Корисні поради
на всі випадки життя
» » "Ципротерон ацетат": інструкція по застосуванню, аналоги, форма випуску, відгуки

"Ципротерон ацетат": інструкція по застосуванню, аналоги, форма випуску, відгуки

Додано: 01.12.15

Багато захворювання у чоловіків і жінок пов'язані з порушеннями в гормональній сфері. У цьому випадку не обійтися без прийому спеціальних антиандрогенних препаратів. Добрі показники має засіб «Ципротерон ацетат». Це ліки дозволяє швидко відновити гормональний фон або ж може використовуватися в якості допоміжного засобу при лікуванні таких складних хвороб, як рак простати у чоловіків. Однак без рекомендації фахівця медикамент використовувати категорично не можна. А перед застосуванням бажано вивчити інструкцію.
Форма випуску та склад

Засіб випускається у формі таблеток, а також розчину для внутрішньом'язового введення. Основним діючим компонентом є ципротерон ацетат. В якості допоміжних речовин використовуються картопляний крохмаль, лактози моногідрат, тальк, магнію стеарат, натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний. Інші гормональні ліки також можуть мати у своєму складі ципротерона ацетат. Препарати на основі цього компонента можуть як позитивно, так і негативно позначитися на здоров'ї людини. Тому перед використанням медикаменту варто проконсультуватися з лікарем.

"Ципротерон ацетат": інструкція по застосуванню, аналоги, форма випуску, відгуки
Синтетичний препарат впливає на андрогеновие рецептори, знижуючи їх функціональну активність. Ліки слід приймати суворо в дозуванні, рекомендованої лікарем. Повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту «Ципротерона ацетат». Відгуки фахівців показують, що неправильне використання медикаменту може призвести до розвитку побічних явищ.
Показання

Засіб «Ципротерон ацетат» може бути призначено як чоловікам, так і жінкам. Представникам сильної статі варто приймати ліки при патологічних порушеннях у сфері статевої поведінки. Гормональний препарат дозволяє істотно знизити сексуальну активність у чоловіків. Також медикамент входить до складу комплексної терапії при метастазуючому раку передміхурової залози. У цьому випадку ліки приймається в умовах медичного закладу.

"Ципротерон ацетат": інструкція по застосуванню, аналоги, форма випуску, відгуки
Жінкам призначають «Ципротерон ацетат» у разі сильної форми акне, якщо недуга пов'язаний з порушенням гормонального фону. Також ліки використовується при андрогенній алопеції. У будь-якому випадку препарат повинен призначати тільки кваліфікований фахівець. Самолікування може призвести до непередбачуваних наслідків.

Протипоказання

Не всім підходять таблетки «Ципротерона ацетат». Інструкція по застосуванню описує, в яких випадках використовувати ліки категорично не можна. Не призначають препарат при таких захворюваннях, як ідіопатична жовтяниця, важкий цукровий діабет із судинними ускладненнями, тромбоемболічні процеси, виражені порушення функції печінки, кахексія, серповидноклітинна анемія. Перед тим як розпочати лікування кожен пацієнт повинен пройти повне обстеження.

"Ципротерон ацетат": інструкція по застосуванню, аналоги, форма випуску, відгуки
Медикамент має вікові обмеження. Його не призначають неповнолітнім пацієнтам. Заборонено приймати ліки жінкам у період вагітності і лактації. У деяких пацієнтів може розвиватися підвищена чутливість до основного або допоміжних компонентів. З обережністю призначають таблетки людям, які мають схильність до алергічних реакцій. Пацієнтам з нирковою недостатністю медикамент призначається в рідкісних випадках. Якщо така необхідність виникає, хворому слід проходити лікування під цілодобовим спостереженням медичного персоналу.


Особливі вказівки

Пацієнтам, які проходять лікування такими препаратами, як «Ципротерона ацетат», «Етинілестрадіол» та іншими антиандрогенними засобами, необхідно контролювати рівень глюкози в крові, а також роботу печінки. У зв'язку з цим терапія в більшості випадків проводиться в умовах медичного закладу. Медикамент скасовують, як тільки з'являються симптоми ураження печінки.

"Ципротерон ацетат": інструкція по застосуванню, аналоги, форма випуску, відгуки
У період лікування слід виключити вживання алкоголю, а також спиртовмісних настоянок. У осіб, які страждають на алкоголізм, лікування зазвичай не дає позитивного результату.

Пацієнтам чоловічої статі, які проходять лікування відхилень у статевій сфері, перед початком терапії рекомендується здати спермограму. Жінкам рекомендується пройти ендокринологічний тест, а також проконсультуватися з дільничним гінекологом.

Дозування

Денна норма ліки визначається виходячи з форми захворювання пацієнта, а також його індивідуальних особливостей. При терапії раку передміхурової залози чоловікам призначають препарат «Ципротерон ацетат» у добовій дозі 200-300 мг. Вся норма поділяється на три прийоми. Лікування продовжується до тих пір, поки хворий не відчує істотне поліпшення.

"Ципротерон ацетат": інструкція по застосуванню, аналоги, форма випуску, відгуки
Для зниження сексуальної активності призначають 100-200 мг препарату на день. Варто приймати одну або дві таблетки два рази на день. Терапевтичний ефект зазвичай досягається вже через тиждень безперервної терапії. Однак лікування слід продовжувати. У більшості випадків курс триває не більше місяця. Щоб не допустити рецидиву, варто приймати ліки в підтримуючій дозі – 50 мг на добу. Необхідно поступово скасовувати таблетки «Ципротерона ацетат». Відгуки фахівців показують, що така методика дозволяє уникнути розвитку побічних явищ.


Жінкам, які проходять лікування акне, призначають по 25-30 мг ліки на добу. Курс терапії триває від двох до трьох місяців. Як і в попередньому випадку, скасовувати медикамент необхідно поступово.

Побічні явища

Неприємні симптоми розвиваються лише в тому випадку, якщо неправильно використовується ліки «Ципротерон ацетат». Інструкція по застосуванню описує, в якій дозуванні використовувати медикамент. Збільшення норми, призначеної фахівцем, може призводити до таких неприємних явищ, як біль у животі, діарея і нудота. У хворого може спостерігатися гіпотонія, знижується працездатність. У рідкісних випадках передозування протягом тривалого часу призводить до стрімкого збільшення маси тіла.

Якщо неправильно приймати препарати, що містять ципротерона ацетат, можуть виникати порушення в сексуальній сфері. У чоловіків спостерігається пригнічення сперматогенезу, у жінок знижується лібідо, можуть виникати порушення менструального циклу. При появі будь-яких неприємних симптомів пацієнту рекомендується негайно звернутися за консультацією до фахівця.

Лікарська взаємодія

Не рекомендується препарати на основі ципротерона ацетату приймати спільно з оральними контрацептивами. Може істотно знижуватися ступінь захисту від небажаної вагітності. Крім того, така взаємодія нерідко викликає розвиток тромбоемболії.

"Ципротерон ацетат": інструкція по застосуванню, аналоги, форма випуску, відгуки
Не приймаються ліки спільно з медикаментами на основі спирту. Етанол істотно знижує лікувальні ефекти. «Ципротерона ацетат» не призначають людям, що страждають алкоголізмом.

Які існують аналоги?

В аптеках можна зустріти чимало ліків, які мають у своєму складі ципротерона ацетат. Аналоги випускають у формі таблеток, розчину для ін'єкцій, а також крапель. Поширеним є такий препарат, як «Андрокур». Випускається медикамент у вигляді таблеток. Ліки призначають при патологічних відхиленнях у сфері статевої поведінки у чоловіків та жінок. В якості допоміжного засобу таблетки використовують при метастазуючому раку передміхурової залози у представників сильної статі. Дозування визначається виходячи з індивідуальних особливостей організму хворого.

"Ципротерон ацетат": інструкція по застосуванню, аналоги, форма випуску, відгуки
В сфері гінекології популярним є медикамент «Діані-35». Ліки виступає в якості гормонального контрацептиву у жінок. Драже дозволяють налагодити гормональний фон представниці слабкої статі, сприяють усуненню акне. Приймати медикамент необхідно строго за графіком. Терапія повинна починатися в перший день менструального циклу. Щодня варто використовувати по одному драже. Бажано запланувати прийом на один і той же час. Фахівці рекомендують вживати ліки вранці, відразу після сніданку.

Відгуки про медикаменти на основі ципротерон ацетату. Ціна

У більшості випадків пацієнти добре відгукуються про антиандрогенних препаратах на основі даного компонента. Однак можна зустріти й негативні висловлювання. Пов'язані вони найчастіше з неправильним використанням ліки. Приймати таблетки або розчин необхідно строго по інструкції, після консультації з лікарем.

Ліки відноситься середньої цінової категорії. За одну упаковку таблеток «Ципротерон ацетат» доведеться заплатити близько 450 грн.