічної форми;
 • поликомпонентной терапії бронхіальної астми;
 • респіраторних симптомів кору та грипу;
 • симптоматичної терапії коклюшу.

Протипоказання медикаменту

При яких станах не можна призначати препарат «Інспірон» (сироп)? Інструкція говорить, що протипоказань у цього медикаменту не дуже багато. Його не рекомендується використовувати лише при гіперчутливості до основного речовини і допоміжних компонентів.

Препарат «Інспірон» (сироп): інструкція по застосуванню

Приймати даний медикамент слід після прийому їжі.

"Інспірон" (сироп): інструкція по застосуванню і відгуки про препарат

Добова доза цих ліків для дітей від 12 років, а також дорослих людей становить 90-180 мг. Вказана кількість препарату ділять на три прийоми.

Тривалість терапії залежить від виду захворювання і визначається лікарем в індивідуальному порядку.

При прийомі пероральної суспензії слід мати на увазі, що одна десертна ложка містить 5 мл сиропу, а велика – 15 мл

В якій дозі призначають лікарський препарат «Інспірон» (сироп) для дітей? Інструкція повідомляє, що даний медикамент можна давати малюкам тільки після досягнення 2-річного віку.

Суспензію необхідно приймати в кількості 2 мл на 1 кг ваги. При цьому отриману дозу ділять на три прийоми.

Таким чином, при вазі малюка менше 10 кг йому призначають по 20-40 мг сиропу в день, а більше 10 кг - 60-120 мг на добу.

Побічні явища

Які побічні ефекти викликає медикамент «Інспірон» (сироп)? Інструкція містить у собі наступний список небажаних реакцій:

 • нудота, сонливість, розлади травлення, свербіж;
 • діарея, еритема, біль у шлунку, пігментна еритема, блювання;
 • тахікардія синусова, яка самостійно проходить після корекції дози;
 • слабкість, висип, набряк Квінке, стомлюваність, кропив'янка.
  "Інспірон" (сироп): інструкція по застосуванню і відгуки про препарат

Ознаки передозування

Випадковий прийом великої кількості препарату може викликати у пацієнта сонливість, нудоту, надмірне збудження, блювання або синусову тахікардію.


Для лікування таких патологічних станів потрібне промивання шлунка. Також роблять електрокардіограму і проводять симптоматичну терапію.

Лікарська взаємодія

Перш ніж прийняти сироп «Інспірон», слід ознайомитися з інструкцією. У ній сказано, що при поєднанні розглянутого препарату і заспокійливих засобів стимулюється їх седативний ефект. Те ж стосується і одночасного прийому спиртовмісних продуктів.

Особливі рекомендації з прийому лікарського сиропу

Лікування препаратом «Інспірон» не заміняє і не скасовує терапію антибіотиками.

З-за наявності в сиропі цукру, його слід з особливою обережністю приймати людям з мальабсорбцей галактози і глюкози, непереносимістю галактози та дефіцитом лактази.

Термін придатності, умови зберігання і продажу

Тепер вам відомо, що представляє собою медикамент «Інспірон» (сироп). Інструкція, відгуки та показання до застосування цього ліки представлені в матеріалах даної статті.

"Інспірон" (сироп): інструкція по застосуванню і відгуки про препарат


Придбати цей препарат у аптеці можна без рецепта лікаря. Зберігати пероральну суспензію бажано при температурі менше 25 градусів в місці, недоступному для дітей.

Використовувати сироп бажано протягом двох років. По закінченні терміну придатності приймати препарат забороняється.

Вартість лікарського засобу та його аналоги

Ціна препарату «Інспірон» не дуже висока. Сироп можна придбати всього лише за 40-50 грн. Одного флакона цілком достатньо для повного курсу терапії маленьких дітей.

Що стосується аналогів, то до них можна віднести такі лікарські засоби, як «Эреспал», «Бронхомакс», «Амиспирон IC» і «Фосидал».

Відгуки пацієнтів про лікарський сиропі

Більшість пацієнтів, які застосовують розглянутий препарат, залишають про нього позитивні відгуки. Вони повідомляють, що даний медикамент досить ефективно справляється з поставленим завданням, але лише за умови дотримання рекомендованих дозувань.

"Інспірон" (сироп): інструкція по застосуванню і відгуки про препарат

Також серед переваг цього препарату пацієнти відзначають його невисоку вартість.

Що стосується негативних відгуків, то вони зустрічаються вкрай рідко. У них пацієнти скаржаться на алергічні реакції, які з'являються на тлі прийому сиропу. До речі, дуже багатьох людей турбує запах препарату і його неприємний смак.